Büyük Torbalı

Gazeteciler darbe girişimini anlattı

15 Temmuz darbe girişimi hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olması için Atatürk Anadolu Lisesi’nde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak ise gazetemizin köşe yazarlarından Armağan Kars ve Mehmet Ergün katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gazeteciler darbe girişimini anlattı
148 Görüntüleme
16 Ocak 2017 - 10:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

TORBALI’NIN en köklü liselerinden olan Atatürk Anadolu Lisesi yöneticileri 15 Temmuz darbe girişimi konusunda bir panel düzenledi. Panele konuşmacı olarak ise gazetemizin köşe yazarları Emekli eğitimci Armağan Kars, emekli Astsubay Mehmet Ergün katıldı. Atatürk Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen panele 11. sınıf öğrencileri katıldı. 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylara gazeteci, eğitimci ve asker gözü ile bakıldığı toplantıda darbenin gerçekleşmesi haline yaşanabilecekler, darbenin nasıl engellendiği, darbe girişiminde bulunanların asıl amaçları, dış güçlerin bu kalkışmadaki yeri gibi sorulara cevap bulundu.

HALK SAYESİNDE ENGELLENDİ
15 Temmuz gecesi ülkeyi bölmek isteyen terör örgütünün halkın sayesinde emellerine ulaşamadığını dile getiren Armağan Kars 1960 ve 1980 yıllarındaki darbeleri yaşadığını belirterek olayı şu sözlerle ifade etti: “Hayatım boyunca iki darbe yaşadım. 15 Temmuz darbe girişimi ülkemizde 30-40 yıldan beri sinsice, yer altında fırsat buldukça alenen devlet kurumlarına sızarak oraya yerleşip, uzun vadeli amaçlarına ulaşmak isteyenlerin yaptığı bir girişimdir. Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere devletin birçok kurumuna yerleşmiş terör örgütü mensuplarının kalkışmasıdır. TSK’nın içinde Mustafa Kemal’in askerleri ve halkın sayesinde bu eylem engellenmiştir. Kalkışmanın engellenmesinde ise çok sayıda şehit verdik. Halen olaylar bitmedi. Temizlik hareketi sürüyor. Türk halkının bundan sonraki süreçte daha dikkatli olması gerekiyor” dedi.

ÜLKEMİZDE ÖMER HALİSDEMİR’LER ÇOK
Darbenin anatomisi ve amaçları üzerine bir konuşma yapan Mehmet Ergün ise “15 Temmuzu anlayabilmek güç. Askeri darbelerin yapısına baktığınızda piramit olarak değerlendirebilirsiniz. Ya en üst kademede ya da en alt kademede yapılmıştır. 15 Temmuz tarihinde ise piramidin ortasındakiler bu kalkışmayı gerçekleştirdi. Milli birlik ve beraberliği, vatan ve bayrak sevgisini ne kadar çok benimsersek 15 Temmuzları önleriz. Biz tam bağımsızlığa ulaştığımızda, kendi ayaklarımızın üzerinde durmaya başladığımız sürece bize bu olayları yaşatmak isteyecek güçler olacaktır. Türk insanının bu çukurlara, kalkışmalara izin vermeyeceğini biliyorum. Ülkemizde çok sayıda Ömer Halisdemir’ler var. Terör örgütü Türkiye’ye bir test uyguladı ve karşılığını çok ağır aldı. Cumhurbaşkanının çağrısı halkın sokağa inmesi darbeyi engelledi” diye konuştu. Konuşmacıların anlattıklarının ardından öğrenciler kafalarındaki soruları Kars ve Ergün’e yöneltti. Soru cevap şeklinde süren programın ardından Okul Müdürü İrfan Uzar konuşmacılara çiçek takdim etti.
Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web