Torbalı kurslarıyla birinci oldu

201 Görüntüleme

Torbalı kurslarıyla birinci oldu

Torbalı Halk Eğitim Merkezine bağlı İlçe Hayat Boyu Öğrenme Hizmetleri, Halk Eğitimi Planlama ve Koordinasyon Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Torbalı Halk Eğitim Merkezi İlçe bulunan vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda kurslar açarak Torbalı halkının beğenisini topladı. Yapılan kurs ve eğitimlere, kursiyerler büyük ilgi gösterdi. Bu kapsamda geçen gün Torbalı Ticaret Odası’nın konferans salonunda halk eğitim merkezinin yıllık faaliyetlerine yönelik toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda 1 Eylül 2021’den itibaren Torbalı Halk Eğitim Merkezi’nde toplam 744 kurs eğitimi verildi. Bunlar sırası ile;  190 meslek kursu, 493 genel kursu, 61 okuma yazma kursu, 27 yabancılara suye kursu eğitimi oldu.

İZMİR’DE TORBALI HALK EĞİTİM MERKEZİ BİRİNCİ

Torbalı Halk Eğitim Merkezi’nin yaptığı toplantıda açıklanan rapor ve bilgilere göre; 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren 23.293 kişiye eğitim verilmiş olup nüfusun %11.64’üne denk geliyor. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün hedef i ise %7. Geçen seneye oranla %427 daha fazla kursiyere ulaşılmıştı. Okuma yazma kurslarında geçen seneye oranla %294 oranla kursiyer artışı olmuştu. 2022 Mayıs ayında İzmir’de nüfusa oranla en çok kursiyere ulaşan kurum olarak birinci oldu. Hayat Boyu Öğrenen Mahalle Projesi kapsamında 204 kurs ile 11.376 öğrenciye eğitim verildi. HÜSEYİN GÜRHAN