REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Taşeron İşciler için çağrı merkezi kuruldu

Kadro müjdesiyle yüzleri gülen 1 milyonun üzerinde taşeron işçiye geçiş sürecinde destek verecek çağrı merkezi 24.00’e kadar açık olacak. Bakan Sarıeroğlu, “Sağlık Bakanlığı’nda taşeron olarak çalışan, hastanesi kapandığı için şehir hastanelerine geçen 30 bin çalışanımızı kapsama aldık” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Taşeron İşciler için çağrı merkezi kuruldu
156 Görüntüleme
08 Ocak 2018 - 10:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hükümet, 1 milyonun üzerinde taşeron işçinin yüzünü güldürürken, geçiş sürecine destek amacıyla çağrı merkezi kuruldu. Çağrı merkezi taşeron çalışanların sorularına yanıt vermek amacıyla saat 24.00’e kadar hizmet verecek. Başvurular devam ederken gözler başta şehir hastanelerinde MR, tomografi, kan alma, laboratuvar gibi kritik bölümlerde çalışanların kadro talebine çevrildi.

BAŞVURULAR İNCELENECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Sağlık Bakanlığı’nda taşeron olarak çalışan, hastanesi kapandığı için şehir hastanelerine geçen 30 bin çalışanımızı kapsama aldık. Yeni başlayan çalışanlar söz konusu. Hastanelerde çalışmaya devam edecekler. Orada aracı firma yok, hastanenin direkt işçisi olarak çalışıyorlar. Protokol şartları farklı olduğu için Sağlık Bakanlığı karar verecek” dedi. Sağlık Bakanlığı’nın özellikle MR, kan alma, tomografi gibi kritik işlerde çalışanlara yönelik düzenleme yapması bekleniyor. Taşeron çalışanların kamuya geçiş başvuruları 11 Ocak’ta sona eriyor. Ardından 12 Ocak- 20 Şubat 2018 tarihleri arasında taşeron işçilerden alınan başvurular incelenerek, hak sahipleri ilan edilecek. İtiraz başvurularının ardından taşerona kadro hakkında kesin listeler 24 Şubat-2 Mart arasında askıya çıkacak. Geçiş için yapılacak sınavlar da 3 Mart-22 Mart arasında yapılacak. Sınav sonuçlarına itirazlar 27- 31 Mart arasında incelenip kesin sonuç açıklanacak.

SINAV İÇİN TE DİR GİN OLMAYIN

Türkiye’nin ikinci büyük işçi konfederasyonu Hak-İş taşeron işçilerin geçiş sürecine yönelik sorularını yanıtlamak amacıyla çağrı merkezi kurdu. Çağrı merkezinde hukukçulardan oluşan uzman bir ekip görev yapıyor. Hukukçular, hafta içi 08.30-24.00 saatleri arasında çalışanların sorularını yanıtlıyor. Hak-İş Başkanı Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Çalışanlarımız (0 312 417 80 02 ve 0 312 418 48 72) numaralı telefonlardan sorularına yanıt alabilirler. Kadroya geçiş çalışması büyük bir reform” dedi. Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, geçiş sürecinde çalışanların rızasını esas aldıklarını vurgulayarak, sınav konusunda da tedirgin olmamalarını istedi. Bakan Sarıeroğlu, “Sınavlar konusunda korkulacak hiçbir şey yok. Çok titiz bir çalışma yaptık. İtiraz komisyonları kurduk. Buna gölge düşecek hiç bir şeye izin vermeyiz” dedi. Sarıeroğlu, “Daha önce devlet hastanesinde çalışıp hâlihazırda geçişini yapıp, 4 Aralık’ta da çalışmaya devam edenleri biz kadroya alıyoruz. Sağlık Bakanlığı buradaki arkadaşlarımızı şehir hastanelerinde çalışmaya devam ettirebilir” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK MERAK EDİLEN 10 SORUNUN YANITI

Başvuruda referans, kefil uygulaması söz konusu değil.

Sınavlar eğitim seviyesi, mesleğe göre yapılacak.

Okuryazar olmayanlara sözlü sınav yapılacak.

Kamuya açılan davalarla ilgili sözleşme imzalanacak.

Öğrenim, sicil ve en son işyerindeki evraklar verilecek.

Geçişte kesinlikle yaş sınırı olmayacak.

Yaşı dolup da primi eksik olanlar çalışmaya devam edecek.

Elenmekten korkmayın, sınav sonuçlarına itiraz hakkınız bulunuyor.

Müracaata giderken sigorta dökümünü götürmeniz yeterli.

Ders çalışmanıza gerek yok, yaptığınız işlerle ilgili sorular sorulacak.

Hazal ATEŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web