Büyük Torbalı

Liseler, serbest kiyafete geçti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Liseler, serbest kiyafete geçti
508 Görüntüleme
13 Aralık 2012 - 7:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Egitim Bakanligi’nin gelecek yil uygulamaya geçilmesi karari aldigi ‘Okulda Serbest Kiyafet Uygulamasi’, Torbali’daki liselerde hayata geçirildi ve ögrencilerle veliler tarafindan olumlu karsilandi

Okullarda ögrencilere kilik kiyafet serbestligi taniyan yönetmeligin hayata geçirilmesinden sonra, ilçedeki okullar da tek tek kiyafet serbestligine geçiyor. Ilçedeki bütün liseler serbest kiyafete geçti. Ögrenciler, dün ilk kez okula serbest kiyafet ile geldi. Liselerde gelecek yil beklenmeden, serbest kiyafet uygulamasina geçme karari verildi. Okul yönetimleri, isteyen ögrencinin sivil kiyafetle gelebilecegini duyurmasi üzerine ögrencilerin büyük çogunlugu okula serbest kiyafetle gelmeye basladi. Sivil kiyafetle okula gelerek derslere giren ögrencilerin büyük çogunlugu, uygulamadan duydugu memnuniyeti dile getirdi. Serbest kiyafet kararini destekleyen ögrenciler, serbest kiyafetle kendilerini daha rahat ettiklerini söylediler. Bazi ögrenciler, uygulamanin zenginfakir arasindaki ayrimi ortaya çikaracagi veya okul çevresinde ögrenci olanla olmayanin ayirt edilmesinde sorunlara yol açacagi endiselerini dile getirdi.

GUVENLIK ZAAFIYETINE DIKKAT

OKULLARDA serbest kiyafet uygulamasi tüm Türkiye’de oldugu gibi Torbali’da da hayata geçti. Uygulamayla birlikte ilçedeki tüm liselerde serbest kiyafetli ögrenciler gözlenirken, bu durum bir takim güvenlik endiselerini de beraberinde getirdi. Ögrencilerdeki serbest kiyafetin güvenlik zaafiyetine yol açabilecegini düsünen egitimciler, disaridan okula gelen herhangi birinin ögrenci gibi okullara sizabilecegi ve bu olaylarin çok sik yasanacagini savunuyorlar. Ögrenci kimlik kartlarinin hemen herkesin eline geçmesinin mümkün oldugunu söyleyen egitimciler, eskiden üniforma farki ile kimin ögrenci kimin siradan vatandas oldugunu tek bakista ayirt edebildiklerini, ancak bu uygulamayla islerinin çok zor olduklarini söylediler.

UZMANLARDAN SERBEST KIYAFETE DESTEK
KIYAFETTE serbestligin ögrencinin kendisini birey olarak digerlerinden farkli hissetmesini saglayacagini söyleyen uzmanlar; ayni tornadan çikmis tipler yerine, farkliliklarini ve kendi kisisel özelliklerini rahatça ortaya koyabilen bireyler yetistirmenin egitim anlaminda devrim olabilecegini düsünüyor. Her sabah okullarda kiyafet kontrolü yapmanin zaman kaybi oldugunu ve bu enerjinin ögrenim alaninda kullanilmasi gerektigini belirten uzmanlar, ögrencilerin daha huzurlu bir egitim ögrenim sezonu geçirecekleri konusunda rahatlar.  Tek tip kiyafete karsi çikan kesimin en büyük gerekçelerinin basinda, ekonomik farkliliklarin serbest kiyafetle ön plana çikacagi endisesi bulunuyor. Forma tipi tek tip kiyafet giyilmesiyle birlikte ögrencilerin aralarindaki ekonomik farkliliklari hissetmedikleri savunuluyor. Bu serbestlikle marjinal giyimin ortaya çikacagini düsünenler, bu yasaya tepkili.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web