Büyük Torbalı

Son takviye Atilla’dan

Torbalı Devlet Hastanesi’nin kaba inşaatı bitti, iç döşemesi ve tıbbi cihazlar için Milletvekili Atilla Kaya’nın titiz takibi sonucu Bakanlık2tan 12 milyon 170 bir liralık ödenek çıkartıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Son takviye Atilla’dan
200 Görüntüleme
22 Kasım 2016 - 11:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 YAPIMINDA sona gelinen Torbalı Devlet Hastanesi’nde kaba inşaatın bitmesi ile bina tamamen şekillendi. Elektrik, su ve kanal çalışmalarının da sona erdiği hastane aralık ayında teslim edilecek. Torbalılıların hastane rüyasını gerçekleştirecek yeni bina, modernliği ve kapasitesi ile hem ilçenin hem de bölgenin sağlık ihtiyacını karşılayacak. Önceki hafta hastane binasını incelemeye gelen İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan’ın tam not verdiği hastane binasına Torbalılı Ak Parti İzmir milletvekili Atilla Kaya’dan büyük bir destek geldi. Hastanenin iç teçhizatı, ekipmanlar, tıbbı cihazlar için gerekli olan 12 milyon 170 bin liranın bakanlıktan tahsisi için süreci ilk günden takip eden Atilla Kaya’nın çabalarıyla bu ödenek önceki gün hastaneye tahsis edildi. Bu ödeneğin verilmesi ile hastanenin tüm eksikleri giderilecek.

KAYA’NIN TİTİZ TAKİBİ

27 Eylül 2016 tarihinde Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu’nda bir toplantı yapıldı. Tıbbi cihaz ve Donanım Planlama toplantısına Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, hastane idaresi, İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği yetkilileri katıldı. Burada Torbalı Devlet Hastanesinin mevut ekipmanları ve yeni hastanenin ihtiyaçları masaya yatırıldı. Tüm bu ihtiyaçlar kurum başkanının onayına sunuldu. Kurum başkanlığı tarafından da 12 milyon 170 bin liralık ödenek ile tüm bu ihtiyaçların alınması sağlandı. Talep edilen ödeneğin eksiksiz hastaneye tahsisi noktasında büyük çaba harcayan Milletvekili Atilla Kaya’nın kararlı ve titiz takibi ile hastane yönetimi tüm eksiklerini giderecek. Ödenek, tıbbı cihaz alımında, tıbbı demirbaşların temin edilmesinde, oda ve büro mefruşatların alımında kullanılacak. Atilla Kaya’nın devreye girmesi ile Torbalı Devlet Hastanesi’nin tüm tıbbı cihaz ve mefruşatı son derece modern ve teknolojik bir şekilde döşenecek.

BAŞHEKİM’DEN TEŞEKKÜR

Mart ayında vatandaşların hizmetine girmesi beklenen yeni hastanede gelinen noktadan çok memnun olduklarını söyleyen Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, emeği geçenlere teşekkür etti. Kaba inşaatın bittiğini, ödeneğin tahsisi ile tüm iç döşemenin de kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Topçu, “Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ, Milletvekilimiz Sayın Atilla Kaya, Kamu Hastaneleri Kurum Başkanımız Sayın Prof. Dr. Atilla Cihan ve İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. Behzat Özkan’a kendi adıma ve hastanemiz teşekkürlerimiz sunuyorum” dedi.

ÇOK GÜZEL OLACAK

250 yataklı hastane, sona ermek üzere. Bütün branşlarda polikliniklerin yer alacağı hastanede uzman hekimler 7/24 görev yapacak. Torbalılılar 2017 yılında yeni ve modern bir hastanede tedavi görecek. Hastanede 59 tek kişilik özel oda, 74 tane 2 kişilik özel oda bulunacak. Hastane projesinde 7 kişilik de özel süit hasta odası yer alıyor. Hastanede, 18 diyaliz yatağı, 10 genel yoğun bakım yatağı,10 çocuk yoğun bakım yatağı, 10 adet cerrahi yoğun bakım yatağı, 8 adet yeni doğan yoğun bakım yatağı, 13 acil servis müşahede yatağı, 4 acil servis polikliniği, 5 röntgen odası, 1 MR odası, 2 tomografi odası, 4 ultrason odası, 2 adet mamografi odası, 4 farklı görüntüleme odası yer alacak. 70 bin metrekarelik alana yapılacak 7 katlı hastanenin 292 araç kapasiteli kapalı otoparkı ve bir de helikopter pisti olacak.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web