Büyük Torbalı

Kirtasiyecilerin yüzü gülmeye basladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kirtasiyecilerin yüzü gülmeye basladi
434 Görüntüleme
27 Ağustos 2010 - 21:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okullarin açilmasina az bir zaman kala egitime hizmet veren sektörlerde hareketlilik basladi. Okul ihtiyaçlarini gideren ögrencilerin sevindirdigi esnaflarin basinda kirtasiyeciler geliyor.

OKULLARIN açilmasina az bir süre kala ilçedeki kirtasiye esnafi hareketli günler yasiyor. Özellikle dershanelerin egitime baslamasiyla birlikte büyük hareketlilik yasayan kirtasiyeciler 3 aylik yaz tatilinden sonra baslayan hareketlilikten oldukça memnun. 2010-2011 egitim ve ögretim yilinin baslamasina çok az bir süre kala ögrenciler simdiden okul ihtiyaçlarini gidermek için kirtasiyelere akin ediyor. Ögrenciler kirtasiye ihtiyaçlarini gidermek için alisveris yapmaya baslarken, özellikle okul çantalarina ilginin yogun oldugu kaydedildi. Çantalar basta olmak üzere ögrencilerin yeni egitim-ögretim yilinda araç-gereçlere ihtiyaçlari oldugunu belirten kirtasiyeci esnafi tüm bunlarin sonucunda da islerinin arttigina dikkat çekti. Ilçenin ilk kirtasiyelerinden olan ve 25 yildir Ertugrul Mahallesi Ilçe Kaymakamligi karsisinda hizmet veren Alfa Kirtasiye, ilçedeki ögrencilerin isteklerine cevap veriyor. Özellikle ilçedeki dershanelerin egitim yilina erken baslamasindan dolayi islerin hareketlendigini dile getire Alfa Kirtasiye’nin sahibi Sebahattin Karagülle, satislardan memnun oldu-gunu dile getirdi. Fiyatlarin geçen yila oranla hemen hemen ayni ol-dugunu söyleyen Karagülle: “Su anda istedigimiz hareketlilik yok ama bayramdan sonra istedigimiz kotaya ulasacagiz. Dershanelerin egitimlerine erken baslamasindan dolayi islerde kipirdama oldu” dedi. Kirtasiye malzemelerinden büro malzemelerine kadar herseyin mevcut oldugunu kaydeden Karagülle, tüm dershane ve okul defterlerinin geldiginin de müjdesini verdi. 

MARKETLER BU MESLEGE ZARAR VERIYOR

ÖTE yandan okullarin açilmasina az bir süre kala büyük marketler-de kirtasiye standatlari kurdu. Marketlerde kirtasiye malzemele-rinin disinda ögrenciler için ön-lük, ceket, pantolon, yaka, göm-lek, çanta ve ayakkabi gibi ürün-lerin yani sira beden egitimi ders-lerinde kullanilan spor kiyafetleri de degisen fiyatlarla satisa sunul-masi kirtasiyecilerin islerini etki-liyor. Ilçenin bir diger kirtasiyesi olan Ertugrul Mahallesi Torbali Caddesi’nde hizmet veren Turcel Kirtasiye, 6,500 kalem malzeme ilçedeki ögrencilerin ihtiyaçlarina cevap veriyor. Isletme sahibi Ha-mit Yasar: “Okullarin açilmasina az kaldi ama islerde hareketlilik basladi. Bünyemizde okul araç ve gereçlerinin yani sira bir büro malzemeleride var. Bu yil ögren-ciler üzerinde çizgi kahramanla-rinin oldugu çantalari tercih edi-yorlar” dedi.

FIYATLAR DEGISMEDI

YENI egitim ve ögretim yilinda ilçedeki kirtasiye esnafi farkli kampanyalar uyguluyor. Murat-bey Mahallesi’nde hizmet veren Simsek Kirtasiye Müzik Evi hem okul ihtiyaçlari hem de müzik aletleri satarak ögrencilerin bir çok ihtiyaçlarina cevap veriyor. Silgiden çantaya kadar herseyin satildigi isletmede okul araç ge-reçlerin yani sira saz, gitar, bateri ve ney satislari da yapiliyor. Yeni ögretim yilinda kampanya baslat-tiklarini dile getiren isletme sahi-bi Sebahattin Özkol: “Islermizde hareketlilik basladi. Özellikle de-rshane ögrencilerinin talepleri bu hareketliligi hizlandiriyor. Fiyat-larimiz geçen yila oranla ayni.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web