REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TURİZME GİDEN BİSİKLET YOLU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TURİZME GİDEN BİSİKLET YOLU
308 Görüntüleme
23 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu öneriyi bir bayan arkadaşımız getirdi bana. Harkülade bir projedir. İlçenin hem turizmine, hem sporuna hem de gelişmesine büyük bir katkısı olacağı kanaatindeyim. Gelişmiş tüm ülkelerde bisiklet yolları var ve vatandaşlar bisiklet turlarına çıkıyorlar. Birçok ülkede insanlar motorlu taşıt yerine bisiklet kullanarak gideceklere ulaşıyorlar. Biliyorsunuz Metropolis Antik Kentimiz Torbalımız için çok önemli bir yere sahip. Böylesine önemli bir yere ulaşmayı kolaylaştıracak olan bu proje yani bisiklet yolu projesi aynı zamanda aileleri antik kentle buluşturacaktır. Ören yeri ilan edilen Metropolis Antik kentine bundan sonra çok sayıda turistin gelmesi de bekleniyor. Baba-Oğul, Karı-Koca, arkadaşlarınızla, komşunuzla bisikletinize binip hem sporunuzu hem de gezinizi yapmanıza sebep olacaktır. Bisiklet yolunu ilçemize gelen turistlerde kullanıp antik kente bisikletler ile gidebilecek. Nasıl bir proje diyecek olursanız hemen söyleyeyim. Belediye Kültür Merkezinden yani Torbalı Devlet Hastanesi’nden başlayıp Metropolis Antik kente giden yolun bir bölümüne iki bisiklet yan yana gidebilecek şekilde bisiklet yolu yapılması gerekecektir. Araç yolunun sağına veya soluna gelecek bir şekilde olmalıdır. Araç yoluyla bisiklet yolunu bir birinden kaldırımla ayrılmalıdır. Bisiklet yolu sporla ilgili örnek yazıların olduğu tabelalarla süslenilebilir ve zemin bisiklet yoluna uygun yapılabilir. Öneriyi getiren arkadaşımızın hiç şüphesi olmasın bu öneriyi en kısa sürede ilçemiz için gece-gündüz demeden çalışan belediye başkanımıza sunacağım. Yapılacak araştırmaların ardından gerekli şartlar mevcut ise olumlu yanıt alınacağına ve çalışmaların başlayacağına inanıyorum.

NE İŞ KURMALIYIM?

Geçen haftaki yazımda ilçede iş kurmak isteyip de ne iş yapacağına karar veremeyenlere içerisinde Bowling sahası ve Restaurant-Cafe olan bir proje sunmuştuk. Çünkü Torbalı’da bu yönlü bir tesis yok ve insanlar bowling oynamak için İzmir’e gitmek zorunda kalıyordu. Bowling sevenlerin gelip vakit geçirebileceği bir mekan ne yazık ki Torbalımızda yok. Bu önerilerimi her hafta rutin halinde devam edeceğim. Bu haftaki önerim yine esnaflık yapmak isteyen fakat ne iş yapacağına karar veremeyenler için olacak. Bu haftaki önerim aile yeri olan Türkü Cafe projesi. İlçemizde yok. İzmir’in hemen hemen bütün ilçelerinde olan bir işletme. 2007-2009 yıllarında eski öğretmenler sokağında ilçeye kazandırmış olduğum bir işletme dalıydı. Hatırlarsanız ismi Özüm Dost Türkü kafeydi. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum kazançlı bir sektör. Fakat iki önemli şartı var bu işletmenin birincisi bahçeli olması ikincisi üzerinde ev olmaması lazım. Bu işletmeyi kuracak kişilerin aileye hitap etmesi durumunda ilçede sayılı işletmelerden biri haline hızla gelebilir. Yeni iş kuracak arkadaşlara bu haftaki önerim Türkü Cafe.

ATATÜRK MAHALLESİ ALTIN YILINI YAŞIYOR

Unutulmuş bir mahalleydi. Yıllarca ne bir hizmet gördü ne de ilgi. Üvey evlat muamelesi görmekten hep üzüntü içerisindeydi. Ta ki Torbalı Belediye Başkanlığı’na Sayın Adnan Yaşar Görmez’in gelmesine kadar. Artık Atatürk Mahallesi öz evlat olmuştur. 15-20 yıl öncesinden kalma yamalı yollar sıcak asfaltla buluşup Muratbey Mahallesi’ne, Ertuğrul Mahallesi’ne yapılan yeşil alan ve parklar artık Atatürk Mahallesine de yapılıyor. Belediye başkanımızın talimatıyla İlk kazmayı vurdular pazar yerinin olduğu alana. Atatürk Mahallesi’nde başlayan meydan çalışması toplamda 1.5 milyon liraya mal olacak. Proje içerisinde 1200 metrekare yeşil alan olacak, 100 metrekare süs havuzunun yer alacağı projede, yürüyüş alanları ve spor yapılabilecek alanların olacak. 4 bin metrekare alanda yapımına başlanan proje nedeniyle, mahalle muhtarlığı ve sağlık ocağı yıkılacak. Muhtarlık 100 metre, sağlık ocağı ise 400 metre ileriye taşınacak. Yeni Sağlık Ocağı 200 metrekare alanda 2 katlı ve 10 doktorlu modern bir bina yapılacak. Yine bu mahallenin büyük bir eksiği olan Düğün salonu sorunu çözüldü. Kısa zamanda da düğün salonlarına kavuşacaklar. Artık bu ilçede üvey evlat muamelesi gören hiç bir mahalle kalmayacak. Çünkü bu ilçede halkı için çalışan bir belediye başkanı var. Sağlıcakla Kalın…

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web