Büyük Torbalı

Hayatimiz Facebook

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hayatimiz Facebook
245 Görüntüleme
22 Temmuz 2011 - 21:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2 yildir bilgisayar kullanimi ile ilgili arastirma ve anket yapan Akin Öcel çarpici sonuçlara ulasti. Arastirmanin sonunda Torbalili ögrenci ve gençlerin yüzde 70’inin bilgisayari Facebook ve MSN için kullandigi ortaya çikti.

TORBALI Halk Egitim Merkezi’de Bilgisayar ve Temel Muhasebe usta ögreticisi olarak 7 yildir görev yapan Akin Öcel, 2 yildir kursa gelen ögrenciler üzerinde yaptigi “Internet ve Bilgisayar Kullanicisi Uzerindeki Etkisi” adli arastirma ve anket çalismasini tamamladi. Öcel, ankete katilanlara yüzlerce soru yöneltti. “Bilgisayar basinda kaç saat oturuyorsunuz? Bilgisayari alirken ne amaçla aliyorsunuz? Internette arama motorunu en çok ne için kullaniyorsunuz?” gibi sorular yönelten Öcel, oldukça ilginç ve bir o kadar da endise verici sonuçlarla karsilasti. Arastirmanin sonunda Torbalili ögrenci ve gençlerin yüzde 70’inin bilgisayari Facebook ve MSN için kullandigi ve kitap okumayi internette vakit geçirmeye tercih ettigi ortaya çikti.

Facebook ve MSN ögrencileri esir aldi

TORBALI Halk Egitim Merkezi’nde Bilgisayar ve Temel Muhasebe usta ögreticisi olarak 7 yildir görev yapan Akin Öcel, 2 yildir kursa gelen ögrenciler üzerinde yaptigi “Internet ve Bilgisayar Kullanicisi Uzerindeki Etkisi” adli arastirma ve anket çalismasini tamamladi. Öcel, ankete katilanlara yüzlerce soru yöneltti. “Bilgisayar basinda kaç saat oturuyorsunuz? Bilgisayari alirken ne amaçla aliyorsunuz? Internette arama motorunu en çok ne için kullaniyorsunuz?” gibi sorular yönelten Öcel, oldukça ilginç ve bir o kadar da endise verici sonuçlarla karsilasti. Arastirmanin sonunda Torbalili ögrenci ve gençlerin yüzde 70’inin bilgisayari Facebook ve MSN için kullandigi ve kitap okumayi internette vakit geçirmeye tercih ettigi ortaya çikti.

ÖGRENCILER ÖDEVINI INTERNETTEN YAPIYOR

ANKETE katilanlara birbirinden degisik sorular soran Öcel’in arastirma sonuçlari söyle. Anket çalismasina katilanlarimn, “Bilgisayar basinda ne kadar zaman harciyorsunuz?” sorusuna yüzde 70 orani “6 saat” diye cevap verirken, “Bilgisayarda en fazla hangi özelligi kullaniyorsunuz” sorusuna ise yüzde 80 oraninda “MSN, Facebook gibi sosyal paylasim siteleri” cevabi verdi. “Kitap mi, internet mi” sorusuna yüzde 70 oraninda “internet” cevabi alinirken, “Internette arama motorunu en çok ne için kullaniyorsunuz?” sorusuna ise yüzde 100 oraninda “Ödev yapmak için kullaniyorum” diye cevap verdigi ortaya çikti. “Internetin kisilerin arastirma güdüsünü yok ettigine inaniyor musunuz?” sorusuna ise yüzde 100 oraninda “Evet” denildigi ortaya çikti.

SANAL DUNYA HAYATIMIZI  ESIR ALMIS

ÖZELLIKLE gelisme dönemindeki çocuklar bilgisayar ve internetin asiri kullanimindan kaynakli kendini eve kapatmakla birlikte siddet içerikli oyunlar oynamakta ya da zamanin büyük bir bölümünü popüler soysal paylasim sitelerinde geçirmekte” diyen Akin Öcel: “Interneti asiri kullanan insanlar fiziksel, sosyal ve psikolojik gelisim problemleri ile karsi karsiya kaliyor. Uzmanlarca yapilan arastirmalarda asiri internet ve bilgisayar kullanimindan dolayi beyinde dogan zararin kokain ve eroinin olusturdugu zararla ayni oldugu saptanmistir. Halen çalismis oldugum Torbali Halk Egitim Merkezi’nde açilan kurslarda yaptigim anket ve kursiyer söylesilerinde, bilgisayar ve interneti kullanan kisilerin bilgisayar basinda “Günde en az 6 ile 8 saat geçiriyorum” sikkini agirlikli olarak isaretlemesi ve buna istinaden bilgisayar alma düsüncesi olan diger kisilerinde “Bilgisayar almanizdaki en büyük sebep nedir” sorusuna ise agirlikli olarak  “Internet” cevabini vermesi sanal dünyanin hayatimiza ne denli girdiginin  göstergesidir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web