REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçtiğiniz suyun kalitesi sağlığınızı etkiler

Uzmanlar sağlıklı yaşam için günde 1,5 litre su içmeyi tavsiye ediyor. Su arıtma sistemleri konusunda 143 yıllık deneyime sahip AO Smith firması, sağlıklı su içmek isteyenlere profesyonel sistemler kuruyor .

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İçtiğiniz suyun kalitesi sağlığınızı etkiler
155 Görüntüleme
06 Aralık 2017 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GELİŞEN ve büyüyen sanayi, tarımda kimyasal ilaçlamanın artması, suya katılan klor ve suyun musluklara ulaşımına dek beraberinde getirdiği diğer atık maddeler, insanların sık sık hastalanmasına neden oluyor. Su ile gelen tehlikelerin önüne geçmek adına artık insanlar ya hazır su kullanıyor ya da su arıtma cihazı alarak suyunu temizlemeye çalışıyor. Ayrancılar Mahallesi’nde faaliyete başlayan Gül Akın Ticaret, su arıtma konusunda deneyimi ile dünyanın önde gelen firmalarından AO Smith firmasını müşterileri ile buluşturuyor. AO Smith Su Arıtma Sistemleri; evsel, endüstriyel, medikal, laboratuar, oteller, ofis, kafe, kuru temizleme gibi alanlarda insanların sağlıklı su edinmeleri için yardımcı oluyor. Gül Akın Ticaret, Torbalı’da ve bölgede yaşayan insanların su arıtma cihazı ihtiyacını karşılaması için yardımcı oluyor. Yılsonuna yaklaşıldığı şu günlerde firma ürünlerinde kampanyaya gitti. Yapılan bu kampanya sayesinde vatandaşlar, uzmanların tavsiye ettiği günde 1,5 litre su içme önerilerini daha kolay bir şekilde yerine getirebilecek.

4/4’LÜK SU SAĞLIYORUZ

Özellikle böbrek hastalarının düzenli olarak su tüketmesi gerektiğini, ancak musluklardan akan suların çok temiz olmadığını ifade eden Gül Akın Ticaret’in sahibi Oğuzhan Gül “Özellikle evlerde bebek, küçük yaşta çocuk, yaşlı, hamile, kanser ve böbrek hastaları gibi bağışıklık sistemleri dışarıdan gelecek tehlikelere açık olan kişiler varsa onlar için daha çok endişelenmeli ve özellikle su arıtma konusunda kat be kat dikkatli ve seçici olmalı. Şehirdeki suda sağlığa zararlı birçok madde olduğu için insanlar artık su içerken tedirgin oluyor. Su arıtma sistemlerinde 143 yıllık deneyime sahip AO Smith firması suyu ayrıştırmasıyla, kloru, kireci, tortuyu mikroskobik küçüklükteki bakteri ve virüsleri etkisiz hale getiriyor. Suda eksik olan mineralleri suya katmasıyla düşük olan ph’ı yükseltip dengelemesiyle bir de damakta bıraktığı tadıyla 4/4’lük bir su sağlıyor. AO Smith firmasının ürettiği profesyonel cihazları Torbalı başta olmak üzere bölgedeki birçok il ve ilçeye satmaya başladık. Kaliteli su içmek isteyenler bizi tercih etmeye başladı” dedi.

GÜNDE 1,5 LİTRE SU TÜKETİLMELİ

Suyun yaşam için vazgeçilmez olduğunu dile getiren Gül “İnsan beslenmeden haftalarca yaşayabilir, ancak en fazla 72 saat susuz kalabilir. Besinlerle aldığımız su ihtiyacımızın sadece beşte birini karşılıyor. Bu yüzden günde en az 1.5 litre su içmeliyiz. Uzmanlar sık sık açıklama yapıp günde 1.5 litre su içilmesi konusunda uyarılarda bulunuyor. Vücut sıvılarındaki yüzde 2’lik bir azalma bile dikkat dağınıklığı, konsantrasyonda azalma, matematiksel zekada azalma, halsizlik, ezber yeteneği ve hafızada azalma gibi sorunlara neden oluyor. Vücuttaki su oranı dengede tutulması yaşamsal önem taşır. Vücudumuzdaki su ve bazı minerallerin ihtiyacını ancak temiz su ile giderebilir. Mikrobiyal açıdan tehlikeli olan suları tüketmemek için AO Smith Su Arıtma Sistemlerini öneriyoruz. Arıtıldığına emin olduğunuz suları tüketiniz” diye konuştu.

 

Serkan GÜNBAY

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web