REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

PTT TORBALI’DAN GİDİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PTT TORBALI’DAN GİDİYOR
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
578 Görüntüleme
12 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz haftalarda “PTT’yi Torbalı’dan göndermeyin” başlıklı bir köşe yazısı yazmış ve yaşananlarla ilgili bilgi vermiştik. Torbalı Mahallesi’nde yer alan PTT şubesinin, Alpkent Mahallesi’ne kaydırılacağı, vatandaşların da buna tepki gösterdiğini dile getirmiştim.

Konuyla ilgili olarak İzmir PTT Başmüdürlüğü‘nden bir yazı geldi. Cevap niteliğindeki yazıyı aynen paylaşıyorum, “Torbalı Belediyesine ait olan binada Alpkent PTT şubesi hizmet vermekte olup, söz konusu binanın belediye tarafından yıkılması planlandığı için yine belediye tarafından yapılan prefabrik muhtarlık binasının içinde PTT şubesi için yer ayrılmıştır.

Söz konusu yerde Başmüdürlüğümüz yetkilileri tarafından yapılan incelemede; PTT şubesi için küçük ve kullanışsız bir yer olması, ayrıca mevcut şubeye 1,5 kim mesafede olması nedeniyle Başmüdürlüğümüzce tercih edilmemiş olup bunun yerine mevcut şubeye 300 metre mesafede olan, PTT konseptine uygun, yerleşim bölgesi içinde kalan Torbalı Dağıtım için kullanılan işyerinin girişine şubenin taşınması kararlaştırılmıştır.

Bu nedenle; adı geçen şube kapatılmayacak olup sadece zorunlu yer değişikliği yapılacak ve mevcut şubeye daha yakın, vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabileceği bir fiziksel ortamda PTT hizmetlerinin aksatılmadan verilmesi sağlanacak olup mevcutta hizmet veren Torbalı Dağıtım binası kullanılacağından yeni bir yer kiralaması da söz konusu olmayacaktır.

Yani anlayacağınız, PTT şubesi Torbalı Mahallesi’nden gidiyor. Ey yetkililer, nerdesiniz? Hizmet vatandaşın ayağından alınıp, kilometrelerce uzağa gidiyor.

TURUNCU ÇETİN HOCA’YLA DAHA FARKLI

Eğitimde yıldızı parlayan Turuncu, üç farklı hizmet binasıyla Torbalı’da fark oluşturuyor. Anaokulu ve etüt merkezinden sonra 2014-2015 eğitim öğretim yılıyla birlikte de Turuncu Koleji resmen hizmete girdi.

İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik hizmet veren kurum yüzlerce öğrenciye sahip. Hemen hemen Torbalı’nın dört bir yanından öğrenciye sahip olan Turuncu’ya, İzmir’in birçok ilçesinden de talep var. Eğitimde bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Turuncu Koleji’nin kurucularını tebrik ediyorum. Çok başarılı işlere imza atıyorlar.

Turuncu Koleji’nde bir sevindirici olay da 2015-2016 eğitim öğretim yılının hemen başında gerçekleşti. Turuncu Koleji, büyük bir transferle Torbalı eğitim camiasının sevilen isimlerinden olan Çetin Aslan‘ı kadrosuna dahil etmiş.

Önceki gün de kendisini ziyaret ettim ve bir süre sohbet etti. Kolejin ortaokul kısmına bakıyor. Müdürlük görevini icra eden Çetin Aslan, kısa sürede farkını ortaya koymuş. Çok daha başarılı işlere imza atacağına da inanıyorum. Zaten bugüne kadar yaptıkları ortada. Yaptıkları da yapacaklarının teminatı olacaktır. Kendisine başarılar diliyorum. Turuncu Koleji’ni de eğitimdeki bu başarılı çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum.

BAKANLIĞA BAŞVURDU, TÜM PATLAKLAR GİDERİLDİ

Hepimizin de malumu olduğu üzere yaz dönemi boyunca su borusu patlaklarıyla boğuştuk durduk. Hemen hemen her gün aynı sorunla ilgili olarak Torbalı’nın birçok bölgesinden şikayet alıyorduk. İZSU belki çok önemli yatırımlara imza atmış olabilir ancak bu konuda maalesef sınıfta kaldı.

Sorunun en çok yaşandığı bölgelerin başında ise Atatürk Mahallesi geliyordu. Muhtar Remzi Avcı, bir patlağın 40 gün boyunca tamir edilmemesi üzerine sıkıntıyı İçişleri Bakanlığı‘na kadar götürmüştü. Defalarca İZSU’yu aramasına rağmen bir türlü sorunu çözülemeyen Muhtar Avcı, bakanlığa başvurduğunun ertesi günü ekiplerin gelip su borusu patlağını giderdiğini söyledi.

Hatta o kadar da değil. Aynı gün, mahalledeki tüm su borusu patlaklarının çözüldüğünü de öğrendik. Şimdi İZSU’daki arkadaşlar 2 günde bir muhtarı arayıp sorun var mı yok mu diye bilgi alıyor. Madem sorun bir iki günde çözülebiliyordu da neden 40 gün beklediniz be?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web