REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sorunlar Hayatimizin bir parçasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sorunlar Hayatimizin bir parçasi
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
287 Görüntüleme
17 Eylül 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SORUNLARIN her geçen gün büyü-dügü Torbali’da maalesef bunlarin çö-zümü için herhangi bir adim atilmiyor. Artik ilçe halki bu sorunlarla yasamayi ögrenmek zorunda. Çünkü bunlari çö-zen yok. O yüzden bu sikintilari ha-yatimizin bir parçasi olarak görme-liyiz.

YESILKÖY’UN ADINA YAKISMIYOR

TORBALI’YA 18 kilometre uzaklikta olan ormanköylerden Yesilköy’ün çöp sorunu bitmek bilmiyor. Köydeki çöp-ler bir türlü toplanmadigi için Yesilköy adeta çöplüge döndü. Meydana gelen agir koku köylülere çok büyük bir ra-hatsizlik veriyor. Biriken çöpler nede-niyle sagliklarinin tehdit altinda oldu-gunu söyleyen Yesilköy sakinleri, artik çöp ile iç içe yasamak istemediklerini belirtti. Aylardir çöplerinin toplanma-digini ifade eden köylüler: “Torbali’ya bagli oldugumuz halde ilçenin hiçbir imkanindan yararlanamiyoruz. Çöple-rimiz aylardir dogru dürüst toplan-miyor” dedi. Yesilköy sakinlerine hak vermemek elde degil. Çünkü köye gi-is yaptiktan itibaren agir bir koku he-men etrafinizi sariyor. Köylüler adeta isyan ediyor. Bu görüntüler canim Ye-silköy’ün ismine dahi yakismiyor. Bir belediyenin temel islerinden olan çöp toplama faaliyeti, günümüzde sorun olmamali.

YAZIK, ÇOK YAZIK

TORBALI Mahallesi’nin adeta sim-gelerinden olan Sultan Dede Yatiri ol-dukça bakimsiz bir halde. Harabe bir görüntü içerisindeki yatirin elden geçi-rilmesi gerekiyor. Mahalle sakinleri de simge haline gelen bu yatirin bir an önce düzenlenmesini istiyor. Bele-diyenin acilen olaya el atmasi gerekti-gini söyleyen mahalle sakinleri: “Ma-hallemizin simgesi haline gelen bu ya-tirin, içler acisi hali bizleri oldukça üzüyor. Yatir ile çevresindeki mezar-ligin acilen onarilmasi ve yenilenmesi gerekir. Bunun disinda çevre düzen-lemesi, konaklama binasinin yenilen-mesi, yollarin düzenlenmesi ve çöp so-runu ortadan kaldirilmali” dedi. Ço-cuklugu Torbali Mahallesi’nde geçen biri olarak yetkilileri acilen göreve ça-giriyorum. Bir zamanlar insanlarin akin ettigi Sultan Dede Yatiri’nin o eski görüntüsünden artik eser yok. Çok yazik çok.

ONARMAYA GELMIYOR

GEÇTIGIMIZ günlerde bir haber için gittigim Atatürk Mahallesi’nde olduk-ça ilginç bir durumla karsi karsiya kal-dim. 1557 Sokak’ta yasanan su patlagi IZSU ekipleri tarafindan onarilmis ve çevresi kapatilarak yaya ve araç sürü-cüleri de uyarilmisti. Buraya kadar her sey normal gözüküyor. Ancak isin ga-rip olan yani ekipler tarafindan onari-lan su patlagi aradan geçen bir günlük süre içerisinde yeniden faaliyete geçe-rek akmaya basladi. Ekiplerin artik patlaklari onarmasi dahi yetmiyor. Bu-radan defalarca alt yapinin tamamen degismesi gerektigini söylememe rag-men bu konuda maalesef hiçbir gelis-me yok.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web