Büyük Torbalı

Sorunlarla Yeniden Karsinizdayiz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sorunlarla Yeniden Karsinizdayiz
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
243 Görüntüleme
03 Aralık 2010 - 22:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UZUN bir aradan sonra Torbali’nin so-runlariyla, ihtiyaçlariyla ve yapilan ye-iliklerle yeniden karsinizdayim. Birkaç haftadir köse yazilarimda genellikle ilçemizin iki güzide takimi olan Torba-lispor ve Çaybasispor’u ele aliyordum. Simdi yeniden sorunlari islemeye ve onlarin üstüne gitmeye devam edece-gim.

SANAYIDEKI YOL SORUNU KABAK TADI VERDI

ILK olarak, ilçemizin ticari açidan can damari olan sanayisinden bahsedeyim. Binlerce esnafin faakiyet gösterdigi Ata-türk Sanayi Sitesi’nin en büyük sorunu-dur, yollar. Birçok yetkili yapimi için söz vermesine ragmen bir arpa yolu kadar yol alinamadi.
Sadece soguk asfaltin döküldügü yollar, birkaç günlük yagmurun ardindan yeni-den eski haline geri döndü. Bu sorun bir an önce giderilmeli. Özellikle Dokuz Eylül Universitesi Torbali Meslek Yük-sekokulu’na giden yolda bulunan çukur-lar, araçlar için büyük bir tehlike olustu-ruyor. Yarim metrelik yari çaplara sahip olan bu dev çukurlar, kazalara sebebiyet verebilir. Özellikle de motosikletli sürü-cüler için. Olasi bir kazada büyük fela-kete yol açabilir. Ondan sonra kimse bu yükün altindan kalkamaz.
Kis iyice bastirmadan, görevliler bir an önce o alana el atmali. Defalarca asfalt-lanip, yamalanmasina ragmen sorun ayni sekilde devam ediyor. Buradan yet-kililere duyurulur.

OTOPARK ÇOK YAKISTI

BU sorunu ilettikten sonra bir güzel ça-lismadan daha bahsetmek istiyorum. Torbali Belediyesi ve Ilçe Emniyet Mü-dürlügü’nün ortaklasa gerçeklestirdigi bir çalismanin ürünü olan otopark, bü-yük bir sikintisinin çözülmesini sagladi. Torbali’nin belki de en büyük sorunuy-du otopark. Çünkü nüfus iyice artiyordu ve bu durum araç sayisinin da artmasina yol açiyordu.
Özellikle ilçe merkezindeki caddelere sagli sollu park edilen araçlar trafigi kit-liyordu. Bu sorun ancak ve ancak oto-parkla çözülürdü. Defalarca dile getirdi-gimiz bu ihtiyaç, sonunda Torbali Bele-diyesi meclisinin de gündemine girdi ve Temmuz ayi toplantisinda bir karara baglandi.
Ekipler hari haril çalisarak otoparklari belirleyip, uyarici levhalari yerlestiriyor. Belediye ve Emniyet ekipleri gerçekles-tirdikleri devriye ile hatali park eden araçlara cezai islem uyguluyor. Bu du-rum çok büyük bir caydiriciliktir. Bu yüzden her iki kurumu da tebrik ediyo-rum ve alkisliyorum.
Bu iki kurum sadece otopark için bir-araya gelmedi. Ilçenin bir sikintisini çözmek için ortak bir çalisma daha yü-rütüyorlar. Belediye ve Emniyet isbir-ligiyile önümüzdeki hafta protokolü imzalanacak olan mobeseler ilçemize geliyor.
Uzun yillar çalismadigi gerekçesiyle tepkilere neden olan kameralar, artik daha modern bir hâl alacak ve güvenlik açisindan da büyük bir zaafiyeti gidere-cek. Bu projenin tüm giderleri ise Tor-bali Belediyesi tarafindan karsilasniyor. Belediye Baskani Ismail Uygur ve Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, inani-yorum ki daha birçok çalismaya imza atacaktir.

YÖRUK AILESINE BASSAGLIGI DILIYORUM

ÖTE yandan, hafta basinda çok üzücü bir haber aldim. Çocukluk arkadasim ve kardesim dedigim Cem Yörük’ün annesi Rasime Yörük hayatini kaybetti. Ölümü beni derinden sarsti. Çünkü üzerimde çok emegi vardir. Arkadasim Cem’e ve ailesine bassagligi, merhumeye ise Allah’tan rahmet diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web