Büyük Torbalı

Içinizi Karartmaya Devam

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Içinizi Karartmaya Devam
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
211 Görüntüleme
13 Ağustos 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’NIN sikintilarini dile geti-rerek içinizi karartmaya bugün de de-vam edecegim. Bunlar istenmeyen seyler ama hayatin da gerçekleri. Özel bir firmada çalisan Ramazan Daracan-in basi su günlerde kredi kariyla dert-te. Hiç kullanmamasina ragmen gelen borç faturasi Daracan’i adeta isyan ettirdi. Bir diger sikinti Atatürk Sanayi Sitesi’nde yasaniyor. Sanayimizde su günlerde Büyüksehir Belediyesi’nin hummali bir yol düzenleme çalismasi var. Ancak çalismalar sirasinda bozuk yollarin daha da hasar görmesi ve uzun süre bu sekilde kalmasi esnafi çileden çikartti. Son olarak belediye-nin aldigi otopark karariyla ilgili bir sorun var. Kapali pazar alanindaki es-naf, otopark için bölgenin çevrilmesi sonucu araç geçisi için kalan yolun çok dar olmasindan sikâyetçi.

KULLANMADIGI KREDI KARTINA BORÇLANDI

TORBALILI Ramazan Daracan’a ma-asini çekebilmesi için çalistigi is yeri tarafindan bir özel bankaya ait para çekme karti verildi. Bu kartla birlikte banka bir kredi karti daha gönderdi. Iadesi kabul edilmeyen Daracan, kredi kartini hiç kullanmamasina ragmen geçtigimiz günlerde kendisine borç faturasi geldi. 67.38 TL borçu oldugu-nu ögrendigi zaman oldukça sasirdigi-ni dile getiren Daracan: “Kredi karti-yla hiç alis veris yapmadim. Ancak bana borç faturasi gönderiyorlar. Bu nasil bir anlayistir. Kredi kartini zorla veriyorlar ama iade ettigimizde ise isi yokusa sürüyorlar. Yasal tüm hakla-rimi kullanacagim” dedi. Kredi karti büyük bir sorun. Eger kullanmadiginiz kredi karti varsa mutlaka iptal ettirin.

TEHLIKELI YOL

ATATURK Sanayi Sitesi’nde yillar-dan beri sorun olan yol ihtiyaci niha-yet çözülüyor. Israrli haberlerimizin ardindan harekete geçen Izmir Büyük-sehir Belediyesi bölgede çalisma bas-latti. Buraya kadar hersey normal. Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var. Ekipler çalisma yapmadan önce caddelerdeki bozuk olan asfalti yoldan ayiriyorlar. Bunun sonucunda yolun göbeginde büyük yariklar meydana geliyor. Iste bu durum esnafi çileden çikartti. Makinelerle yerden sökülen asfaltlar günlerce bu sekilde bekliyor. Bu durum araç geçislerinin de önünü tikiyor. Çalisan ekiplere buradan bir çagrida bulunuyorum. Söktügünüz asfaltin yerine yenisini lütfen çok daha kisa sürede dökün.

DIREKLER GERIYE ÇEKILMELI

SON sorunumuz ise otopark. Torbali Belediyesi’nin geçtigimiz haftalarda aldigi karar çok dogru bir karar. Buna kimsenin itirazi yok. Uygulamaya geçildigi günden bu yana trafik sorunu büyük oranda çözüldü. Kapali Pazar yeri yeniden otoparka döndü. Uygu-lama öncesinde otoparkin yerini belir-lemek için kaziklar çakildi, zincirler gerildi. Çakilan bu direkler dükkanlara çok yakin. Bu nedenle kullanilan yol oldukça daraliyor. Buradan yetkililere duyurulur, Kapali Pazar esnafi bu ko-nuda dertli. Direkler biraz daha geri alinirsa esnaf rahatlayacaktir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web