Büyük Torbalı

KOSGEB’den Kurumsallaşma ve Markalaşmaya 55 Milyon TL destek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KOSGEB’den Kurumsallaşma ve Markalaşmaya 55 Milyon TL destek
556 Görüntüleme
09 Kasım 2015 - 11:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merhaba değerli Büyük Torbalı Gazetesi okuyucuları. Bundan böyle her hafta yazılarım ile sizlerle birlikte olacağım. Yazılarımda yatırımcılara sağlanan teşvik ve desteklerden bahsedeceğim. İlk yazımda Torbalı Ticaret Odası tarafından ilçeye kazandırılan KOSBEG Bürosundan Torbalılı girişimcilere verilen desteklerden bahsedeceğim. Girişimcilere verilen destekler ve yapılması gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler bana mail atabilir. Merak edilen sorular ile ilgili Torbalılı girişimcileri bilgilendirmek isterim.

 

“KOSGEB’den KOBİ’lerin Kurumsallaşma ve Markalaşma Projeleri’ne 55 Milyon TL’lik destek…”

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak adına; KOBİ’lere ve girişimcilere farklı başlıklar altında çeşitli destekler sunarak onların her zaman yanında olmaya çalışmaktadır.

Bunun en güzel örneğini Torbalı Ticaret Odasının öncülüğünde, ilçemizde açılan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursları ve onlara olan talep ile hep birlikte izlemekteyiz. Durum böyle iken İzmir’de en çok girişimci yetiştiren ilçenin Torbalı olması da kaçınılmaz bir başarıyı beraberinde getirmiştir.

 

KOSGEB DESTEKLERİ NELERDİR?

 

KOSGEB’in en çok bilinen ve talep gören “Girişimcilik Destek Programı” nın yanında;

KOBİ Proje Destek Programı

Tematik Proje Destek Programı

İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Genel Destek Programı vb. destekleri bulunmaktadır.

 

KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI

 

Geçtiğimiz aylarda (30 Ocak 2015-10 Nisan 2015 tarihleri arasında) KOSGEB, KOBİ Proje Destek Programı kapsamında “Yönetim Becerilerinin ve Kurumsal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi-Kurumsallaştırma” ve “Tanınmış Ürün/Hizmet Süreci Oluşturma-Markalaşma” konularında Proje Teklif Çağrısına çıkmıştır.

Çağrı konularına KOBİ’ler tarafından Türkiye genelinde toplam 2.358 adet proje başvurusu yapılmış olup, bunlardan 1.020 adedi ön değerlendirmeyi geçerek bir sonraki aşama olan Kurul Değerlendirmesine hak kazanmıştır.

Kurul tarafından yapılan nihai değerlendirme sonucu 686 adedi Kurumsallaşma ve 213 adedi Markalaşma olmak üzere toplam 899 adet projenin 45 Milyon TL’lik bütçe ile KOSGEB tarafından desteklenmesine karar verilmiştir.

Bu verilere göre başvuruların %43’ü ön değerlendirmeyi geçmiş, ön değerlendirmeyi geçen projelerin %88’i ise destek almaya hak kazanmıştır.

 

PROJENİ GETİR DESTEĞİ GÖTÜR

 

KOSGEB “KOBİ’lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi” ve “KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş” konu başlıklarında hedef kitleden gelen yoğun talep ve işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda, iki yeni proje teklif çağrısına çıkmak üzere gerekli hazırlıklarını tamamlamıştır.

Bu doğrultuda, KOBİ’lerin markalaşma ve kurumsallaşma kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik olarak KOSGEB Başkanlık birimince KOBİ Proje Destek Programı kapsamında proje çağrısı yapılmıştır.

“KOBİ’lerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi” ve “KOBİ’lerde Markalaşmaya Geçiş” konu başlıkları olarak belirlenmiş olan çağrıya işletmeler, tek bir konu başlığını belirleyerek 30/11/2015 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. İşletmelerin kurumsallaşmalarında ve marka olmalarında doğru stratejilere ihtiyaçları bulunması dolayısıyla açılan KOBİ Proje Destek Programı kapsamında yaklaşık 55 Milyon TL’lik bir bütçe ile KOBİ’lerin Kurumsallaşma ve Markalaşma konularında hazırlayacakları projelerin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

 

DESTEK ŞARTLARI

Proje süresi: en az 6 ay en fazla 24 Ay

Destek üst sınırı: 150.000 TL

Destek Oranı: 1. ve 2. Bölgelerde yüzde 50, 3., 4., 5., ve 6. Bölgelerde yüzde 60

Kimler Başvurabilir: KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı, aktif durumda olan ve Türk Ticaret Kanunu’nda tanımlı gerçek veya tüzel kişi statüsündeki işletmeler

Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2015 (saat 23.59).

 

Detaylı Bilgi ve Proje Başvurularınız için iletişim adresi: emrearikboga@gmail.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web