Büyük Torbalı

Fetrek güldür güldür akıyor

Torbalı Belediyesi’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Fetrek Sultanlar Vadisi projesi büyük bir hızla ilerliyor. Tam 22 kilometrelik hat üzerinde çalışmalar yapılıyor. 100 milyon liralık bir proje. Bakanlığın en büyük çevre projesi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Fetrek güldür güldür akıyor
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
134 Görüntüleme
28 Nisan 2017 - 9:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fetrek Çayı, neredeyse tamamen ıslah edildi. Düzenlemeler hızlı bir şekilde yapıldı. Geçenlerde, belediye tarafından paylaşılan bir videoda, bölgenin kuşların merkezi haline geldiği, cıvıl cıvıl olduğunu görüyoruz. Sular çok berrak.

Umarım, proje daha da hızlandırılır. Torbalı’yı bütün Ege’nin merkezi yapacak bu projenin bir an önce tamamlanması elzem. Zaten ilçemizin de böylesine bir çevre projesine ihtiyacı vardı. İnsanlar, hafta sonu nereye gitsem diye düşünüyor. Bakanlık üstüne düşeni büyük ölçüde tamamladı. Artık top belediyede. Torbalı Belediyesi’nin de büyük bir hızla çalışmalara başlayacağından şüphemiz yok. Torbalı’ya yakışır bir proje bizi bekliyor.

HAYIRSEVER İŞ ADAMI COŞKUN ATEŞ

Coşkun Ateş’i Torbalı’da tanımayan kişisi neredeyse yoktur. Yazıbaşılı olan Coşkun Ateş, aynı zamanda Saygın Botanik’in de sahibi. Oğulları Mustafa ve Saygın Ateş ile birlikte işlerinin başında. Çok başarılı işlere imza atıyor. Sadece Torbalı’da değil, bütün Ege bölgesinde peyzaj çalışmalarında neredeyse hep onun imzası var.

İşindeki başarılarıyla dikkat çeken Coşkun Ateş’in bir de hayırsever yönü var. Kim kendisine giderse gitsin yok demiyor. Bugüne kadar 40’a yakın okul, bir o kadar da caminin peyzaj çalışmalarını hiçbir ücret almadan gerçekleştirmiştir. Torbalı Devlet Hastanesi’ne de zamanında yaptıklarını biliyoruz.

Ateş, bunları yaparken de hiçbir karşılık beklemiyor. Geçtiğimiz yıllarda da Ege Ordu Komutanlığı’nın düzenlediği hatıra ormanını bizzat kendisi düzenledi. Tam 3 bin adet çam dikti. Geçenlerde, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Okulu’nun bahçesinde bulunan Atatürk büstünün çevresindeki peyzaj işlemlerini gerçekleştirdi. Okul Müdürü de kendisine bir törenle plaket verdi. Valla Coşkun Ateş, herhalde yaptığı her hayırdan bir plaket alsa, bir odaya sığmaz hepsi.

İlçemizin böylesine hayırsever iş adamlarına ihtiyacı var. Eğer bu ilçeden kazanıyorsan, sende karşılık vermeden bu ilçe için elini taşın altına koyacaksın. Coşkun Ateş bu konuda örnek iş adamlarından bir tanesi.

SAHTE İÇKİ YİNE HORTLADI

Sahte içki konusu bir dönemler çok fazla gündemdeydi. Meydana gelen ölümler sonrasında arka arkaya yapılan operasyonlarla birçok şebeke çökertilmiş ve önemli neticeler elde edilmişti. Torbalı’da da bu tarz operasyonlara imza atılmıştı.

Fakat son zamanlarda sahte içki konusunda sokaklarda yine bazı  söylentiler dolaşıyor. Bunlar ne kadar doğru bilinmez. Ancak eğer doğruluk payı varsa gerçekten de çok ciddi bir sıkıntıya neden olur. Güvenlik güçleri bu konuda gerekli önlemleri almış ve çalışmaları da başlatmıştır. Bundan da şüphemiz yok. Ama yine de çok dikkat etmek gerek.

Narlıdere’de sahte içkiden dolayı 2 kişi önceki gün hayatını kaybetti. Özellikle yaz dönemlerinde içki kullanımı arttığı için, sahtekarlar daha çok çıkıyor piyasaya. Sahte içki konusu yine hortlamasın. Aman dikkat.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web