Büyük Torbalı

Yurtdışı oylarını Atilla toplayacak

9 Nisan’da yurtdışı oylarında sandık kapanacak. YSK’nın belirlediği ve partilerin genel merkezlerini temsil edecek bir heyet oyları toplamak için yurtdışındaki merkezlere gidecek. AK Parti adına heyette yer alan Torbalılı Milletvekili Atilla Kaya; Berlin, Kopenhag, Stokholm, Londra, Köln, Münih ve Liyon’da oyları teslim alacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yurtdışı oylarını Atilla toplayacak
176 Görüntüleme
06 Nisan 2017 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AVRUPA’DA Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadıkları ülkelerde kullanılan oyların Türkiye’ye getirilmesi için süreç başladı. 9 Nisan’da sona erecek oy kullanma işleminden sonra 10 Nisan’da Türkiye’den bir heyet yurt dışı oylarını teslim almak üzere yola çıkacak. Her aşaması siyasi partili üyelerin de bulunduğu Sandık Saklama ve Ulaştırma Kurulu ile Oy Torbaları Nakil Komisyonu nezaretinde yapılan taşıma işlemlerinde Ak Parti Genel Merkezini Torbalılı İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya temsil edecek. Vekil seçildiğinde bu yana gayretli çalışmaları ile parti içinde pozisyonu gün geçtikçe güçlenen Atilla Kaya’ya verilen bu önemli görev, Torbalılı vekilin başarısını bir kez daha tescilledi. Aynı zamanda AK Parti MKYK üyesi olan Kaya, Genel Sekreter Yardımcılığı ve TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği görevi de bulunuyor. Şu sıralar referandum çalışmaları nedeniyle İzmir’i karış karış gezen Atilla Kaya, bir yandan da genel merkezin programlarına katılıyor.

1 GÜNDE 5 ÜLKE

Yurt içinde 55 milyonu aşan, yurt dışında da 3 milyona yaklaşan seçmen sayısıyla Türkiye, 16 Nisan’da Anayasası’nda yapılacak değişiklik için sandık başına gidiyor. Yurtdışında 26 Mart’tan itibaren gümrük kapılarında başlayan oy verme işlemi Pazar günü sona eriyor. 11 Nisan Pazartesi günü sandık kurulu, bir başkan, bir kamu görevlisi ve son milletvekili genel seçiminde Türkiye genelinde en çok oyu alan üç parti olan Ak Parti, CHP ve MHP’nin bildirdiği birer isim yurt dışı oylarını teslim almak üzere toplam 5 ülkedeki temsilciliklere gidecek. AK Parti Genel Merkezi, yurt dışı oylarını teslim alacak temsilci olarak Torbalılı milletvekili Atilla Kaya’yı belirledi. Uçakların kalkış yeri İstanbul Atatürk Havalimanı olacak. Uçağın iniş yapacağı noktalar; Berlin, Kopenhag, Stokholm, Londra, Köln, Münih ve Liyon olarak belirlendi. Oy verme işlemi sonrası Ankara Esenboğa Havalimanına getirilen diplomatik torbalar, diplomatik mühürleri Dışişleri Bakanlığı yetkililerince söküldükten sonra Oy Torbaları Nakil Komisyonunca Yurt Dışı İlçe Seçim Kuruluna tutanakla teslim edilecek.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web