Büyük Torbalı

Sorunlar Hayatimizin bir parçasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sorunlar Hayatimizin bir parçasi
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
356 Görüntüleme
17 Eylül 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SORUNLARIN her geçen gün büyü-dügü Torbali’da maalesef bunlarin çö-zümü için herhangi bir adim atilmiyor. Artik ilçe halki bu sorunlarla yasamayi ögrenmek zorunda. Çünkü bunlari çö-zen yok. O yüzden bu sikintilari ha-yatimizin bir parçasi olarak görme-liyiz.

YESILKÖY’UN ADINA YAKISMIYOR

TORBALI’YA 18 kilometre uzaklikta olan ormanköylerden Yesilköy’ün çöp sorunu bitmek bilmiyor. Köydeki çöp-ler bir türlü toplanmadigi için Yesilköy adeta çöplüge döndü. Meydana gelen agir koku köylülere çok büyük bir ra-hatsizlik veriyor. Biriken çöpler nede-niyle sagliklarinin tehdit altinda oldu-gunu söyleyen Yesilköy sakinleri, artik çöp ile iç içe yasamak istemediklerini belirtti. Aylardir çöplerinin toplanma-digini ifade eden köylüler: “Torbali’ya bagli oldugumuz halde ilçenin hiçbir imkanindan yararlanamiyoruz. Çöple-rimiz aylardir dogru dürüst toplan-miyor” dedi. Yesilköy sakinlerine hak vermemek elde degil. Çünkü köye gi-is yaptiktan itibaren agir bir koku he-men etrafinizi sariyor. Köylüler adeta isyan ediyor. Bu görüntüler canim Ye-silköy’ün ismine dahi yakismiyor. Bir belediyenin temel islerinden olan çöp toplama faaliyeti, günümüzde sorun olmamali.

YAZIK, ÇOK YAZIK

TORBALI Mahallesi’nin adeta sim-gelerinden olan Sultan Dede Yatiri ol-dukça bakimsiz bir halde. Harabe bir görüntü içerisindeki yatirin elden geçi-rilmesi gerekiyor. Mahalle sakinleri de simge haline gelen bu yatirin bir an önce düzenlenmesini istiyor. Bele-diyenin acilen olaya el atmasi gerekti-gini söyleyen mahalle sakinleri: “Ma-hallemizin simgesi haline gelen bu ya-tirin, içler acisi hali bizleri oldukça üzüyor. Yatir ile çevresindeki mezar-ligin acilen onarilmasi ve yenilenmesi gerekir. Bunun disinda çevre düzen-lemesi, konaklama binasinin yenilen-mesi, yollarin düzenlenmesi ve çöp so-runu ortadan kaldirilmali” dedi. Ço-cuklugu Torbali Mahallesi’nde geçen biri olarak yetkilileri acilen göreve ça-giriyorum. Bir zamanlar insanlarin akin ettigi Sultan Dede Yatiri’nin o eski görüntüsünden artik eser yok. Çok yazik çok.

ONARMAYA GELMIYOR

GEÇTIGIMIZ günlerde bir haber için gittigim Atatürk Mahallesi’nde olduk-ça ilginç bir durumla karsi karsiya kal-dim. 1557 Sokak’ta yasanan su patlagi IZSU ekipleri tarafindan onarilmis ve çevresi kapatilarak yaya ve araç sürü-cüleri de uyarilmisti. Buraya kadar her sey normal gözüküyor. Ancak isin ga-rip olan yani ekipler tarafindan onari-lan su patlagi aradan geçen bir günlük süre içerisinde yeniden faaliyete geçe-rek akmaya basladi. Ekiplerin artik patlaklari onarmasi dahi yetmiyor. Bu-radan defalarca alt yapinin tamamen degismesi gerektigini söylememe rag-men bu konuda maalesef hiçbir gelis-me yok.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web