REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Kâzimpasa 60 ülke ile ayni projede

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kâzimpasa 60 ülke ile ayni projede
390 Görüntüleme
08 Aralık 2010 - 22:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD, Ingiltere, Almanya, Japonya, Ispanya, Italya, Iran, Polonya, Azerbeycan, Mogolistan, Belçika ve Danimarka basta olmak üzere 60 ülkenin katildigi projede IMSS 2011 Projesi’nde Kâzimpasa Ilkögretim Okulu da yer alacak.
KAZIMPASA Ilkögretim Okulu, Uluslararasi Matematik ve Fen Egitimleri Arastirmasi TIMSS 2011 Projesi’ne seçildi. Türkiye’den sadece 260 ilkögretim okulunun istirak edecegi projeye Kâzimpasa Ilkögretim Okulu’ndan 4-C ve 8-A sinifi katilacak. 4 yilda bir gerçeklestirilen bu proje 60 ülkede gerçeklestirilecek. Projeye katilan tüm okullarda ayni anda yapilacak olan 3 oturumluk sinav sonucunda Türkiye’nin diger ülkelerle egitim seviyesi belirlenmis olacak. Proje kapsaminda ayrica ögretmen ve okullarin karakteristik özellikleri de belirlenecek.

60 ULKE KATILACAK

TORBALI’NIN en basarili okullarindan biri olan Kazimpasa Ilkögretim Okulu, büyük bir basariya daha imza atti. Kanada merkezli bir kurulus olan TIMSS tarafindan 1995 yilinda hayata geçirilen bu proje 4 yilda bir gerçeklestiriliyor. Her yil katilimci ülke sayisinin arttigi projede bu yil rekor bir basvuru var. ABD, Ingiltere, Almanya, Japonya, Ispanya, Italya, Iran, Polonya, Azerbeycan, Mogolistan, Belçika ve Danimarka gibi 60 ülkenin katildigi projede Türkiye’de yer aliyor. TIMSS 2011 hakkinda bilgi veren Kazimpasa Ilkögretim Okulu 4-C sinifi ögretmeni Naci Dastan, TIMSS’in Türkiye’nin 1999 yilindan beri katil-digi uluslararasi 4 yillik bir egitim arastirmasi projesi oldugunu söyledi.

DEGERLENDIRMELERDE TUKENMEZ KALEM KULLANILACAK

NISAN ayinda gerçeklestirecek olan uygulamaya Türkiye’den seçilmis 260 okulun katilaca-gini ve bu okullardan birisinin de Kazimpasa Ilkögretim okulu oldugunu belirten Naci Dastan, 4-C sinifi ve 8-A siniflarinin bu projeye katilacagini kaydetti. Projenin Milli Egitim Bakanligi Egitim Arastirma Gelistirme Daire Baskanligi tarafindan yü-rütülen bir proje oldugunu vurgulayan Dastan: “Degerlen-dirmeler anket ve testlerle ola-cak. Tükenmez kalemlerin kul-lanilacagi uygulamalarda, kendi ögretmenlerimizin disinda Ba-kanlik tarafindan görevlendi-rilen ögretmenler görev alacak. Ögrencilerimizin dünya ça-pinda bir çalismada Türkiye’yi temsil edecek olmalari bizler için mutluluk verici bir durum” ifadesini kullandi.

EKSIKLIKLER TESPIT EDILECEK

TURKIYE’NI TIMSS proje-sine 1999-2007 yillarinda sade-ce 8. sinif düzeyinde katildigini söyleyen okul müdürü Ziya De-mir: “Okulumuz 8. sinif ve 4. siniflardan seçilen birer sube ile 29 Nisan 2011’de merkezi sis-temle Matematik ve Fen konu-larinda test sinavina tabi tutula-caklar. Bu proje kapsaminda okul anketi, ögretmen anketi ve ögrenci anketleri o olmak üzere bir dizi çalisma gerçeklestirece-giz. Proje sonunda kendi egitim sistemimizi sorgulayabilir, elde edilen sonuçlardan yola çikarak mevcut sistemdeki eksiklikleri belirleyip gerekli düzeltme ve yenilikler yapabiliriz” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web