REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazibasi’ya bu borcu ödemelisiniz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yazibasi’ya bu borcu ödemelisiniz
191 Görüntüleme
29 Temmuz 2010 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÇARSAMBA günü gazetemizin ilk say-fasinda üzülerek okudugum bir haber vardi. Haberde Yazibasi Mahallesi’nde bulunan bir kütüphane’nin ödenek yetersizligi yüzünden kapandigi bilgisi yer aliyordu.
Bundan otuz sene önce Yazibasi denilin-ce, okumaya tutku derecesinde bagli, kül-türlü, birikimli insanlarin yasadigi sirin bir belde akla geliyordu. Bunun böyle oldu-gunu Yazibasi’nin eski günlerini hasretle anan büyüklerimizin bu gazetede ya da baska yerde yayinladiklari makalelerden anliyoruz.
Yazibasi muhitinde yetismis Mehmet Ergün, Ibrahim Öz, Ismail Yilmaz, Ali Haner gibi yerel basinda kalem sektiren yazarlarimizin zaman zaman o eski Ya-zibasi atmosferini hasretle yad ediyor.
Ne çare ki Yazibasi artik fokur fokur kay-nayan o eski kültür kazan degil.
Geçtigimiz yillarda çikarilan Büyüksehir Yasasi ile Torbali Belediyesi’ne bagli bir mahalle statüsüne bürünen bu sirin belde son zamanlarda epey bir artis gösteren hirsizlik hadiseleriyle konusulur oldu.
Yazibasi’yi çepeçevre kusatan bu yozlasi sarmalina karsi direnen son kalelerden bir tanesi olan o sirin kütüphanenin de düs-mesiyle karanligin içindeki o tek mum isigi da sönmüs oldu.
Bu noktada Yazibasi Mahallesi’nin aydin-lik günlere tekrar dönmesini arzulayan mahalle halkina çok büyük bir görev düsüyor.
Yazibasi’yi tekrardan bir kültür merkezi yapmak sadece sizin elinizde.
Bu misyonu yerine getirmek için sizlerde fazlasiyla akil, organizasyon yetenegi ve sorumluluk bilinci oldugunu biliyorum. Bütün mesele bir araya gelip neler yapila-bilecegini müzakere edip bir plan ve prog-ram çerçevesinde bunlari uygulamaktan ibaret.
Kendisine çok sey borçlu oldugunuz Ya-zibasi’ya bu borcu ödemenin simdi tam zamanidir.

KIR KAHVESI’NDE NELER OLUYOR? BILEMEM…

GEÇENLERDE caddede yürürken bir esnaf arkadas yolumu kesti. Muzaffer Kebapçigil Korulugu civarinda bulunan ve Torbali Belediyesi tarafindan isletilen KIR KAHVESI’NDE kasadaki görevliler tara-findan fis kesilmedigini ve bu durumun yasal olmadigini söyledi. Benden dilersem Kir Gazinosu’na gidip olayi yerinde tetkik etmem ricasinda da bulundu.
Ayrica bu kayit disi ekonomi hadisesini kösemde yazmami istedi.
O günün aksaminda tesadüfen 6 kisilik ka-labalik bir grupla Kir Kahvesi’ne ugradik.
Kasiyerlerin fis kesip kesmeyeceklerini merak ederek hesabi ödedik ve tipki esnaf arkadasin dedigi gibi kasiyer bize fis kes-medi.
Orada neler oluyor tam olarak bilemem.
Belki bana dert yanan esnaf arkadas hak-lidir.
Belki gerçekten de kayit disi isler yapili-yordur ama ben bu konuda ne yapabilirim ki?
Neticede Vergi Memuru degilim ki gidip Kir Kahvesi’ni denetleyeyim. Degil mi ama?

SOKAK KÖPEKLERI ZEHIRLENIYOR

SOKAK köpekleri meselesinin halli ko-nusunda Belediye’den umudunu kesen vatandas kendi çözümünü devreye sok-tu. Bu zehirli çözümü tasvip etmek müm-kün degil elbet. Fakat vatandasi da çok suçlayamiyorum. Herkesin sabri yönetici-lerimizinki kadar genis degil nitekim…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web