REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilkokul kayitlari belli oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ilkokul kayitlari belli oldu
143 Görüntüleme
24 Temmuz 2012 - 7:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Egitim Bakanligi, yeni egitim ögretim yili öncesinde ilkokul kayitlarini tamamladi. 66 aylik çocuklar, ikamet ettigi bölgelerdeki okullara kayit ettirilirken veliler, “http://www.meb.gov.tr” internet adresinden kaydedilen okulu görebilecek

MILLI Egitim Bakanligi, ilkokullara kayit islemlerini tamamladi. Veliler çocuklarinin hangi ilkokula kaydedildigini bakanligin “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden ögrenebilecek. Torbali Ilçe Milli Egitim Müdürlügü’nden yapilan açiklamada 20122013 egitim ögretim yili için Torbali genelindeki tüm resmi ilkokullarin birinci siniflarina ögrenci kayitlarinin; çocuklarin ulusal adres veri tabanindaki adres ve nüfus bilgileri esas alinarak, ögrenci yerlestirme komisyonunun belirledigi kayit alanlari dogrultusunda ekayit sistemi ile yapildigi duyuruldu.

KAYIT, KATKI PARASI ÖDEMEDEN OKULA

MECBURI ilkögretim çagina giren 66 aylik çocuklar ile 6066 aylik arasi çocuklardan toplam binlerce çocugun ikametlerine en yakin ilkokula yerlestirildigi bildirilerek, velilerin bakanligin “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden çocuklarinin T.C. kimlik numaralarini yazarak, yerlestirildigi okulu ve okulun iletisim bilgilerini ögrenebilecekleri kaydedildi. Bu yerlestirmenin ayni zamanda 66 ay ve üzeri çocuklar için kesin kayit anlamina geleceginin vurgulandigi açiklamada, velilerin ek herhangi bir evrak temin etmeden, kayit, katki parasi adi altinda zorunlu bir bagis yapmadan okullar açildiginda çocugunu okula götürmesinin yeterli olacaginin alti çizildi.

KAYIT ERTELEMELER IÇIN RAPOR SART

OKULA yerlestirilen ögrenci listeleri, okul yönetimleri tarafindan velilerin rahatça görebilecekleri okuldaki uygun yerlere asilacak, okullarin web sayfalarinda yayinlanacak veya telefonla soran velilere bilgi verilecek. Dogum tarihleri 2007 NisanEylül aylarinda bulunan çocuklar da ikametlerine uygun ilkokullara geçici olarak yerlestirildi. Bu yas grubundaki çocugunu birinci sinifa göndermek isteyen velilerin okula yazili istekte bulunmalari okula kesin kayitlari için yeterli olacak. Yasça kayit hakkini elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince gelismemis olup okula uyum saglayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasim ayi sonuna kadar saglik kurumlarindan verilen bedenen veya zihnen gelismemis tibbi tanili rapor üzerine okul öncesi egitime yönlendirilebilecek veya kayitlari bir yil ertelenebilecek.

SEHIT VE GAZI çocuklarina ayricalik

ÖZEL egitime ihtiyaci olan bireyler ile sehit ve muharip gazi çocuklarinin istemeleri ve durumlarini belgelendirmeleri (sehit veya gazilik belgesi, rehberlik arastirma merkezinden alinacak rapor) halinde nakilleri, 20122013 egitim ögretim yili basinda istedikleri okullara yapilabilecek. Bunlar disindaki hiçbir kisiye veya gruba ayricalik taninmayacak.

ARA SINIF NAKILLERI AGUSTOS’TA

YERLESTIRMEDEN sonra görev yeri degisen kamu görevlileri ile ikameti degisen vatandaslarin çocuklarinin birinci sinifa kaydi, yeni adresiyle uyumlu okula sistem tarafindan yapilacak. Ancak eski okula kesin kayit yapilan çocuklarin adresi degistikten sonraki yeni adresine uyumlu okula nakli, eokulda nakiller açildiginda yapilacak. Gerçege aykiri beyanda bulunarak adresi ve okulu degisen ögrencilerin tespiti halinde adreslerine uygun okullara kayitlari ve nakillerinin yapilmasi saglanacak. Resmi ilkokul ve ortaokullara ara siniflardan ögrenci nakilleri Agustos ayi içerisinde açilacak olup, özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip ortaokullarina kayit ve nakillerde adres kontrolü yapilmadigindan eokul islemleri açildiginda okul yöneticileri tarafindan kayit ve nakiller yapilabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web