Büyük Torbalı

Gazetecilik başarısı yetkililerin duyarlılığı

BÜYÜK Torbalı Gazetesi herkesin bildiği üzere 19 yıldır ilçede faaliyet gösteren bir gazete. Bugüne kadar her zaman halkın yanında olmuş ve birçok sorununun çözüme kavuşmasını sağlayan bir gazete. Vatandaş sorununu bize iletiyor. Biz de yetkililer ile arasında köprü vazifesi görüp sorunun çözülmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gazetecilik başarısı yetkililerin duyarlılığı
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
93 Görüntüleme
16 Şubat 2017 - 9:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Geçtiğimiz ay İbrahim Danış arkadaşımız güzel bir haber yaptı. Sağlık Mahallesi’nde ikamet eden şehit babası Osman Çelik ile görüşen Danış, 20 yıl önce Hakkari’de şehit düşen Ali Çelik’in isminin hiçbir yere verilmediğini gündeme taşıdı. Şehit babası Osman Çelik oğlunun isminin bir yere verilmesini istiyordu. Yapılan haber üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri çok güzel bir davranış sergileyip Ali Çelik’in ismini Torbalı’da yapılan alt geçide verdi. Alt geçit bugün açılacak ve şehit babası Osman Çelik çok mutlu. 1997 yılında şehit düşen Ali Çelik’in adı artık ölümsüzleşti. Bu alt geçitten geçen herkes Ali Çelik’in bu vatan için canını verdiğini görmüş olacak. İbrahim Danış’ı bu haberinden dolayı kutluyorum. Yüreği buruk olan bir babanın bu mutluluğu yaşamasına vesile oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere bu duyarlılığı gösteren herkese de şehit babası Osman Çelik adına teşekkür ediyorum. İşte bu gerçekten gazetecilik başarısıdır. Yapılan haberin ardından soruna çözüm bulunması herkesi sevindirdi. Araç ve yaya alt geçidinin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Alt geçidin açılışı da bugün gerçekleşecek. Saat 12.00’de düzenlenecek olan alt geçidin açılışına Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere CHP İzmir İl teşkilatının yöneticileri de katılacak.

FİDANLIKTA ÖNCEKİ GÜN YİNE KAZA VARDI

Fidanlık kavşağını tehlike saçtığını her fırsatta dile getiriyoruz. Burada önlem alınması için acaba kaç kişinin ölmesi gerekiyor. Yetkililer çıkıp bu rakamı açıklarsa bizde daha kaç tane daha canın bu kavşakta gitmesi gerektiğin öğreneceğiz. Salı günü çıkan köşe yazımda Fidanlık Kavşağı’ndaki kaza sayısının artığını belirtmiştim. Çarşamba günü kavşakta öyle bir kaza meydana geldi ki ölenin olmaması gerçekten mucizeydi. İzmir istikametine giden bir araç Fidanlık Kavşağı’ndan Torbalı istikametine dönem istiyor. Ancak bu işlemi sol şeritten ilerleyen aracın önüne kırarak gerçekleştirince kazaya neden oluyor. Araç minibüse çarpıyor ve minibüs karşı şeride geçip yol kenarındaki taşları devirip durabiliyor. Bu sırada karşı şeritten geçen bir tır da ani fren yapığı için devrilme tehlikesi yaşayıp minibüse şans eseri çarpmadan gidiyor. Ortalık kan revan içinde olay yerine gittiğimizde kavşağın ölüm saçtığını bir kez daha gördük. Binek araç sürücüsü kanlar içinde kalmıştı. Olay yerine sevk edilen ambulanslar yaralıları hastaneye kaldırdı. Dedim ya şans eseri bu kazada da ölen olmadı. Ama bu işin sonu hiç iyi değil. Burada önlem alınmadığı takdirde ölü sayısı artacaktır.

REFERANDUM HAVASINA GİRDİK

Başkanlık sisteminin halk tarafından onaylanması için yapılacak olan referandum Nisan ayında gerçekleşecek. Referanduma çok kısa bir süre var. Bu nedenle siyasiler yavaş yavaş toplantılarına başladı. Bu süreçte Torbalı’ya çok bakan, genel başkan yardımcısı ve milletvekili gelir. Kahve toplantıları, mitingler, ziyaretler artar. Nisan ayına kadar yine oldukça hareketli günler yaşayacağız. Sosyal medyadaki yoğun EVET-HAYIR tartışmaları çok şükür bitiyor. Herkes sandıkta konuşacak. Yeni anayasanın neler getirip neler götüreceğini ince eleyip sık dokuyanlar sandıkta oyunu kullanıp istiyorum veya istemiyorum diyecek. Bu sandıkta onun için kuruluyor zaten. İnşallah bu referandum sakin bir şekilde geçer. Bildiğiniz üzere geçen yerel seçim oldukça hararetli bir şekilde geçmiş, seçime saatler kala sıcak gelişmeler yaşanmıştı. Kavgasız-gürültüsüz bir referandum olur inşallah.

Referandumda kimin evet kimin hayır diyeceği de belli değil. MHP ikiye bölünmüş durumda. Kimilerine göre AK Parti de hayır, CHP’de de evet diyecekler var. Siyasi partilerde seçim ve sandık kurulları da oluşturulmaya başlandı. Her akşam bir toplantı yapılıyor. Bizim gibi siyasileri de yoğun günler bekliyor.

ELİ SİLAH TUTAN SURİYELİLERİ SAVAŞA ALSINLAR

Ülkelerinde çıkan savaşın ardından kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyelileri kendi topraklarında devam eden savaşa alsınlar. Yurdun dört bir yanında Suriyeliler rahat bir şekilde yatarken bizim askerlerimiz Suriye topraklarında savaşıyor. Bu durum herkesin olduğu gibi benimde kanıma dokunuyor. Bence eli silah tutan Suriyeliler savaş bölgesine götürülsün ve toprakları için savaştırılsın. Ülkesini kurtarmak için mücadele etsinler. Türkiye’de dilenip, çocuklara peçete, su sattırıp çalıştıranlar paraya para demiyor. Kimisi plajlarda eğlenirken askerimiz sınırda zor günler geçiriyor. El-Bab’tan bugüne kadar onlarca askerimizin şehit haberleri geldi.

ONLARI UNUTMADILAR

Sevgililer günü denildiğinde akla sadece birbirini seven iki aşık gelmemeli. Sevgili tanımı içine her şey giriyor. Başta bizi yaradan bir sevgilidir. Anne-baba, çocuk da sevgilidir. Bunu böyle değerlendiren Torbalı Belediyesi ilçede huzurevinde kalanlara 14 Şubat sevgililer günü dolayısıyla bir ziyarette bulundu. Burada kalan yaşlıları ziyaret eden ve gönüllerini alan Belediye yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu programda Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de hazır bulunmuş. Başkan yardımcısı Turgut Buluş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun sevgililer günü dolayısıyla yaşlıların ellerini öpüp onların gönüllerini almışlar. Görmez çifti bu tür etkinliklere çok büyük önem veriyor. Her fırsatta yardıma muhtaç, düşkün ve sevgye ihtiyacı olan insanların yanında yer alıyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web