REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müdürler toplandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müdürler toplandı
709 Görüntüleme
07 Kasım 2015 - 7:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’un önderliğinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı idarecilerle yapılan 3. değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 30 madde tartışıldı

İLÇE Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Merkezinde 3. Şura Toplantısı düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’un başkanlığında yapılan toplantıya Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Özel Okul idaricileri ve Özel Rehabilitasyon temsilcilerin katılımıyla gerçekleşen toplantı tam 2 saat sürdü. 30 maddelik gündem maddesiyle yapılan toplantıda, okulların sorunları ve talepleri gibi sorunlar konuşuldu. Tek tek maddelere açıklama getiren Tosun, ilçede eğitim konusunda hiçbir sorun kalmayacağını belirtti.

30 MADDE KONUŞULDU

Toplantının başlamasıyla birlikte gündem maddelerine geçildi. Yeni eğitim öğretim yılında başarıyı arttırmak adına yapılacak olan projeler, Halk Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla açılacak olan kalorifer yakma kursuna okullarda çalışan personelin katılımı sağlanarak belge aldıracak ve kaloriferleri yakmaları sağlanacak. Suriyeli küçük çocukların eğitim öğretime kazandırılması için Türkçe Kursu açılacağı bu konuda öğretmenlerin konu hakkında çalışma yürüteceği. Okul ve sınıf kütüphanelerinin yönetmeliklere uygun olması için yenileme çalışması yapılacağı. Okul kantinlerinde komisyon kurulup denetimlerin yapılması. Okur-yazar olmayan vatandaşların Halk Eğitim Merkezine yönlendirilmesi ve Halk Eğitim Müdürlüğünce halka afişler yardımıyla duyurulması. Bunun gibi birçok madde sıralanarak toplantıda konuşuldu.

EĞİTİM SEVİYESİNİ YÜKSELTECEĞİZ

30 gündem maddesinin görüşüldüğü dakikalarda zaman zaman küçük tartışmalara neden oldu. Tartışmada, yanlış anlaşılmaların sık sık yaşanmasıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun devreye girerek konu hakkında bilgilendirme yaparak tansiyonu düşürdü. Tosun, “Eğitimin gelişmesi adına her türlü imkanları kullanmak zorundayız. 2015-2016 eğitim öğretim yılı idarecilerle yapılan 3. değerlendirme toplantısının iyi geçtiğini düşünüyoruz. Çünkü yeni eğitim yılında çok güzel projelere imza atacağımızı düşünüyoruz. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Hepimiz başarılı bir şekilde çalışıp eğitim seviyesini en iyi seviyeye çıkartacağız” diye konuştu.

RAM İÇİN DESTEK

Dilek ve temenni sırasında tüm katılımcılara seslenen Tosun, “Geçtiğimiz haftalarda RAM için bize tahsis edilen binanın daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesine tahsis edildi. Bize hiçbir resmi belge gelmeden adeta yerimizi aldılar. Bunun için Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüşmemiz gerekiyor. Sizlerinde bu konuda desteklerini bekliyorum. Çünkü orası engellilerin yeriydi. 70 bin lira masraf yapılmıştı. Binanın yeniden bize tahsis edilmesi için birlik olup konuyu arz edelim” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web