Büyük Torbalı

Torbali’nin IZSU’yla imtihani

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali’nin IZSU’yla imtihani
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
292 Görüntüleme
09 Temmuz 2010 - 22:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SEVGILI okuyucularim, biliyorsunuz bu köseye basladigimda Torbalili vatandas-larin isteklerini ve yasadiklari sorunlarini dile getirecegimi belirtmistim. Bugüne kadar dile getirdigim sorunlar içerisinde en çok IZSU’yu elestirdim. Aslinda haksiz da sayilmam. Nedenini soracak olursaniz, Torbali adeta süzgece dönmüs halde. Her köse basinda bir su patlagi var. Ayrica su-lar çamurlu akiyor, apartmanin 3. katindan sonrasina çikmiyor. Faturalar bir ay az geliyorsa sonraki ay adeta üç dört katina çikiyor. Kimse ne oldugunu anlayamiyor. Buna ben de dahil. Ama biraz kipirdamak gerekir. Tamam anliyorum, IZSU Torbali’-nin büyük bir görev sahasi var. Ama eger eleman sikintisi varsa gerekli yerlere bas-vuruda bulunun. Bu insanlari neden sorun-larla basbasa birakiyorsunuz?

40 GUNLUK PATLAK ÇOCUKLARIN SU HAVUZU OLDU

BUGUN sadece IZSU’yu yazacagim. Ilk olarak Torbali Mahallesi’nde yasanan bir su patlagini dile getirecegim. Dede Mezar-ligi Mevkii’nde bulunan evlere, su sebeke-sindeki patlak nedeniyle dogru dürüst su gitmiyor. Yolum tam ortasinda 40 günlük bir patlak var. Civarda yaz mevsiminin ortasinda otlar yesermis. Yüzlerce tonluk suyun heba oldugunu söyleyen mahalle sakinlerinden Hamdullah Ulubay: “Yazik günahtir. Bu kadar su bosu bosuna akiyor. Artik IZSU’yu aramaktan ve sikayetleri-mizi dile getirmekten biktik. Günlerdir hep gelecegiz diyorlar ama herhalde adre-si bulamadilar. Çocuklar bütün gün suyun içinde oynuyor. Buna bir an önce bir çö-züm bulunmali” dedi.

MAVI SU, KAPKARA AKARSA…

SU patlagindan sonra Atatürk ve Karsiya-ka Mahallelerinde yasanan çamurlu su olayini dile getirecegim. Yaklasik 20.000 kisinin ikamet ettigi iki mahallede çesme-lerden su yerine adeta çamur akiyor. Kar-siyaka Mahalle Muhtari Aydin Bugis artik isyan ediyor. E haksiz da degil. Bütün gün mahallelilerden kirli su sikayeti aldigini söyleyen Karsiyaka Mahalle Muhtari Ay-din Bugis: “Çaybasi Mahallesi yakinlarin-da bulunan su kuyusunda yasanan prob-lem nedeniyle sular çamurlu akiyor. Çes-melerimizden kum geliyor. Musluklarimiz tikandi. Evlerdeki her temizlik isi su ile oldugundan ev hanimlari ne çamasir ne de bulasik yikayabiliyor. Çocuklarimizin hastalanmasindan korkuyoruz. Günümüz Torbalisinda biz halen bu sorunlarla karsi-lasiyoruz. Aglanacak halimize maalesef gülüyoruz” diye konustu.

BU FATURALAR KALPTEN GÖTURUR

SON olarak yüksek su faturalarindan ge-len sikayetleri yazacagim. Ertugrul Ma-hallesi’nde ikamet eden Ali Yaman ile Atatürk Mahallesi’nde bulunan Müslüm Togrul isimli vatandaslar bir ay arayla gelen su faturalarindaki degisik rakamlarla âdeta soke olmuslar. Ali Yaman: “Haziran ayinda gelen faturada 26 ton su kullandi-gimiz yazili ve gelen ücret 57.65 TL. Bu-nu normal buldum ve ödedim. Ancak bir ay sonra kullandigim su 36 tona yükselin-ce fatura bir anda tavan yapti ve su kulla-nim bedeli 198.90 TL’ye kadar yükselmis. 10 tonluk su farkinda  tam 141.25 Tl fark çikmis” dedi. Müslüm Togrul: “Geçtigi-miz ay 25 tonluk su tüketimi faturaya 40 TL olarak yansimis. Ancak bir sonraki ay-da tüketilen 56 tonluk su bedeli tam 254.75 TL olmus. Bu nasil bir istir anla-mak mümkün degil. Hamam isletsek her-halde daha az gelirdi” diyerek sitemlerini belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web