Büyük Torbalı

SBS’de yedek kayitlar basladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SBS’de yedek kayitlar basladi
334 Görüntüleme
16 Ağustos 2011 - 21:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ORTAÖGRETIM kurumlarina kayitlar tüm hiziyla devam ediyor. Adaylar, Seviye Belirleme Sinavi (SBS) sonucuna göre yerlestirildikleri okullara kayit yaptiriyor. SBS sonuçlarina göre ögrenci yerlestirilen ortaögretim kurumlarinda bos kalan kontenjanlara kayit hakki kazanan adaylarin ikinci yedek kayit süresi hafta basinda basladi. Hafta sonuna kadar yapilacak olan 3. yedek kayit isleminde, kontenjanlar bos kaldigi sürece basvurular 9 Eylül’e kadar devam edecek. SBS sonuçlarina göre ögrenci alan ilçemizdeki 4 önemli lisede tam 20 kisilik bos kontenjan bulunuyor. Bu yil, adaylarin bir okula asil kayit hakki kazansin veya kazanmasin, ek yerlestirme uygulamasi kaldirildigi için bir veya daha fazla okula yedek kayit hakki kazanabildigi yeni bir sisteme geçildi. SBS puani ile ögrenci alan ilçedeki liselerde büyük bir yogunluk yasaniyor. Hedefledikleri liseyi tutturan ögrenciler, velileri ile birlikte okullara gelip kayit yaptiriyor.

20 KISILIK BOS KONTENJAN VAR

SBS sonuçlarinin açiklanmasindan sonra baslayan tercih heyecani yerini kayit heyecanina birakti. Ögrenciler basvuru yapmalarina ragmen istedikleri okullarda kontenjan boslugu bulununca hemen basvuru yapiyor. SBS 8. sinif sonuçlarina göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri; teknik ve endüstri meslek liseleriyle mesleki ve teknik egitim merkezlerine ögrenci yerlestirildi. Asil listeden kayitlar sona erdikten sonra birinci yedek kayit dönemi de sona erdi. Birinci yedek kayit döneminden sonra bos kalan kontenjanlara basvurular basladi. Ögrenciler, eokul kayitlarina göre yedek listeden kayit hakki kazandiklari okullara kayitlarini, 1519 Agustos tarihleri arasinda saat 17.00’ye kadar yaptiracaklar.

LISE’DE KONTENJAN AZ

120 ögrenci alan Torbali Atatürk Anadolu Lisesi’nde sadece 8 kisilik kontenjan bulunuyor. 19 Agustos saat 17:00’a kadar bos kontenjanlar doldurulmaz ise siralamadaki yedek ögrencilere basvuru sansi dogacak. Atatürk Anadolu Lisesi’nin yani sira SBS sonuçlarina göre ögrenci alan diger liselerde de bos kontenjanlar göze çapiyor. Buna göre Torbali Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ndeki Bilisim Teknolojileri’nde 4, Makine Teknolojileri’nde 2 ve ElektrikElektronik Teknolojileri’nde 3 kisilik bos kontenjan bulunuyor. Saglik Meslek 1 ve Anadolu Lisesi’nde ise 2 kisilik bos kontenjan var.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web