Büyük Torbalı

Sabit Burada Destek Nerede?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sabit Burada Destek Nerede?
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
179 Görüntüleme
28 Eylül 2010 - 22:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

LIGDE iyi bir grafik çizen Torbali-spor’da maddi sorunlar had safhaya ulasti. Sezon öncesinde birçok sorunun yasandigi bu takimin tekrar kayyuma gitmemesi için baskan Sabit Güldogan ve Asbaskan Özkan Özparilti büyük bir kararlilikla yönetimi devraldi ancak umduklari destegi bir türlü göremedi-ler. Bu takim sezon öncesinde ulusal basinin gündeminden düsmüyordu. Eski ve yeni kulüp baskaninin tartis-malari, kulüp binasinin basilmasi, kayyuma gitme tehlikesi, futbolcu-larin kulüpten kaçarcasina gitmesi… Bunlar sadece aklima gelenler. Bu ka-dar büyük sorunlarin, kavgalarin oldu-gu Torbalispor, birkaç iyi adam tara-findan kurtarildi. Sabit Güldogan ve ekibi yönetimi devraldiklarinda seffaf bir Torbalispor ve küskünlerin ortadan kalktigi bir kulüp hedefliyordu. Ayrica bu kulübün siyaset üstü bir kurulus oldugunu bizlere yeniden hissettirdiler. Torbalispor, artik bazi siyasi partilerin arka bahçesi olmaktan kurtuldu. Bu gelisme nedeniyle bile takima çok daha fazla destek olmaliyiz.
Yönetim kongreden önce belediyeden maddi-manevi destek bekliyordu. Ancak evdeki hesap çarsiya uymadi. Fakat aldigim duyumlara göre Beledi-ye’den kulübe hiçbir yardim yapilmi-yor. Aslinda burada Belediye Baskani Sayin Ismail Uygur’a sormak lazim, ne degisti de yardim yapilmiyor?
Geçtigimiz sezon ki Torbalispor ile simdiki Torbalispor arasinda hiçbir fark yok. Bu takim hepimizin ve öncelikle belediyenin destek çikmasi lazim. Haa, bu demek degildir ki diger sivil toplum kuruluslari, fabrika sahipleri, partiler, isletmeler sahip çikmayacak. Onlarda elini tasin altina koyacak.
Çok güzel bir takimimiz var. Bu takim çok büyük zorluklar içerisinde kuruldu. Simdi, bu kulübe destek olma zama-ni. Ama herkes bir köseye çekilmis uzaktan izliyor. Sabit Güldogan ve yöneticiler büyük bir gayret içerisinde. Oradan oraya kosturup duruyorlar. Ne-den Torbalispor daha basarili olsun diye. Ama sadece onlarin çaba sarfet-mesiyle olmuyor bu isler. Nasil ki bu takim basarili oldugu zaman hepimiz seviniyoruz. Bu zor günlerinde de hepimizin bu takima destek olmasi lazim.

OLMADI HAMIT BASKAN

BIR sözüm de eski baskan Hamit Ka-rasu’ya… Sayin Karasu, siz kulüp yö-neticiligi ve baskanlik yaptiginiz dö-nemde bu kulübe maddi-manevi çok büyük destekler verdiniz. Kimse bunu inkar edemez. Zaten bu Torbalispor sevdaniz nedeniyle, taraftarlarin gönlü-ne de taht kuran isimlerin basinda geli-yorsunuz. Siz bu ilçenin en zengin ve önemli isadamlarindan da birisiniz. 1974 yilinda kurulan Torbalispor’da hangi baskan, kulübe verdiklerini geri almak için kulübün tüm gelirlerine el koydurmus ve haciz islemleri baslat-mistir? Iste bu davranis size yakismadi. 36 yillik bir geçmisi olan Torbalispor-da kimler baskanlik görevi yapmadi ki. Atilla Kaya, Özgür Çaglar, Zahir Özuygur, Necmettin Oguz, Ethem Oruç, Emin Dülgerbaki, Sakir Yil-maz, Hasan Karatoklu, Ertan Unver, Muzaffer Sekban, Esref Korkmaz, Ahmet Akkol ve ismini hatirlayama-digim birçok büyügüm bu görevi basa-riyla sürdürdü. Hepsi de kendi ceple-rinden para harcayarak kulübün basa-risi için ter döktü. Ama hiçbiri kulübe verdikleri parayi geri alabilmek için kulüp gelirlerine haciz koydurtmadi. Hamit Baskan, yol yakinken bu davra-nisindan geri dönmeli ve tam bir Tor-balispor sevdalisi gibi davranmali. Taraftarlarin içindeki bir isim olarak bunu söylüyor-um. Yaptiginiz haciz islemini size yakistir-mayan Torbali-spor taraftarlari da sizden bu davranisi bekliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web