REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Oral, Kılıçdaroğlu’na ateş püskürdü

CHP tarafından organize edilen Adalet Yürüyüşü İstanbul’a yaklaştıkça siyasi kulislerde de hareketlenme başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ”Ülkücüleri üzerimize salacaklar” sözü MHP kanadında tepkiye neden oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Oral, Kılıçdaroğlu’na ateş püskürdü
152 Görüntüleme
06 Temmuz 2017 - 10:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

CHP milletvekili Enes Berberoğlu’nun tutuklanmasından sonra Ankara’dan İstanbul’a kadar sürecek olan ‘Adalet Yürüyüşü’ devam ederken Kemal Kılıçadaroğlu’nun, “Provokasyon senaryosunda İktidara yakın Ülkücüleri üzerimize salacaklar” sözü MHP’den büyük tepki gördü. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının şaka gibi olduğunu söyleyen MHP İlçe Başkanı Muhammed Oral gelinen sürecin iyice sulandırıldığını dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun ülkücülerin adını anarken dikkatli olması gerektiğini belirten Oral, ülkücülerin maşa olmadığını ve siyasi malzeme yapılmaması gerektiğini belirtti. Adaletin sokakta bu tarz yollarla aramanın yanlış olduğunu belirten Oral, süreci yakından takip ettiklerini ve ortamı germek için söylenen sözlerin kötü bir senaryodan ibaret olduğunu söyledi.
ÜLKÜCÜLER PROVAKASYONA GELMEZ
Adalet Yürüyüşü son durak olan İstanbul’a yaklaştıkça siyasi kulisleri de hareketlenmeye başladı. Söylenen sözler yürüyüşün önüne geçerken Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş için iktidarın provokasyon hazırladığını söylemesi bir anda ortamı gerdi. Özellikle ülkücüler için söyledikleri büyük tepkiye oldu. MHP İlçe Başkanı Muhammed Oral, “Sayın Kılıçdaroğlu öncelikle hayal dünyasından çıkıp gerçek hayata dönsün. Kimlerle yürüdüğü belli olan bir partinin başkanı kalkmış haddi olmadığı halde ülkücüleri siyasi malzeme yaparak ortamı germeye çalışıyor. Hiçbir ülkücü bu tarz provokasyonlara gelmeyecek kadar duyarlı ve akıllıdır. Kılıçdaroğlu gündem yaratmak için ucuz numaralar peşinde koşmayı bıraksın ve sırtını yasladığı odaklara fazla güvenmesin. Kol kola girdiği bebek katilleriyle yürüdüğü bu yol yoldan çıkmıştır” dedi.
“ATATÜRK’ÜN PARTİSİ MHP’DİR’’
CHP’nin siyasi ideoloji üzerinde yaptığı siyasetin balon gibi söndüğünü belirten Başkan Oral, “CHP’nin yıllardır pişirip pişirip ortaya sürdüğü ‘Atatürk’ün partisi’ söylemi artık tamamen yıkılmıştır. Gerçekten doğru çizgide ilerleyen bir parti olsaydı bu hallere düşmezlerdi. Atatürk’ün partisi CHP değil MHP’dir. Adalet arıyoruz diyerek slogan atanlar önce kimle yürüdüklerine dikkat etsinler. Düne kadar askerimizi ve polisimizi şehit edenleri alkışlayan haysiyetsizlerle kola kola girenler bize adaletten ya da vatan sevgisinden bahsetmesin. Ben buradan CHP’ye gönül veren kardeşlerime seslenmek istiyorum. Genel Başkanlarının ortaya koyduğu tavır ve söylemler haddini aşmıştır. Lütfen bu tarz söylemlerle ortamı germek isteyenlere itibar etmesinler. Hiçbir ülkücü kardeşim asla provokasyona gelip kendi vatandaşına saldırmaz. Bizim duruşumuz da belli fikrimiz de. Asıl bu yanılgıya düşenler er ya da geç gerçekleri görecektir” dedi. Hamza BODUR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web