REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özbey, Pamukyazi ve Torbali’dan sorunlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Özbey, Pamukyazi ve Torbali’dan sorunlar
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
228 Görüntüleme
24 Eylül 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÖZBEY Mahallesi’ne giden yol kenar-larinda biten ve boylari 2 metreyi bulan yabani otlar, araç sürücülerine zor anlar yasatiyor. Görüs mesafesini kisitlayan bu otlar, özellikle aksam saatlerinde ka-zaya âdeta davetiye çikariyor. Bu otlar yüzünden Özbey Yolu üzerinde birçok kez kaza meydana geldi. Ancak onca ka-zaya ragmen yol kenarlarindaki bu yaba-ni otlar bir türlü temizlenmedi. Yetkililer bir an önce bu konuda çalisma yürütme-li. Metropolis Antik Kenti’ne giden tek yol olmasi nedeniyle büyük önem tasi-yan bu yolun, belediye çalisanlari tara-findan bir an önce temizlenmesi gereki-yor. Bölgedeki çiftçilerden Güngör Yü-ksel, yabani otlar yüzünden sürücülerin, özellikle viraj dönüslerinde birbirini gö-remediginden dolayi kaza yaptigini be-lirtti. Yüksel: “Özellikle geceleri yolda herhangi bir aydinlatma olmamasi ne-deniyle görüs mesafesi sifira düsüyor. Bu yetmezmis gibi bir de bu uzun otlar, sürücüleri âdeta ölüme gönderiyor. Her-hangi bir can kaybi yasanmadan soruna el atilmali” dedi.

BIZIM ÇOCUKLARIMIZ ONLAR

TORBALI’DAKI çocuklarin en büyük istekleri çocuk parki. Biliyorum, Torbali Belediyesi Park ve Bahçe Müdürü Metin Gözütok, bu konuda çok siki bir sekilde çalisiyor. Çocuklara sürekli hizmet et-mek için ekibiyle birlikte var gücüyle çalisiyor. Buradan kendisine bir eksikligi iletmek istiyorum. Egitim-ögretim yilinin basladigi su günlerde, ögrenciler ders yorgunlugunu parklarda oynayarak atiyor. Pamukyazi Mahallesi’ndeki çocuklar, oyun parklari olmadigi için yol ortasinda veya bos arazilerde oynuyor. Çocuklarinin rahatlikla oynayabilecek-leri bir park isteyen Serdal Kavak: “Çok sey istemiyoruz. Sadece neredeyse her mahalleye yapilan çocuk oyun gruplarin-dan bir tanesinin de buraya kurulmasini istiyoruz. Bunu istemek herhalde hakki-miz. Çocuklarimiz sokakta oynadiklari için büyük bir tehlike altindalar. Yetki-liler buna bir çözüm bulmali” diye konustu.

ÇAGATAY APARTMANI’NIN PARKE ISYANI

ALPKENT Mahallesi Çagatay Sitesi yöneticisi Ali Görgülü’nün isyani olduk-ça büyük. Görgülü, apartmanin çevresin-deki kaldirim alanina parke tasi dösen-memesinden sikâyetçi. Defalarca bu so-runu belediye yetkililerine iletmesine ragmen bir çözüm bulmadigini söyle-yen Görgülü, artik isyan bayragini çekti. Kaldirim tasinin dösenecegi alan çöplük-ten geçilmiyor. Bu da dogal olarak apart-man sakinlerini kizdiriyor. Ali Görgülü: “Yillardir bu sorunumuzu dile getiriyo-rum. Her defasinda ‘Tamam yapacagiz’ diyorlar ama ne gelen var ne de giden. Her gün posetler dolusu çöp topluyoruz. Bölgedeki birçok apartmanin çevresi kaldirim taslariyla dösendi. Ama burada hiçbir çalisma yapilmadi. Sanki biz üvey evladiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web