Büyük Torbalı

Turuncunun ögrencilerine ‘koç’ geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Turuncunun ögrencilerine ‘koç’ geldi
431 Görüntüleme
31 Ağustos 2010 - 21:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2008 yilindan bu yana ilçede faaliyet gösteren Turuncu Etüd Merkezi bir ilke imza atarak 4 ögrenci koçu ile anlasti. Ögrenci koçlari arkadas çevresini aile iliskilerini göz önünde bulundurarak ögrenciye yönelik özel program paketi hazirlayacak

KAZIMDIRIK Caddesi’nde faaliyet gösteren Turuncu Etüt Merkezi kuruldugu günden buyana uzman ve her biri kendi dalinda brans ögretmeni olan kadrosuyla egitim ve ögretimlerine her geçen gün yenilikler ekliyor. 2009 yilinda 6-7 ve 8. siniflara yönelik özel program hazirlayarak büyük basari elde eden kurum 2010-2011 egitim ögretim yilinda daha güçlü ve zengin içerikli bir çalisma yapmaya hazirlaniyor. Kurum bu yil bir ilke imza atarak ögrenci koçlugu sistemini hayata geçirdi.
ÖGRENCILERE ÖZEL KOÇ

HAFTANIN 5 günü egitim hiz-meti veren Turuncu Etüd Merkezi Torbali’da bir ilke imza atiyor. Ögrenci Koçlugu sistemiyle basari oranini arttirmayi hedeflediklerini söyleyen Ceyda Candangil: “Ilçede bir ilke imza atiyoruz. 2010-2011 egitim ve ögretim yilinda bütün ögrencilerimize yönelik ögrenci Koçlugu sistemi baslatiyoruz. Ögrenci koçlari ögrencilerle birebir görüsmeler yaparak onlarin bütün sorunlariyla ayri ilgilenecektir. Her ögrencinin ayri bir koçu olacak. Arkadas çevresini aile iliski-lerini göz önünde bulundurarak ögrenciye yönelik özel program paketi hazirlayacak” dedi. Ög-renci Koçlarinin her birinin kendi dalinda uzman ve egitim sertifikasina sahip oldugunu dile getiren Candangil: “Koçlar ‘Altin Oran Kisisel Gelisim Merkezi Ögrenci Koçlugu’ ile 9 Eylül Universitesi ortaklasa hazirladigi seminerlerde egitim alarak ög-renci koçlugu sertifikasina sahiptirler. Koçlar sayesinde basari oranini en yüksek seviyelere tasiyacagiz” dedi.

HAFTA SONU ÖGRENCILERIMIZE KALSIN

HAFTA içi 5 gün okula giden ögrencilerin hafta sonu 2 günde dershaneye gitmeleri sonucu tüm günlerinin dolu olmasi sonucunda ögrencilerin yorgunluklarini azaltmak için hafta içi 5 gün egi-tim verdiklerini dile getiren Candangil: “Ögrencilerin dinlenip aileleriyle kaliteli zaman geçir-meleri saglamak amaci ile haftanin 5 günü egitim veriyoruz. Bu sayede ögrenciler hafta içi okullarina daha dinç beden ve beyinle giriyorlar. Bu dinlenme okuldaki basarisina yansiyor” dedi. Ögrencilerin konu eksikliklerine göre haftalik özel ders programi hazirladiklarini da kayit eden Candangil: “Ögrencilerimize danisman ögretmenlerimizin hazirladiklari programa göre egitim merkezimizde birebir  uygulanacaktir. Turuncu Edüt Merkezi olarak ögrencilerimizin okul basarisini arttirmaya yönelik olusturdugumuz programlar dahilinde ögrencinin okul sinavlarindan önce sinav takvimi temin edip sinavlara hazirliyoruz” diyerek söz-lerini noktaladi.

SEVIYEYE GÖRE SINIFLARDA EGITIM

ILÇENIN önde gelen egitim ku-rumlarindan olan ve Kazim Dirik Caddesi’nde 2008 yilinda kurulan Turuncu Edüt Merkezi son sistem 20 dersligi ve her biri kendi dalin-da uzman 7 brans ögretmeni ve 5 sinif ögretmeni olmak üzere top-lam 12 personelle ögrencilerine egitim veriyor. Ögrencilerin okul basarilarina göre ayri siniflarda egitim veren kurum bir çok vermis oldugu kaliteli egitimle, ögrenciye basari saglayarak ilçedeki ögrenci-ler ve veliler tarafindan tercih edi-len bir egitim merkezi oldu. Yeni egitim ve ögretim yilinda özellikle 6-7-8. sinif ögrencileri için özel prog-ramlar olusturan Turuncu Etüd Merkezi her biri kendi ala-ninda uzman egitim kadrosuna matematik ögretmeni Ceyda Can-dangil’i katarak bu yilki basarila-rini iki katina çikarmayi hedefli-yor. Turuncu Edüt Merkezi olarak dogru sistemle her ögrencinin ba-sarili olacagini ifade eden tecrübeli ögretmen Ceyda Candangil: “2009 yilinda 6-7-8. siniflarda yönelik özel program uyguladik ve büyük basari elde ettik. Bu yilda yine ay-ni gurup ögrencilerine yönelik da-ha zengin içerikli bir çalisma prog-rami hazirladik” dedi. Seviye Be-lirleme (SBS) sinavinin okul basa-risindan geçtigini dile getiren Can-dangil: “Ögrencilerimizin okul ba-sarisini göze alarak ona göre egi-tim uyguluyoruz. Ögrencilerimizi kendi bünyemizde seviye tespit sinavina tabi tutuyoruz. Sinav so-nuçlarina göre seviye siniflari olusturuyoruz. Her ögrencinin se-viyesine göre ders programi ha-zirliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web