REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI ABDÜLHAMİTHAN SPOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TORBALI ABDÜLHAMİTHAN SPOR
246 Görüntüleme
16 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Bir ilçenin en iyi tanıtım metodu sizce nedir? Bence spordur. Tanıtım anlamında büyük bir öneme sahip olan sporu ilçemizde Torbalıspor üstlenmektedir. Yeterli mi? Tabi ki de değil. Fakat ilçemiz adına, vatandaşlarımız adına sevindirici bir durum var. Nedir o sevindirici durum derseniz ben size söyleyeyim. İki yıl öncesi Torbalıspor’u bir düşünün hiç bir destek almayan, ilçe belediyesinin öksüz bıraktığı, sahip çıkmadığı bir spor kulübüydü. Öyle değil mi? Ya şimdi tam tersi. Sporu seven, sporcuyu seven, ilçesinin spor faaliyetlerini en üst düzeyde tutan bir belediye başkanımız var Sayın Adnan Yaşar Görmez. Bakınız göreve geldiği günden beri Torbalıspor başarı üstüne başarı sağlıyor. Ben inanıyorum Torbalıspor beş altı yıl sonra birinci ligde oynayacaktır. Çünkü ona orantılı bir kulüp başkanı ve yönetimi var. Çünkü bu ilçede 800’e yakın fabrika var, çünkü bu ilçe tarım alanında da çok güçlü. Bu saydıklarımın hepsi birbiriyle orantılı. Aynı zamanda sağlam bir kadro oluşturulmuş. Peki, böylesine ilçe tanıtımında etkin bir yere sahip olan Torbalı sporun ismi Torbalı Abdülhamithan spor olarak değiştirilebilir mi? Öyle ya burada ki amaç ilçemizin tanıtımıdır. Abdülhamit hanın da bu ilçede büyük bir öneme sahip olduğunu da hep beraber bilmekteyiz. İlçesine okul yaptıran, cami yaptıran, çeşme yaptıran, birçok hizmeti bu ilçeye kazandıran bir ecdadımızın ismini ülkemize duyurmak için sporumuzla özdeşleştirebilir miyiz? Benimkisi sadece küçük bir öneri. Karar sizin…

 

REFERANSA NE GEREK VAR?

 

Referansın insan hayatındaki önemi çok büyüktür. İşe girerken, işçi alırken, arkadaş edinirken, kız isterken, siyasete girerken, alışveriş yaparken yani anlayacağınız hayatımızın her alanında bir referansa ihtiyacımız var. Özellikle işe girebilmek için ve işçi almak için sıkça kullandığımız bir yöntem. Fakat son zamanlarda referans rafa kalkmak üzeredir. Peki, referansı rafa kaldıran sebep nedir? Ben size söyleyeyim sosyal medya. Artık günümüzde çocuğundan tutunda yetişkinine ve yaşlısına kadar herkes sosyal medyayı kullanır oldu. Bu nedenle bir kişiyi işe mi alacaksınız? Alacağınız bu kişi hakkında yeterli bir bilgi mi almak istiyorsunuz? Kolayı var ben size söyleyeyim “Facebook” alın size referans. Açın işe alacağınız kişinin facebook’unu orada siyasi görüşü var, arkadaş çevresi var, gezdiği yerler var, sevdiği renk var, yediği yemek var, hangi burçtan olduğu belli, evli mi bekar mı belli, duygusal mı sinirli mi belli, aşık mı, sarhoş mu, berduş mu, yakışıklı mı, boylu poslu mu hepsi var. Öyle değil mi? sizce de referansa gerek var mı? Bence yok. Çünkü artık facebook var.

 

TORBALI’DA NE YOK?

Bana sorulan meşhur sorular arasındadır Torbalı’da yatırım konusunda ne yok sorusu. Beni gören Engin abi Torbalı’da ne yapsak tutar bize yardımcı ol, bize fikir ver diyor. Vatandaş haklı. İlçe her geçen gün büyüyor. Hatta gündüzleri nüfusumuz 200 binin üzerine çıkıyor. İlçenin hızına yetişmek ve o doğrultuda ticari yatırım yapmak elbette mantıklı bir durum. İlçemizde on yıla yakın esnaflık yaptım. O nedenle sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. Benimde tabi bir kaç önerilerim olacak fakat bu önerilerimden önce esnaflık tecrübeme dayanarak söylüyorum eğer yumuşak yüzlüyseniz, merhametliyseniz sakın ola esnaflık yapmayın aman ha. Bu birinci kural. Benim gibi açarsınız kömür dükkanı biri gelir çocuk evde hasta beş torba kömür alsak maaşta versek olur mu der. Biri gelir ameliyat oldum beş torba kömür lazım haftaya vereceğim der, öbürü gelir arkadaşındır, diğeri gelir akrabandır böylelikle cebin kabaracağına hesap defterin kabarır. Kimse sana sormaz kömürü nasıl getirttiğini. Bu da yetmezmiş gibi borcunu ödemeyenlerden borcunu istemeye kalktın mı vay senin haline. Senden kötüsü olmaz. Sonrada benim gibi veresiye defterini askerlik anı defterinin yanına koyarsın üstüne de soğuk su içersin hepsi bu kadar. Lafı daha çok uzatmadan sizlere bu köşemden Torbalı’da ne yok sorunuza yanıt arayacağım. Bu haftaki önerim gelişen ve büyüyen ilçemizde çok fonksiyonlu bir restaurant önerisinde bulunacağım. Tabi restaurant derken içerisinde yemek yedikten sonra Bowling oynayabileceğiniz bir yerin olduğu konsepte bir tasarımla ilçede iyi bir esnaf olabilirsiniz. Neden ilçemizde bir bowling oynayabileceğimiz ve aynı zamanda yemek yiyebileceğimiz, kafeterya bölümünde oturabileceğimiz bir yerimiz yok? Bence ilçemizin potansiyeli böyle bir yer için uygun. İlçede ne iş yapacağım diyenler için bu haftaki önerim bowling sahası, restaurant, kafeterya ve çocuk oyun odasının bir arada olduğu bir merkezi size sunuyorum. Sağlıcakla kalın..

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web