REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Galibiyet camiayi kenetler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Galibiyet camiayi kenetler
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
232 Görüntüleme
12 Kasım 2010 - 22:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BU haftaki köse yazimda hem Tor-balispor hem de Çaybasispor’u de-gerlendirecegim. Ilk olarak profes-yonel takimimiz olan Torbalispor-dan baslayalim. Ligde zor günler ge-çiren takimimiz Kars Spor galibi-yetiyle  zor günleri bir nebze de ol-sun geride birakti.
Yarinki rakibimiz Pazarspor. Pazar, iyi bir kadroya sahip olmasina rag-men hak etmedigi bir yerde. Geçtigi-miz sezon da bu rakiple oynamis ve zorlu 90 dakikalar çikarmistik. Pa-zarspor son haftalarda sürekli olarak kaybettigi için takimda büyük bir moral bozuklugu vardir. Bu burum bizim için arti bir durum. Pazar saha ve seyirci avantajini kullanmak için maça büyük bir baskiyla baslayacak-tir. Bu nedenle ilk 15 dakikada mut-laka bu baskiyi kirmaliyiz ve gol yememeliyiz. Eger bu 15 dakikalik periyodu gol yemeden atlatirsak ve oyunu dengelersek kazanma sansi-miz artacaktir. Pazarspor sürekli olarak atak bir futbol oynayacak. Bu nedenle takimimiza kontra ataklar-dan gol bulma firsati doguyor. Çün-kü takimimizda Kazim, Cengiz ve Yusuf gibi topla hizli ilerleyen ve bi-re birde rakibini kolaylikla geçebile-cek oyuncular var. Bu nedenle Tor-balispor çok gol pozisyonuna gire-cektir. Eger oyuncular gününde olur-sa, bizim için zor olan maç kolaya döner. Deplasmanda alinacak bir ga-libiyet camiayi da birlestirecek ve takimi daha da kenetleyecektir.
Ismini buradan vermek istemedigim bazi oyuncularin performanslarinda büyük bir düsüs var. Bunun maddi nedenlerden dolayi kaynaklandigini biliyorum. Tamam sonuna kadar haklilar ama artik bunu geride birak-maliyiz. Bu oyuncular kendileri için oynamali. Yoksa kendi kariyerlerini tehlikeye sokabilirler.

ÇAYBASISPOR ALKISI HAK ETTI

TORBALISPOR’DAN sonra ilçe-mizin bir diger medar-i iftihari Çay-basispor’da biraz da söz edelim. Bi-rinci Amatör Lig’de mücadele eden takimimiz, ilk yariyi grubunda lider tamamladi. Son haftalarda biraz dü-süs yasadigi için bu ara takim için çok yerinde oldu. Bardagi bos ta-rafindan görmek yerine dolu tarafin-dan görmek gerekir. Çaybasispor se-zon basinda neler yapti ve ne durum-da? Bu sorularin cevabi aslinda ol-dukça basit. Çünkü ilk 4 haftadaki tüm maçlarini kazanma basarisini gösterdi. Geriye kalan 3 haftada ise 4 puan topladi. Ilk yariyi lider tamam-layarak sampiyonluk yolunda önemli bir adim atti. Çünkü sampiyonluk yolundaki rakipleriyle kendi evinde oynayacak. Çok güzel ve tecrübeli bir kadroya sahip Çaybasispor. Bu nedenle yönetimi ve teknik heyeti tebrik etmek istiyorum. Umarim sampiyonluk hedeflerine ulasir ve önümüzdeki yillarda 3. Lig’de mü-cadele ederler. Bunlar hayal degil. Ama önemli olan takimlarimiza sa-hip çikabilmek. Bunu basarirsak, emin olun ki takimlarimiz üst lig-lerde mücadele edebilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web