Büyük Torbalı

Ödenek az olunca is basa düstü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ödenek az olunca is basa düstü
292 Görüntüleme
23 Şubat 2011 - 22:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Egitim harcamalarinin kisilmasi ve kriz nedeniyle okul yönetimleri kendilerine gelir yaratacak islere soyundu. Artik birçok okul bahçesine hali saha insa ettirip kiralayarak giderlerini karsilamayi planliyor.

ILÇEDEKI okullar tek tek kapi çalma yerine okul ihtiyaçlari için gelir getiren faaliyetler içerisine giriyor. Bazi okullar okul bahçesine hali saha yaptirarak okulun giderlerini karsilamayi hedefliyor. Egitim harcamalarinin kisilmasi ve kriz nedeniyle okul yönetimleri kendilerine gelir yaratacak islere soyundu. Artik birçok okul bahçesine hali saha insa ettirip kiralayarak giderlerini karsilamayi planliyor. Torbali Anadolu Lisesi’nde uzun zamandir uygulanan hali saha hizmeti, Torbali Ticaret Odasi 80. Yil Ilkögretim Okulu ve Sehit Tegmen Serdar Genç Ilkögretim Okulu bahçesine hali saha yaptiriyor. Hizmete girecek olan hali sahalar okul için büyük gelir saglayacak.

HALI SAHA GIDERLERI KARSILAYACAK

MILLI Egitim’e bagli devlet kullarinda çekilen nakit sikintisi çesitli yöntemlerle giderilmeye çalisiliyor. Okullarin tek gelir kaynagi olan kantin ve okul aile birlikleri giderleri ve okullarin masrafini karsilamakta oldukça zorlaniyordu. “Sürekli velilerden para toplaniyor” sözlerine karsilik ilçedeki birçok okul yeni yöntem gelistiriyor. Torbali Anadolu Lisesi’nde bulunan hali saha Torbali Ticaret Odasi 80. Yil Ilkögretim Okulu ve Sehit Tegmen Serdar Genç Ilkögretim Okullarina da örnek oldu. Okul bahçesine yaptirilan hali sahalar ile okullarin giderlerinin büyük bir kisminin karsilanmasi hedefleniyor. 500 ögrencinin ikili egitim gördügü Sehit Tegmen Serdar Genç Ilkögretim Okul idarecileri okulun masraflarini karsilamak ve ihtiyaçlarini gidermek için kollari sivadi. Okul aile bilirligi ve okul yönetiminin ortaklasa çalismasi sonucunda kurumun bahçesine 1400 metrelik bir alana hali saha yapiliyor. 150 bin liraya mal olacak olan sahadan yillik 15 bin lira elde edilmesi hedefleniyor. Okullarda egitim kadar sportif faaliyetlerinde önemli oldugunu dile getiren okul müdürü Isa Sen: “Yapilan bu saha içerisinde her seyden önce ögrencilerimiz sportif faaliyetlerini gerçeklestirecekler. Bunun yani sira buradan elde edilen gelirle okulumuzun giderlerini ve eksiklerini karsilayacagiz. Su anda sahamizin direkleri ve telleri çekildi. 15 gün içerisinde faaliyete açacagiz” dedi.

HALI saha modelini örnek alan bir diger okul ise Torbali Tica-ret Odasi 80. Yil Ilkögretim Ok-ulu. Egitim ögretim yilinin bas-lamasinin ardindan okul bah-çesindeki hali saha ayrilan al-anda çalismalar basladi. Sa-hanin altyapi ve kaba insaatini Torbali Belediyesi yaparken 30 bin liralik büyük bir kismini da Ticaret Odasi karsiliyor. Okul Aile Birligi ve okul idaresi sa-hayi Galatasaray’in eski futbol-cularindan olan ve suanda Galatasaray Futbol Okulu’nun hocaligini yapan Fethi Okur-oglu’na yilligi 36 Bin Tl’ye  ki-raya verdi. Sahadan elde edi-len gelirle de okulun hizmetli ihtiyaçlarindan teknolojik ihti-yaçlarina kadar birçok gider-lerinin karsilanmasi hedefle-niyor. Saha sayesinde okulun bütün ihtiyaçlarinin rahatlikla  giderilecegini dile getiren okul müdürü Alaattin Altinok: “Hiz-metlilerimizin aylik maaslari sahanin geliriyle karsilanacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web