Büyük Torbalı

Vatandasa kulak verdim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vatandasa kulak verdim
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
203 Görüntüleme
22 Ekim 2010 - 21:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SORUNLARI dile getirdigimiz köse-mizde bu hafta Ayrancilar ve Kusçu-burun’da yasanan iki ayri sikintiyi dile getiriyoruz. Torbali’nin en önemli yer-lesim alanlarindan olan ve son aylarda bölgedeki siyasetçilerin ilçe olmasi için büyük çaba sarfettigi Ayranci-lar’da ki bozuk yollar, vatandaslarin canina tak etti. Bölgede özellikle Uç Pinarlar Mevkii’nde yasanan bu sorun, her geçen gün biraz daha had safhaya ulasiyor. Bir diger sorun ise Kusçubu-run’da yasaniyor. Her gün yüzlerce insanin kullandigi kaldirimlarda yer yer çöküntüler var.

KALDIRIMLARIN KULLANILAMADIGI YER

IZMIR-Aydin Karayolu üzerinde kuru-lu bir mahalle olan Kusçuburun Ma-hallesi’nde vatandaslarin en büyük sikintilarindan bir tanesidir kaldirimlar. Karayolu kenarinda olmasi nedeniyle, kaldirimlarin en çok ihtiyaç duyuldugu mahalle olan Kusçuburun’da, vatan-daslar maalesef araçlarin hizla geçtigi yolda yürümek zorunda kaliyor. Kana-lizasyonlarin geçtigi kaldirimlar, yer yer çökmüs vaziyette. Bu nedenle bu-ralarda yürümek neredeyse imkânsiz hale geliyor.
Yayalar için büyük tehlike olusturan bu çöküntüler, özellikle aksam karan-liginin çökmesiyle kalici hasarlara ne-den olabilir. Su ana kadar herhangi bir kazanin yasanmamasi ise isin sevin-dirici tarafi. Durumu defalarca yetki-lilere bildirmelerine ragmen hiçbir so-nuç elde edemeyen mahalle sakinleri de çözümü kendileri buldu. Çökmüs olan kanalizasyonlarin üstünü büyük taslarla örtüp tehlikeyi en aza indiriyor. Ama bu yeterli degil. Yetkililerin bir an önce olaya el atip, çökmüs olan kal-dirimlari onarmasi gerekir.

YOLLAR ÇAMUR DERYASI

KUSÇUBURUN Mahallesi’ndeki si-kintidan sonra bir diger sikinti ise Ay-rancilar Uç Pinarlar’da yasaniyor. Alt yapi sorunuyla sürekli olarak gündeme gelen 800 konutluk dev kooperatifte binlerce vatandas yasiyor. Bu vatan-daslarin en büyük sikintilari ise yol. Kendisini göstermeye baslayan kis mevsimi öncesinde kooperatif sakinleri ne yapacaklarini kara kara düsünmeye basladi. Özellikle yagisli havalarda ça-mur haline gelen yollar, yayalara zor anlar yasatiyor. Her kis ayni sorunla karsi karsiya kaldiklarini söyleyen kooperatif sakinleri: “Artik çamurlu yollarda yürümekten biktik. Yagmurlu havalarin kendini göstermeye basla-masiyla birlikte sorunlarimiz da bas gösteriyor. Ise gidis gelislerimizde, elbiselerimiz ve ayakkabilarimiz ça-mur içerisinde kaliyor. Bu sorunumu-zun artik çözülmesini istiyoruz” dedi-ler. Binlerce vatandasimizin yasadigi bu yerdeki yol sorunu acilen çözülme-li. Belediye, yollari asfaltlayarak sorunu çözebilir. Ancak su ana kadar da hiçbir çalisma yapilmadigini rahatlikla görebiliyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web