Büyük Torbalı

Ticari kurum degil, bir aileyiz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ticari kurum degil, bir aileyiz
194 Görüntüleme
24 Temmuz 2011 - 21:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

9 farkli branstaki ögrencisini Türkiye genelinde ilk 1000’e sokan Körfez Dershanesi, ögrencilerine yönelik rehberlik hizmeti ve sosyal aktivitelerle de ön plana çikiyor.

LYS sonuçlarinin açiklanmasi ile birlikte gözler dershaneler ve ögrencilerinin aldigi basarilara kilitlendi. Tüm Türkiye’de oldugu gibi Torbali’da da yüksek puan alan ögrencilerin yogunlukla dershane ögrencisi oldugu görülüyor. Dershaneciligin son 5 yildir gelistigi ve yayginlastigi Torbali’da 10’a yakin dershane bulunuyor. Sayinin artmasi ile birlikte rekabetin de olustugu sektörde her kurum birbirinden farkli tekniklerle ögrencisine hitap ediyor. Teknolojinin de sonuna kadar kullanildigi bu egitim kurumlari kendi aralarinda yarisirken, ortaya egitimin çitasini yükselten sonuçlar çikiyor. Büyük Torbali Gazetesi olarak bugünden itibaren ilçemizde dershaneleri mercek altina aliyoruz. Farkliliklari, sunduklari hizmet, egitim kadrolari, basarilari, hedefleri ile dershanelerin tüm özelliklerini sizlere sunmaya çalisacagiz. Ilk duragimiz ilçemizde 7.yilina giren Körfez Dershanesi. Körfez Dershanesi’nin ilk tercih olmasinda en büyük etken ise LYS’ye âdeta damgasini vurmasi. 9 farkli branstaki ögrencisini Türkiye genelinde ilk 1000’e sokan dershane, her sinav sonucu açiklandiginda ilçede “Acaba Körfez ne yapti, ondaki sonuçlar nasil?” sorusunu sorduracak kadar basarili. Makam masasi dershanenin kayit kabul bölümünde olacak kadar mütevazi bir kisilige sahip dershane müdürü Alim Bitim ile Körfez’i konustuk.

9 BRANSTA ILK 1000’E ÖGRENCI SOKTU

KALITELI egitimin adresi oldugunu elde ettigi büyük basarilarla tüm Türkiye’ye kanitlamis olan Körfez Dershaneleri Izmir’deki 30. subesini 2005 yilinda Torbali’da faaliyete soktu. Dershanenin Torbali subesinin faaliyete girmesinin ardindan Körfez ismi Torbali’da özel egitim alaninda deyim yerindeyse bir marka haline geldi. Gerek ögretmen kadrosunun, gerekse idarecilerinin özverili çalismalariyla taninan Körfez Dershanesi sinavlarda elde ettigi basari yüzdesiyle de Torbalililarin güvenini kazandi. Ertugrul Mahallesi Kazim Dirik Caddesi üzerinde bulunan modern binasinda egitim ögretim veren Körfez Dershanesi bugüne kadar birçok ögrencinin Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde ögrenim görmesine araci oldu. 20 ögretmenin görev yaptigi 16 derslikli dershanenin 800 ögrenci kapasitesi bulunuyor. Körfez Dershanesi Torbali Subesi’nin açildigi tarihten itibaren Torbali’da çok büyük basarilara imza attigini örnekleriyle açiklayan Alim Bitim, LYSde farkli branslarda 9 ögrencisini Türkiye genelinde ilk 1000’e soktu. MF1, MF2, MF3, MF4, TS1, TS2 alanlarinda Torbali birincisi çikardi.

INSAN YETISTIRMENIN SORUMLULUGUNU BILIYORUZ

KÖRFEZ Dershanesi olarak ticari kurum mantigi ile hareket etmediklerini, aile mantigi ile hizmet verdiklerini söyleyen Alim Bitim, “Körfez demek büyük bir aile demek. Körfez Dershanesinde ögrenci ve velilerle kurulan samimiyet ve güven ortami çok baskadir. Biz, fedakârliktan geçilmedikçe, basaridan geçilmez ilkesi ile hareket ediyoruz. Sadece egitim kurumu degil, gönül isi yapiyoruz. Insan yetistirmenin sorumlulugu ile hareket ediyoruz. Insanlarin bize duydugu güvene layik olmaya çalisiyoruz. Sektördeki “Körfez güveninin” bilincindeyiz ve buna uygun hizmet ediyoruz” dedi.

AILE DANISMANLIGI YAPILIYOR

KÖRFEZ Dershanesini diger dershanelerden farkli kilan en önemli özelliklerin basinda ög-renciye verilen rehberlik hizme-tinin kalitesinin geldigini ifade eden Alim Bitim: “Rehber ög-retmenlerimiz, ögrencilerimizin velileri kadar onlarin sorun ve sikintilariyla ilgileniyor. On-larin okuldaki basari durumu, not durumundan tutun da ya-sadiklari ailevî sorunlarin çözü-müne kadar hemen her konuda ögrencilerimize yardimci olu-yor. Ögrencilerimizin ailelerini sik sik ziyaret ederek veli, ög-renci ve ögretmen isbirligi ve diyalogunu sagliyor. Dershane, veli ve ögretmen sacayagi olusturduk. Ögrencimizin ala-cagi puan kadar, onun sosyal dünyasi ile de ilgileniyoruz”

ÖN PLANA ÇIKAN ÖZELLIKLER

– Her ögrencinin bir rehber ögret-meni var.
– Aile danismanligi hizmeti verili-yor.
– Veliler sik sik ziyaret ediliyor.
– Zümre merkezi var. Ögretmenler sik sik bir araya gelip görüs alisverisinde bulunuyor.
– Dershane yöneticileri yilda 2 kere sinava giriyor.
– Ögretmenler yilda 4 defa sinava giriyor.
– Sinavda basarisiz olan ögretmenler yaz okulunda egitime gönderiliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web