Büyük Torbalı

Maneviyat sahibi gençlik yetişiyor

Ülkü Ocakları Torbalı İlçe Başkanlığı gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için ‘Damarlarındaki asil kanı kirletme’ isimli bir kampanya başlattı. Ocak Başkanı Zekeriya Hançer geçen yıl başkan olarak atandığı Ocaktaki çalışmaları anlattı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Maneviyat sahibi gençlik yetişiyor
235 Görüntüleme
25 Mart 2017 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

7 Mayıs 2016 tarihinde Ülkü Ocakları Torbalı İlçe Başkanlığı görevine getirilen Zekeriya Hançer görevini başarıyla sürdürüyor. Göreve geldiği günden bu yana faaliyetlerini aralıksız sürdüren Hançer ve ekibi Torbalı’da manevi değeri yüksek, değerlerine saygılı insanlar yetiştirmek için çeşitli eğitim programları düzenliyor. Şehitler ve şehit yakınların karşı çok titiz davranan Hançer 11 aylık görev süresince neler yaptıklarını Haber Müdürümüz Serkan Günbay’a anlattı.

Öncelikle Ülkücülük tam anlamıyla nedir?
Ülkücülüğümüz; Türk milletini en kısa yoldan en kısa zamanda modern uygarlığın en üst seviyesine çıkarmak; mutlu, müreffeh hale getirmek; bağımsız, özgür, kendi haklarına sahip bir hayata kavuşturmaktır.

BURASI SİYASETEN GELEBİLECEĞİM EN ÜST MAKAM
Teşkilatın içinden çıkıp başkan oldunuz. Ülkücülere başkan olmak nasıl bir duygu?
Ülkü Ocakları Başkanlığı siyaseten gelebileceğim en yüksek makam. Manevi haz ve lezzeti var. Bu makam şehitler makamı. Bu sorumluluğun farkında olduğunda büyük bir yük. Görevimin ne kadar ulvi olduğunun farkındayım. Bu makamda şahadet şerbeti içen ülkücü büyüklerimizin bize bıraktığı bu makamları en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz.

Ülkü ocakları olarak eğitime neden bu kadar önem veriyorsunuz?
Hazreti Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ hadis-i şerifinden yola çıkarak eğitimi en önemli düsturumuz olarak belirledik. Ülkü Ocakları olarak belirli aralıklarla eğitim seminerleri düzenliyoruz. LYS ve YGS’ye girecek öğrenciler için İzmir Ülkü Ocakları’nda çeşitli derslerde kurslar veriyoruz. Buradan da öğrencilerimizi bu kurslara gönderiyoruz. Eğitim bizim için hep ön planda.

DAMARLARINDAKİ ASİL KANI KİRLETME
Eğitimin yanı sıra uyuşturucuya da savaş açtınız. Bu konuda bilgi verir misiniz?
Evet, Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ‘Damarlarındaki asil kanı kirletme’ isminde bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya ile eğitim seminerleri veriyoruz. Son yıllarda uyuşturucu madde kullanımı arttı. Gençlerin zehirlenmesine göz yumamazdık. Bu nedenle gençlere uyuşturucu maddenin kötülüklerinden bahsediyoruz. Sık sık gençlerle bir araya gelip uyuşturucu madde konusunda bilgilendiriyoruz. Bu durumda ailelere de büyük görev düşüyor. Çocuklarını arkadaşlarını iyi takip etmeli. Kötü niyetli kişiler ile yapılan arkadaşlığın sonu üzücü oluyor. Ülkü ocakları olarak gençlerimizin zehirlenmesine gönlümüz el vermediği için böyle bir çalışma başlattık.

Sosyal ve kültürel geziler düzenliyorsunuz. Son olarak nereye gideceksiniz?
Eğitim çalışmalarının yanı sıra gezilere de ağırlık veriyoruz. Şehitlerin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Şehit ailelerini ziyaret edip onların her zaman yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Yarın Çanakkale gezisi için yola çıkacağız. 4 Nisan tarihinde de başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle kabrini ziyaret edeceğiz. Ülkücü şehitlerimizi de unutmuyoruz. Onların kabirlerini de ziyaret edip dua ediyoruz.

Ocağa gelen gençlerde nasıl bir değişim oluyor?
Gençler ocağa gelmeye başlayınca buradaki kültürü görünce kendisine çeki düzen veriyor. Çocukları her an ocaktan koparacak çok şey var. Biz burada çok ulvi bir görevi yerine getirip gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlıyoruz. Biz Ülkü Ocakları olarak bir gençlik teşkilatıyız. Burası gençlere ait bir yer, başka kimse yok burada. Kurum olarak da gençlerin hizmetinde, tamamen gençlerin söz sahibi olduğu bir yer. Kendilerine değer verildiğini gören gençlerimiz de kendini toparlayıp bu adap ile yoluna devam ediyor. Ülkücü gençlik her zaman örnek gösterilecek saygı ve terbiyeye sahiptir.

FESTİVALE HAZIRLIK BAŞLADI
Önümüzdeki süreçte bir etkinliğiniz var mı?
Evet, yaz aylarında çok güzel bir etkinliğe imza atmak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Bu etkinlik sadece bir konser değil festival şeklinde olacak. Mehteran takımın gösterisi ile başlayacak etkinlikte gün boyu çeşitli programlar yapılacak. Ülkü Ocaklarına bağlı sanatçıları ilçemize getireceğiz. Ülkü ocaklarına yakışır bir etkinlik olması için şimdiden çalışmalara başladık. Bu konuda ülkücü büyüklerimizden de gerekli desteği alacağız.

Son olarak neler söylemek istersiniz?
Davamız için yeri gelir uykusuz kalırız, yeri gelir yoruluruz ama bu yolda yılmadan ilerlemeye devam ederiz. Başbuğumuzun izinde emin adımlar ile ilerlemeye devam ederiz. Ülkü ocaklarına katılmak isteyenler gençlerle gücümüze güç katıp yolumuza devam etmek istiyoruz.

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web