REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ana yola radar şart

İzmir Aydın Asfaltından karşıdan karşıya geçmek neredeyse imkansız. Atatürk Mahallesi’ne yakın olan bölümde yaşanan kazaların ardından buraya üst geçit inşa edilmişti. Ödemiş köprüsü ve TARİŞ’e yakın bölümden karşıdan karşıya geçmek oldukça zor oluyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ana yola radar şart
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
112 Görüntüleme
18 Mayıs 2017 - 9:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Aydın Asfaltını kullanan araçlar şehir merkezine gelmelerine rağmen hızlarını kesmiyorlar. 80-90 kilometre hız ile geçen araçlar geçişe fırsat vermiyor. Geçerim deyip yola fırlayanlar da kaza tehlikesi  yaşıyor. Özellikle karşıdan karşıya geçmek isteyen yaşlılar ve çocuklar aracın hızını hesaplayamadığı için çarpılıyor. Gelen aracın hızı da oldukça yüksek olduğundan dolayı da ‘ölümlü kazalar geliyorum’ diyor. Ya yolun bu bölümüne de üst geçit yapılmalı ya da ilçe emniyet müdürlüğü buraya bir tarfik ekibini yönlendirip radar uygulaması yapmalı. Merve Pidenin hemen karşısına köprünün bitimine yerleştirilecek ekip otosu yolan hızlı geçen araçları tespit edip ceza kesebilir. Zaten Türk milleti ceza yemedikten sonra akıllanmıyor. Şehir içindeki hız limitlerini bilen yok. Şehir içinden hızlı geçişler mevcut kavşaklarda da zaman zaman tehlikelere sebep veriyor. Ertuğrul Kavşağı’ndan karşıya geçecek araçlar yoldan aşırı hızlı geçenler yüzünden rahat bir şekilde geçiş yapamıyor. 50 kilometre hızla giden araçlar tehlikeyi bir nebze azaltacaktır. Bir araç bölge trafik Kuşçuburun’da hız kontrolü yapıyordu. Burada da hız limiti 70 ama araçlar buradan 90’ın üzerinde hızlı ile geçiyor. Kuşçuburun ve Pamukyazı gibi mahalleler ana yolun üzerinde konuşlandığı için araçlarla başı dertte. İzmir Aydın Asfaltı önümüzdeki süreçte yenilenecek ve duble yol olacak. Bu düzenleme yapılıncaya kadar radar uygulaması yapılabilir. Duble yol olduktan sonra herhalde karşıdan karşıya geçiş bu kadar tehlikeli olmaz.

23 YIL SONRA ANILAR KONUŞULDU

Önceki gün Şehit Uzman Çavuş Harun Şenözüar Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde Mesleki Eğitim Fuarı açılışı vardı. Okul Müdürü Hüseyin Şimşek davetlilere stantları gezdirip yapılan eserler hakkında bilgi verdi. Fuara Şube Müdürü Mehmet Rüzgar ile birlikte Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun da katıldı. Abdulvahap Olgun, Hüseyin Şimşek’in Lise yıllarında öğretmeni olduğunu söyledi ve başladı anılarını aktarmaya. Hüseyin Şimşek eğitime tam 41 yılını vermiş. Başarılı eğitimci öğrencisi olan Olgun’un anlattıklarını dinledikçe o günleri hatırlayıp duygu dolu anlar yaşadı. Öğrencilerinin başarısından gurur duyan Şimşek Endüstri Meslek Lisesi’ni de yaptığı hizmetler ile okulu adeta ihya etmiş. Okulu baştan aşağı değiştiren deneyimli eğitimci tüm öğretmenler tarafından da başarılı bulunuyor. Göreve ilk geldiğinde eleştirilen Şimşek, hizmetleri bir bir sıralayınca herkesin takdirini kazanmış. Okulun dış cephesi kaplanınca bina kendisini gösterdi. İdari katın altında bulunan kantin dışarı taşınıp bu bölüm toplantı salonu yapılmış. Boş bir şekilde duran oda da laboratuar olmuş. Atölyelerde de çeşitli değişiklikler yapılmış. Hem öğrenciler hem de öğretmenlerin yapılan değişiklikler ile özgüvenleri artmış. Okulun genel havası değişince başarı da artmış. Ee tabi 41 yıllık deneyim kendisini böyle gösteriyor.

PİYASADA MEZUNİYET YOĞUNLUĞU VAR

Eskiden mezuniyet denildiğinde akla üniversite geliyordu. Son yıllarda her okulda mezuniyet tören yapılmaya başlandı. Üniversiteyi bitirenlerin attığı kep anaokuluna kadar düştü. Anaokulu, ilk, ortaokul ve lise olmak üzere tüm okullarda artık mezuniyet var. Okulların kapanmasına çok kısa kala öğrencilerde bir mezuniyet hareketliliği var. Bu da tüm sektörlere olumlu yansıyor. Mezuniyet törenine katılacak olan liseliler elbise, ayakkabı, saç telaşına girdi. Mezuniyet hareketliliği tüm sektörleri olumlu etkiledi. Mezuniyet yemekleri için özel ve düğün salonları tutuldu. Elbise, ayakkabı ve çanta alacaklar mağazalara akın etti. Mezuniyet anısı için fotoğraf stüdyolarına ve dış çekime giden öğrenciler kepli fotoğraflar ile anı ölümsüzleştirdi. Saç ve makyaj için kuaförlere gidildi. Böylelikle piyasalarda büyük bir hareketlilik yaşandı. Para kazanan esnaf borcunu rahatlıkla ödedi ve para dönmeye başladı. Önemli gün ve geceleri bekleyen esnaf mezuniyetleri de iple çekiyor.

HAVALAR ISINDI KOKULARA DİKKAT

Havaların ısınması ile birlikte ter kokuları da ayyuka çıkmaya başladı. Elinde 3 bin liralık telefon ile gezenler 8 liralık deodorant alıp kullanmadığı için etrafındaki insanları rahatsız ediyor. Özellikle toplu taşıma araçlarında insanların ter kokusundan burunlarının direkleri kırılıyor. Buram buram kokan insanlar nasıl rahatsız olmuyorlar anlam veremiyorum. Bazı insanlar aşırı derecede terliyor bunu anlayabiliyoruz ama rolon veya parfüm kullanımı ile bu sorunun önüne geçilebiliyor.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web