REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZBAN GELİR HOŞ GELİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İZBAN GELİR HOŞ GELİR
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
636 Görüntüleme
22 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ve beklenen müjde nihayet geldi. İZBAN’ın mimarları olan Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Milletvekili Atilla Kaya ile birlikte geçtiğimiz Cumartesi günü Torbalı İstasyonu’na geldi.

2011 yılında temeli atılan ve adeta yılan hikayesine dönen seferlerin başlaması konusunda büyük bir aşama kat edildi. Öncelikle test sürüşleri başlarken, bizzat Binali Yıldırım ve Aziz Kocaoğlu, İZBAN seferleriyle Torbalı’ya geldi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada seferlerin Ocak ayının sonunda resmen açılacağını belirtti. Torbalılıların hayalini kurduğu proje nihayet tamamlandı. İlk etapta Torbalı Mahallesi‘ne kadar gerçekleştirilecek olan seferler, daha sonra Tepeköy Mahallesi ardından da Selçuk’a kadar uzatılacak.

Yıldırım ve Kocaoğlu’nun yaptığı test sürüşüne de Torbalılılar adeta akın etti. Hemen hemen her siyasi parti görüşünden vatandaş alanda vardı. Eee tabi hizmet Torbalı’yı alakadar edince, vatandaş hemen sahipleniveriyor. Artık seferlerin başlamasını dört gözle bekliyoruz. İZBAN’ın hizmete başlaması ile birlikte ilçenin çehresinin değişeceğine inanıyorum. Test sürüşleri sorunsuz bir şekilde geçiyor. Ocak ayının sonunda hizmete açılırsa Torbalılı bayram edecek. Çünkü yaklaşık 4 yıldır hattın açılmasını bekliyoruz.

BİNALİ’YLE GELEN MÜJDELER

Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım geçtiğimiz hafta sonu Torbalı’ya gelirken, ayağının tozuyla müjdeleri de bir bir verdi.

Öncelikle, bir önceki dönem Ulaştırma Bakanı olan Lütfü Elvan’ın Torbalı Belediyesi’ne tahsis etmek için söz verdiği arsanın tahsisi de nihayet gerçekleşti. Torbalı, Alpkent ve Ertuğrul mahallelerinin tam ortasında kalan 20 bin metrekarelik arazi artık Torbalı Belediyesi’nin. Belediye, buraya büyük bir yeşil alan, park, oyun alanları inşa edecek ve Torbalı halkına kazandıracak.

Binali Bakan, müjdeleri ardı arkasına verdi resmen. Hastanenin 2016 yılında tamamlanacağının müjdesini de veren Binali Yıldırım, sağlık alanındaki yatırımların devam edeceğinin sinyallerini de verdi. Torbalı merkeze 2, Ayrancılar’a 2, Özbey’e de bir tane Aile Sağlığı Merkezi inşa edilmesinin çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Aile Sağlığı Merkezi müjdesini alan Özbeyliler büyük bir sevinç yaşadı resmen. 5 bin nüfuslu mahallede büyük bir ihtiyaçtı sağlık ocağı. Yatırım planına alındı. Kısa zamanda tamamlanıp, bölge halkının hizmetine sunulacak.

Valla bu müjdeleri duyduktan sonra, keşke bakan her ay gelse demeden de geçemeyeceğim.

PTT’DE TORBALI’DA KALDI

PTT Torbalı Şubesi’nin taşınacağı konusu nihayete kavuştu. Torbalı Belediyesi’nin Torbalı Mahallesi‘ne yapacağı kent meydanı nedeniyle mevcut muhtarlık binası yıkılacak. Binada yer alan muhtarlık ve PTT şubesinin de taşınması gündeme geldi.

Torbalı Belediyesi tarafından Aydın Sezer Çok Amaçlı Salonu‘nun karşısına prefabrik bir bina inşa edilirken, binanın hem muhtarlığa hem de PTT’ye verilmesi kararlaştırıldı. Ancak PTT’ye ayrılan bölümün küçük olması gerekçesiyle, yetkililer taşınma taraftarı değildi. Hatta Alpkent Mahallesi‘ndeki PTT dağıtım merkezine taşınması gündeme geldi.

Bu konuda Torbalı Mahallesi Muhtarı başta olmak üzere mahallenin önde gelen isimleri tepki göstermiş ve konuyu yetkililere de iletmişti. Hatta sorunu köşe yazımıza taşımış ve mahallelilerin yaşayacağı sıkıntıyı dile getirmiştik.

Yaptığımız kamuoyu sayesinde, PTT’nin taşınma sıkıntısı nihayet giderildi. PTT yetkilileri önceki gün Muhtar Hüseyin Kuran‘la görüşürken, belirlenen mevcut yere taşınacaklarını kaydetti. Bu durumdan çok mutlu olan Kuran’ın bir diğer isteği de Torbalı Belediyesi’nin bir projesi olan Organik Pazar’ın bir an önce kurulması. Hüseyin Kuran, “İZBAN çok yakında seferlere başlıyor. Umarım bir an önce Organik Pazar da kurulur ve mahallemiz daha hareketli bir hale gelir” dedi. Muhtar Kuran girişimleri ile PTT’nin mahallede kalmasını sağladı. Organik Pazarın da kısa sürede mahalleye gelmesini sağlayacaktır. Yıllardır hizmet alamayan Torbalı Mahallesi’ne kurulacak olan Organik Pazar mahallenin kısa sürede İzmir’de adını duyurmasına neden olacak. İZBAN ile Torbalı Mahallesine organik ürün alamaya gelenler olacaktır. Mahalle halkı bu durumdan olumlu etkilenecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web