Büyük Torbalı

Ilçenin Lomotif Kurulusu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ilçenin Lomotif Kurulusu
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
217 Görüntüleme
15 Ekim 2010 - 21:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HAFTALARDIR Torbali’da yasanan sorunlari bu kösemde dile getiriyorum. Ama bu ilçede bazen güzel seyler de yasaniyor. Önceki aksam buna bizzat sahit oldum. Ticaret Odasi’nin Ekim ayi olagan Meclis toplantisina KOS-GEB Güney Hizmet Merkez Müdürü Mustafa Çanakçi katildi. Toplantida, Aralik ayinin ilk haftasinda KOSGEB Genel Baskani Mustafa Kaplan’in katilimiyla Torbali’ya KOSGEB Si-nerji Odagi açilacagi müjdesi verildi. Iste bu Torbali Ticaret Odasi’nin basa-risidir. Bu nedenle kendilerini cani gönülden tebrik ediyorum. Sanayi-cilerin, genç girisimcilerin bir soru-nuna daha çözüm buldular. Ama TTO, sadece bununla kalmadi. Bundan önce de birçok çalismalara imza atti.
2 yildir hizmet veren Ticaret Odasi’nin yeni yönetimi, bu süre zarfinda EBSO Baskani Ender Yorgancilar, SGK Izmir Il Müdürü Mustafa Keskin ve son olarak da KOSGEB Güney Hizmet Merkez Müdürü Mustafa Çanakçi gibi isimleri agirlayarak, üyelerinin merak ettigi sorularin cevaplanmasini sagladi. Torbali’nin tüm sorunlari ortak yöne-tim kurullari toplantisinda sürekli gün-deme getirildi. TTO bu dönem içeri-sinde ayrica SGK ve Is-Kur’a kendi bünyesindeki binada yer tahsisi yapa-rak üyelerinin daha iyi hizmet alma-sina vesile oldu. Simdi de KOSGEB Sinerji Odagi’na yer veriyor. Ekim ayi-nin hemen basinda Anadolu Enerji yetkililerini Torbali’da agirlayarak isl-etmelere ucuz elektrik konusunda bil-gilendirdi. Bu kadar kisa bir süre içeri-sinde saymakla bitmeyen islere imza attilar. Bunun yani sira Yazibasi’daki fabrikalarin en büyük sorunu olan yol sorununun çözümünü, örnek bir çabay-la hallettiler. Bunlar sadece Ticaret Odasi olarak çözdükleri sorunlar ve gerçeklestirdikleri icraatlar. Bunun ya-ni sira Ticaret Odasi öncülügünde il-çedeki tüm oda baskanlari bir araya gelerek Ankara’ya gitti. Burada ilçenin en acil 10 istegini maddeler hâlinde bakanlara, milletvekillerine sundular. Yapilan yogun görüsme sonrasinda bu 10 maddelik sorunun 5 tanesi çözüldü.

YENI PROJELER YOLDA

TICARET Odasi, çalismalarina hiç ara vermeden yeniliklerini de hayata geçi-riyor. Aldigim duyumlara göre Kasim ayi sonuna dogru Izmirgaz yetkilileri Yazibasi’ya gelerek buradaki dogalgaz sorununu ele alinacak. Ticaret Odasi göreve geldigi günden bu yana bu sorun ile çok yakindan ilgileniyor. Önümüzdeki günler için ESIDEF Bas-kani Ramazan Davulcuoglu, Izmir Valisi Cahit Kiraç ve IZKA Genel Sekreteri Dr. Ergüder Can’in ilçeye davet edildigini duydum. Ekonominin nabzi Ticaret Odasi meclisinde atmaya basladi. Ticaret Odasi Taskesik’e kurulacak olan Kati Atik Bertaraf Te-sisi için tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluslariyla birlikte karsi çalisma yapmaya hazirlaniyor.
Ilçemizde ihtiyaç duyulan mesleklerle ilgili olarak Is ve Isçi Bulma Kurumu ile birlikte meslek edindirme kurslari açilmasi hedefleniyor. Yil sonuna ka-dar mobilya ve metal alanlarinda kurs-lar açilacak. KOSGEB ile birlikte genç girsimcilere 97 milyar kredili 60 saat-lik bir egitim programi için protokoller imzalandi.
Ayrica oda meclisi aralik ayinda An-tep-Halep-Humus-Sam is gezisi ter-tiplemek için çalismalara basladi. Su-riye’de yatirim olanaklari arastirilip oralardaki ticaret odasinin yetkilileri ile görüsmeler yapilacak. Gerçekten de olumlu çalismalari taktir etmek gere-kiyor. Keske ilçedeki her kurulus bu kadar istekli çalissa. O zaman ilçemi-zin çözülmeyen hiçbir sorunu kalmaz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web