REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Ev hanimlari da anaokulunu kesfetti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ev hanimlari da anaokulunu kesfetti
334 Görüntüleme
03 Eylül 2010 - 21:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önceki yillarda daha çok çalisan anne ve babalarin çocuklarini  gönderdigi anaokullari artik ev hanimlarinin da tercihi oluyor. Torbali’da da egitimin yanisira birçok sosyal aktivitenin yapildigi anaokullarinin sayisi gün geçtikçe artiyor.

OKULLARIN açilmasina sayili günler kala veliler ögrencilerini okullara kayit yaptirma telasi içerisinde. Özellikle son dönem-de okul öncesi egitimin önem kazandigi ülkemizde veliler ço-cuklarini çocuk yuvalarina kayit ettirmeleri dikkat çekiyor. Önce-ki yillarda daha çok çalisan anne ve babalarin çocuklarini gönder-digi çocuk yuvalari artik ev ha-nimlarinin da tercihi oluyor. Çocuk yuvalari velileri ve ögren-cileri memnun edebilmek adina farkli etkinlikler ve avantajlar sagliyor. Torbali’da da anaokul-larinin sayisi gün geçtikçe arti-yor. Yeni egitim yili öncesinde ilçedeki anaokullarini mercek altina aldik.
LATIN DANSI VE BALE KURSU

ÖZELLIKLE son yillarda çali-san annelerin yani sira ev hanim-larinin çocuk yuvalarina büyük ilgi gösterdigini söyleyen ve ilçe-nin ilk çocuk yuvalarindan olan Alisim Anaokulu 3 yildir velil-erin tercih ettigi egitim kurumlari arasinda. Taleplerin simdiden yo-gun oldugunu dile getiren islet-me sahibi Nurettin Deniz: “Bu yil çalisan annelerin yani sira ev hanimlarida çok yogun ilgi gös-teriyor.  Okul öncesi egitimin önemine herkes varmis durum-da” dedi. 12 kisilik siniflarda uyku odasi, yemek odasi, çocuk oyun parki, ve sosyal aktivite-leriyle çocuklara kaliteli egitim veren Alisim Anaokulu klimali siniflariyla çocuklara daha rahat bir ortamda ders veriyor. Titizlige çok önem verdiklerini söyleyen Deniz: “Buradaki ço-cuklar hepsi bizim kendi çocu-gumuz gibidir. Burada Atatürk Ilke ve Inkilaplarina bagli toplu-ma yararli bireyler yetistiriyoruz. Ögrencilerimizin bulasiklari el degmeden makinede yikaniyor” dedi. Daha çok müsterilerinin tavsiyeleri üzerine tercih edildik-lerini söyleyen Deniz: “Ögrenci velilerimizin tavsiyesi üzerine hergün yeni ögrencileri bünye-mize kayit ediyoruz. Haftada 2 saat Ingilizce dersi ve velilerin istegine göre latin dansi ve bale kurslari verecegiz” dedi.

TALEP YOGUN

ILÇENIN bir diger egitim kuru-mu olan ve bünyesinde bir çok ögrenci bulunduran Zübeyde Hanim Anaokulu her yil bünye-sinde bir çok ögrenciyi okul ön-cesi egitime hazirliyor. Kayitlarda yogun talep oldugunu dile getiren okul müdiresi Arize Yüksel, 2006 dogumlu çocukla-rin bu yil kayitlarinda büyük yo-gunluk oldugunu dile getirdi. Velilerin okul öncesi egitimin önemine vardigini ve bu yil ka-yitlarin daha çok oldugunu söy-leyen Yüksel: “Bize gelen veliler kaliteli egitimin farkinda oldugu için pek fiyat arastirmasinda bu-lunmuyorlar. Ev hanimlari bu yil daha çok ilgi gösteriyor. Çalisan annelerin yani sira çalismayan ev hanimlari da artik çocuklarini anaokullarina kayit yaptiriyor. Bu egitim adina önemli bir adim-dir” dedi.

BAYRAMDAN SONRA KAYIT ARTACAK

ILÇENIN ilk çocuk yuva-larindan olan ve verdigi kaliteli egitimlerle adindan sikça bahsettiren Özbey yolu üzerindeki Gökkusagi Çocuk Evi okullarin açil-masina çok az bir süre kala hareketli günler yasiyor. Özellikle yeni sahibi Ingi-lizce ögretmeni Özlem Ba-bacan’la farkli egitimler sunan yuva velilerin duragi haline geldi. 12 kisilik si-niflarda egitim veren ku-rum yeni egitimlerinde ög-rencilerine ingilizce egitimi de veriyor. Velilerin bir çogunun okullarin açilma-sini bekledigini dile getiren Gökkusagi Çocuk Evi sahibi Babacan: “Velilerin bir çogu okullarin açilma-sini bekliyor. Su anda talep var. Bayramdan sonra ve okullarin açilmasiyla bu talep oldukça artar” dedi. Erkek kayitlarda indirim yaptiklarini dile getiren Babacan: “Isletmeyi yeni devir aldigimizdan dolayi erken kayitlarda indirim yapiyoruz. Bunun yani sira yeni beden egitimi ögret-menimizle çocuklara Beden Egitimi ve jimlastik egitimi de verecegiz. Kendi bran-sim oldugundan çocuklara Ingilizce egitimi kendim verecegim. Ayrancilar dahil olmak üzere bir çok bölge-ye servisimiz mevcut. Ser-vis hizmeti herhangi bir ek ücrete tabi degil” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web