Büyük Torbalı

Bu mutluluğun tarifi yok  

Mülteci gönüllüsü Berrin Güner isimli bir İzmirli, il genelinde topladığı 20 bin lira değerindeki yardımlarla dün ilçeye geldi. Yardımlarla yüzlerce Suriyeli sevindi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu mutluluğun tarifi yok  
168 Görüntüleme
26 Aralık 2016 - 13:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DA yaşayan Suriyeli sayısı her geçen gün artıyor. İlçede çadırlarda ve derme çatma evlerde yaşayan Suriyeli sığınmacılara yapılan yardım çoğu zaman ilçe sınırlarını aşıyor. Önceleri ilçe vatandaşları tarafından yardım eli uzatılan sığınmacılara özellikle Halkların Köprüsü Derneği, Birlik Dayanışma Grubu, İmece Derneği ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü yardım elini uzatsa da bireysel yardımlar da çokça gerçekleşiyor. Önceki gün yardım kapsamında Berrin Güner isimli bir İzmirli, il genelinde topladığı 3 araçlık yardımı Torbalı’ya getirdi. Yakacak, bebek bezi, maması, gıda kolileri ve giyim malzemelerini İş Adamı Önder Oktay’ın da destekleriyle dağıtan Güner, yaşanan tabloya herkesin el uzatması gerektiğini belirtti.

20 BİN LİRALIK YARDIM

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ilçemize kadar gelip de zor şartlar altında yaşayan Suriyelilere yardım eli uzatılmaya devam ediliyor. Derme çatma evler ve çadırlarda yaşayarak zor günler geçiren, hayatlarının devamını birkaç parça eşya ve birkaç parça erzakla getirebilen Suriyelilere yapılan yardım ilçe sınırlarını aşıyor. İlçe halkının ilçeye geldikleri günden beri sürekli yardım ettiği, el uzattığı Suriyelilere bir yardım da mülteci gönüllüsü Berrin Güner’den geldi. İzmir’de yaklaşık 20 bin lira değerinde yardım kolileri hazırlayan Güner dün Arslanlar yakınlarında bulunan bir çadır kampına yardım kolilerini getirdi.

BELİRLENEN EKSİKLER TAMAMLANDI

Daha önce de sık sık bu çalışmalar içerisinde yer alan Güner, “Bilindiği üzere soğuklar ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle çadırlarda yaşayan sığınmacılar zorlu bir süreç geçiriyorlar. Belirlediğimiz eksikler kapsamında alışverişler yaptık. Bize bu süreçte İş Adamı Önder Oktay da destek oldu. Yaklaşık 20 bin liralık yardımı buraya getirdik. Herkesin bunu sorumluluk edinmesi gerekiyor. Burada zor şartlar altıda yaşayan Suriyelilerin bize ihtiyacı var. Herkes elinden geldiğince onlara yardım eli uzatmalı” dedi. İbrahim DANIŞ

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web