Büyük Torbalı

Atilla Kaya hiç yalnız bırakmıyor

AK Parti İzmir Milletvekili Torbalılı Mahmut Atilla Kaya ilçeye sık sık gelerek hemşehrileri ile buluşuyor. Genel seçimlerin öncesinde mahalle mahalle gezen Atilla Kaya her fırsatta ‘Ben Torbalı’nın bir evladıyım.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atilla Kaya hiç yalnız bırakmıyor
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
102 Görüntüleme
02 Şubat 2017 - 8:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milletvekili olmam halinde ilçem ve hemşehrilerim için çalışacağım’ demişti. Torbalılı bürokratların önemli yerlere gelmesi için elinden geleni yapacağını söylemişti. Bu sözünü tuttu. Torbalılı 4 bürokrat çok önemli konumlara getirildi. İlçe halkını sık sık ziyaret edip sorunlarını dinleyeceğini söylemişti. Atilla Kaya her hafta sonu Torbalı’ya geliyor. Ayrıca Belediyenin gerçekleştirdiği temel atma ve açılış programlarını da kaçırmıyor. Cenazelerde de sık sık boy gösteriyor. İlçe halkının daha rahat bir şekilde yaşaması için elinden geleni yapıyor. Yeni projelerin başlamasını sağlıyor. Vatandaşın şikayetlerinin giderilmesi için de devreye giriyor. İZBAN hattındaki sorunun vatandaşlar tarafından iletilmesinin ardından Ulaştırma bakanlığı ile görüşüp İZBAN hattındaki sefer sayısının arttırılmasını ve büyük ölçüde aktarmanın kaldırılmasını sağladı. Torbalılılar bir sorunu derdi olduğunda Atilla Kaya’nın Ankara’daki odasının kapısını çalıp rahatlıkla girebiliyor. Bu da Torbalılılar için çok büyük bir avantaj.

ARAMIZDAN AYRILALI 3 YIL OLDU

Torbalı’nın önemli değerlerinden Eğitimci Fahri Alpaslan hayatını kaybedeli tam 3 yıl oldu. 31 Ocak 2014 tarihinde hakka yürüyen Alpaslan toprağa verilmişti. Eğitimci, yardımsever, vatan sevdalısı, tam bir beyefendi Fahri Alpaslan ile tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Türkçe’yi çok güzel bir şekilde kullanan Alpaslan ile birçok kez bir araya gelip sohbet etme imkanı buldum. Torbalı’da uzun yıllar çeşitli okullarda müdürlük görevini ifade etmiş olan Fahri Alpaslan bu görevi başarıyla tamamladı. Verdiği başarılı eğitim ile gittiği her okulda parmak ile gösterildiği ifade edilen Alpaslan sadece eğitimde değil farklı branşlarda da başarılı çalışmalara imza attı. Yardımsever kişiliği nedeniyle birçok dernekte görev yaptı. Ben Alpaslan’ı tanıdığımda bu kadar aktif bir şekilde görev yapmasına hayret etmiştim. Hem Hastaneye Yaptırma Derneği, Emniyet Hizmetlerini Güçlendirme Derneği, Huzurevi Yaptırma Derneği, Yüksek Öğrenim, Kızılay Derneği, Okul Koruma Derneği gibi birçok dernekte görev yapıyordu. 1979 yılında yapılan ve bir süre sonra artık yetersiz gelmeye başlayan Hastaneye ek acil binası yapılması, emniyete araç alınması ve mevcut emniyet müdürlüğü binasının tadilat yapılıp hizmete açılması, huzurevinin inşa edilmesi gibi birçok hizmeti bulunuyor. İlerleyen yaşına rağmen bu hizmetler için koşturup duruyordu. Vefatından birkaç yıl önce oğlunu kaybetti. Bu da onu gerçekten derinden etkiledi. Taziye için kendisini ziyaret ettiğimde gerçekten çok üzgün olduğunu gördüm. Her zaman beyefendiliği ile karşısındakine değer verdiğini gösterirdi. Sosyal Yardımlaşma Fonu Üyeliği görevini de başarıyla yürüten Fahri Alpaslan herkes tarafından çok sevilen bir isimdi. Ölümünün 3. Yıldönümünde onun için çeşitli anma programlarının düzenlemesini beklerdim. Ama emeği geçen hiçbir kurum onun ölüm yıldönümünü hatırlamadı.

YENİ OKUL TAMAM

Ayrancılar’daFETÖ’den el konulan bina ortaokula tahsis edilmişti. Yapılan çalışmaların ardından ortaokul için bina hazırlandı. Ayrancılar Ortaokulu’nun 760 öğrencisi önümüzdeki günlerde yeni binalarında eğitim öğretime başlayacak. Ayrancılar’da fiziki olarak yetersiz kalan okula kazandırılan binada toplam 30 derslik açıldı. Öğrenciler artık 26 kişilik sınıflarda eğitim öğretim görecek. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulun eksiklerinin gidilmesi için malzeme gönderimi yaptı. Dün de okula sıralar getirildi. Yapılacak genel temizliğin ardından okulun sömestr tatilinin sonunda yeni yerinde başlaması bekleniyor. Okulu kurması için görevlendirilen Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Mehmet Akyıldız görevini tamamlamak üzere. Yeni okula öğrencilerin girmesi ile Akyıldız’ın Ayrancılar’daki görevi bitmiş olacak. Uzun süreden beri Ayrancılar Ortaokulu’na yeni bir bina isteniyordu. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen ekip gerekli çalışmayı yapıp, okul bahçesine yeni bir bina yapılmasına onay vermişti. Ancak okul bahçesine yeni bir inşa edilseydi, çocukların tenefüslerde oyun oynayabilecekleri alan kalmayacaktı.

Barış Manço Caddesi’nde bulunan yeni binada artık tekli eğitim verilecek. Öğrenciler sabah okula girip öğleden sonra okuldan ayrılacak. Torbalı’da Şehit Onur Ensar Ayanoğlu ve Ayrancılar Ortaokulu tekli eğitime başladı. Bakanlığın açıkladığı tekli eğitim sistemine diğer okullarında uyarlanması gerekiyor. Bunun için gerekli çalışmalar yapılacak. Torbalı’daki okulların yapısı önemli ölçüde değiştirilecek. Birçok okulda tekli eğitime geçmek için ek bina gerekiyor. Aksi takdirde bu okullarda tekli eğitime geçmek imkansız gibi bir şey. İlçede birçok okulun inşaatı da sürüyor. Yeni binaların da yapılacağı bilgisine ulaştım.

80 MİLYON OLDUK

Türkiye nüfusu her geçen yıl artıyor. TUİK’in açıkladığı rakamlara göre Türkiye’nin nüfusu 79 milyon 814 bin 871 kişiye ulaşmış. Bu rakamlar adrese dayalı sisteme göre belirleniyor. Kayıtlı olmayan kişi sayısı da oldukça fazladır. İlçemizin nüfusu da belirlendi. Torbalı 169 bin kişiye ulaştı. Geçtiğimiz yıl 156 bin kişi olarak açıklanan rakam bu yıl yaklaşık 10 bin kişi artarak rekor düzeye geldi. Tabi bu rakamlar kayıtlı kişi sayısına göre belirleniyor. Bu listede kimliği olmayan ve bir yere kayıtlı olmayan Suriyeliler eksik. Onları da koyarsak 170 bini geçer. Her geçen gün nüfus artarken birçok problem de beraberinde geliyor. Resmi kurumların birçoğu bu artışa cevap veremiyor. Artışa paralel bir şekilde hizmetlerin de gelmesi gerekiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web