Büyük Torbalı

Kent kartlar bugün iptal oluyor

Toplu taşıma araçlarında kullanılan kent kartlar artık yerini ‘İzmirim kart’a bırakıyor. Bugünden sonra yeni bakiye yüklenemeyecek olan kartlar, 31 Aralık’ta iptal olacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kent kartlar bugün iptal oluyor
207 Görüntüleme
30 Kasım 2016 - 9:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalılıların ulaşım için İzmirim kartları tedarik etmesi gerekiyor.Toplu taşıma araçlarında kullanılan kent kartlar artık yerini ‘İzmirim kart’a bırakıyor. Bugünden sonra yeni bakiye yüklenemeyecek olan kartlar, 31 Aralık’ta iptal olacak. Torbalılıların ulaşım için İzmirim kartları tedarik etmesi gerekiyor.

TORBALILILARIN gerek köylere gerek de İzmir ve çevre ilçelere gidiş gelişte tercih ettiği toplu taşıma araçları için kullandığı kent kartlara bugünden sonra yeni bakiye yükleme yapılamayacak. 31 Aralık’ta da tamamen kullanılamayacak. Bunun için İzmirim Kart alması gereken Torbalılılar, başvuruyu İzmir Büyükşehir Belediyesi Torbalı Hizmet Binası’na yapabilir. Bilindiği üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi elektronik kartların kapsamını genişletti. 1 Eylül’den itibaren kullanımına başlanan “İzmirim Kart” artık sadece toplu ulaşım ve trafik hizmetlerinde kullanılmıyor. İzmirim Kart, otobüs, metro, vapur, teleferik, İZBAN Banliyö hattı, otoparklar ve yapımı süren tramvayın yanı sıra, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti, akıllı tuvaletler kullanılabiliyor.

90 DAKİKA KURALI DEVAM EDİYOR

İzmirim Kart’ta 90 dakika sistemi aynen devam edecek. Bu sisteme göre, aktarmalı ulaşım sağlayan İzmirliler, tüm toplu ulaşım araçlarından 90 dakika içinde tek kontör ile yararlanabiliyor. Örneğin, ilk olarak otobüse binen bir vatandaş, bu süre içinde bir başka otobüse, vapura ya da metroya bindiği zaman, sistem ikinci kontörü almıyor. Bu sistem ilçede bazı durumlarda geçersiz sayılıyor. 90 dakika uygulamasının olmadığı bazı ESHOT’larda vatandaşlar ikinci kez kontör basmaya devam edecek.

MEVCUT BAKİYELER YENİ KARTA AKTARILACAK

Eski tip kart sahiplerinin, 30 Kasım 2016 tarihine kadar İzmirim Kart alması gerektiği açıklanmıştı. ESHOT Genel Müdürlüğü, başvuru süresinin bir ay daha uzatıldığını açıkladı. Buna göre eski tip kartlar bugün itibariyle doluma, 31 Aralık 2016 tarihinde ise kullanıma kapatılacak. Bu süre içinde eski kartlardaki bakiyeler yeni karta aktarılabilecek. Bu işlemler için eshot.gov.tr ve izmirimkart.com.tr adresleri üzerinden başvurusu yapılması istendi. Elinde İzmirim Kart olanlar herhangi bir değişiklik yapmayacak. Daha önceki dönemden kalan kartlar ise 6 TL ücret karşılığında yenilenecek. Kişiselleştirilmiş kartlar için yeni müracaatta ise değişim ve yenileme bedeli 10 TL olacak. Torbalılı vatandaşlar kart yenileme ücretlerinin yüksek olduğundan şikayet ediyor. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web