Büyük Torbalı

Siyasete virgül koyanlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Siyasete virgül koyanlar
146 Görüntüleme
06 Temmuz 2010 - 21:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SIYASET bu…
Küçük de olsa bir makam, küçük de olsa bir etiket elde etmek tutkusunu dizginleyemeyen yurdum insaninin vazgeçilmez istigal alani. Hele hele o makam ya da etiket size bir takim kazanimlar getiriyorsa…
Siyasetçi kimligi Torbali gibi böylesi girift yerlerde bir sekilde üzerinize bulasmissa  o kimlik kolay kolay pesi-nizi birakmaz.
Zaten siz de siyaseti birakamazsiniz.
Son noktayi koymak sanildigi kadar kolay degildir.
O yüzden uzattiginiz  siyaset cümlesini virgüllerle ayirirsiniz.
Bakiniz geçen gün gazetemize demeç veren Torbali Belediyesi’nin Eski Meclis Uyesi Halil Gülcü ne diyor.
Halil Gülcü henüz siyasete son nokta-yi koymadigini ifade etmek adina “simdilik siyasete vigül koydum. Ileride tekrar dönebilirim” seklinde konusuyor.
Halil Gülcü Torbali’da siyaset cümlesini virgülle dinlendiren bir düzine kadar yerel siyasetçiden sadece biri.
Peki digerleri kim? Iste Torbali siyase-tinde virgül molasi veren belli basli isimler:

ATILLA KAYA: Belediye Baskanligi için varini yogunu, gecesini gündüzü-nü seferber eden ancak bu amacina ulasamayan Kaya, bir yili askin bir sü-redir siyasetten uzak bir görüntü çiziyor.
Genç yasinda Ak Parti Ilçe Baskanligi, Belediye Baskan Adayligi gibi agir yüklerin altina giren Kaya, henüz net olarak “siyasete son noktayi koydum” demiyor.
Zaten bu kadar tecrübe ve birikimden sonra da bu sekilde davranmasi beklen-miyor.
Atilla Kaya ileride uygun bir zaman ve zeminde bu virgülü atlayip siyaset cüm-lesine eklentiler yapmaya devam edecektir.

IBRAHIM IBISOGLU: Atilla Kaya gibi bir avukat olan ve Ak Parti’nin Torbali’da örgütlenmesinin mimarlarin-dan birisi olarak bilinen Ibrahim Ibisog-lu da siyasete virgül koyanlardan.
Son yerel seçimler öncesi Ak Parti’nin Belediye Baskan Adayligi hususunda Atilla Kaya ile çekisen Ibrahim Ibisoglu belki bu yarisi kaybetti ama bu kaybina çok da üzüldügünü düsünmüyorum.
Simdilerde avukatlik meslegini sürdüren Ibrahim Ibisoglu’nun siyasete de tamamen havlu atmadigi biliniyor. O da tipki Atilla Kaya gibi müsait bir zaman ve zeminde siyasi arenaya dahil olacaktir.

ERTAN ÇELIK: Uzun yillar Cumhu-riyet Halk Partisi Ilçe Baskanligi görevini yürüten Ertan Çelik nedeni henüz pek anlasilamayan bir durumdan ötürü bu görevinden istifa ederek kamu-oyunu sasirtmisti. CHP’nin son Ilçe Kongresi’nde Ilçe Baskanligi’na aday olarak sansini bir kere daha deneyen Ertan Çelik, Ismail Uygur barikatini geçemeyerek bu kongreden eli bos dön-müstü. Simdilerde emekliliginin keyfini süren Ertan Çelik’in de siyasete son noktayi koymadigini bilmekte fayda var. Torbali’yi ve buradaki siyasi dengeleri bu kadar iyi bilen birisinin zaten bu sekilde davranmayacagi malum.

FAIK USTUNOL: Torbali’daki mevcut CHP organiyla fikir ayriligi yasayan ve bu yüzden partiye mesafeli duran Ustünol kurt politikaci kimligiyle biliniyor. Uzun yillar çesitli sol partilerde çesitli görevlerde bulunan Faik Ustünol Torbali’da son olarak Türkiye Degisim Hareketi’ni örgütle-misti. Bu hareketin partilesmeden ken-disini lagv etmesiyle siyasete virgül koyan Ustünol, siyaset serüvenine devam edecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web