Büyük Torbalı

Köylere vurgun

Son bir ayda Torbalı köylerine hırsızlar dadanmaya başladı. . Traktör pulluğu, arı, su dinamosu, para, üretim araç gereçleri başta olmak üzere birçok şeye dadanan hırsızlar son olarak Korucuk’ta tavuk ve kaz çaldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Köylere vurgun
181 Görüntüleme
25 Nisan 2017 - 16:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı’nın köyleri son bir ayda hırsızların hedefi haline geldi. Bu süre zarfında onlarca şey çalan hırsızlar özellikle bağ evlerini ve tarlaları hedefine alıyor. Daha önce arı, pulluk, tankerin çalındığı köylerde, son olarak hayvanlara da göz dikilmeye başlandı. Korucuk Mahallesi’nde bir öğretmenin kümesine dadanan hırsızlar 80 tavuk, çok sayıda kaz ve yumurtalarını çalıp, kümesi talan eden hırsızlar bölgede çok sayıda yere daha girdi. İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nın araştırmalarını sürdürdüğü bölgede vatandaşlar oldukça tedirgin.
GÜVENLİK KAMERASI YOK
Torbalı’nın köyleri bir bir soyuluyor. Soyulan ürünlerin başında para ve altın gelirken, son zamanlarda hayvan, zeytin, yağ, tüfek gibi birçok şey hırsızlık ürünü olmaya başladı. Gece saatlerinde ya da köylülerin tarlada olduğu saatlerde, köylere dadanan hırsızlar son bir ayda 70’e yakın köylüyü soydu. Son olarak önceki gün Korucuk Mahallesi’nde bir bağ evine yine hırsızlar dadandı. Bağ evindeki kümesi talan eden hırsızlar, 80 tavuk, kaz ve çok sayıda yumurtayı çaldı. İlçe Jandarma Karakolu ekiplerinin tutanak tuttuğu olayda hırsızlar adeta sırra kadem bastı. Neredeyse tüm köylerde görülen bu hırsızlık olayları vatandaşı iyice korkutmaya başladı. Bu kümeste çalınan hayvanların toplam maliyeti 4 bin liraya ulaşırken, jandarmanın da hırsızların izini sürdüğü kaydedildi. Vatandaşlar özellikle kilit noktalara konulacak olan güvenlik kameraları sayesinde hırsızlık olaylarının azalacağını soyuldu.
BAĞ EVLERİNE DADANIYORLAR
Önceki yıllarda kent merkezlerinde yaşanan hırsızlıklar artık kırsala sıçradı. Güvenlik açısından daha sıkıntılı olan kırsal alanlarda hırsızlar izlerini kolay bir şekilde kaybettiriyor. Özellikle son aylarda köylere dadanan hırsızlar yaklaşık onlarca kişinin mağdur olmasına neden oldu. Hiçbir şekilde güvenlik kameralarının bulunmadığı, devriyelerin jandarma tarafından gerçekleşmediği köylerde hırsızlar deyim yerindeyse ellerini kollarını sallaya sallaya evlere ve bahçelere girip hırsızlık yapıyor. Hırsızlık olaylarının artmasında en etkili nedenlerin başında bu tür durumlarda caydırıcı özelliği bulunan güvenlik kameralarının bulunmaması gelirken, son olarak bağ evlerine dadanan hırsızlar illallah ediyor. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web