REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gençlerin ölümünde ihmal var mı ?

Geçtiğimiz hafta iki genç kardeşimizin ölümü ile sarsıldık. Atatürk Mahallesi’nde yaşayan 20 yaşındaki Serhat Gümüştaş’ın ölümüyle sarsılan Torbalı, ertesi gün ise 15 yaşındaki Hüseyin Abay’ın ölümüyle adeta perişan oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gençlerin ölümünde ihmal var mı ?
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
79 Görüntüleme
03 Temmuz 2017 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Serhat, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Torbalı Devlet Hastanesi’ne gitti. İddiaya göre aileye burada  “Gencin bir şeyi yok” denildi. Gümüştaş Ailesi, çocuklarının başka bir hastaneye sevk edilmesini istedi. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in devreye girmesiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç, burada yaşamını yitirdi.

Okul harçlığını kazanmak için, şarküteri tezgahında çalışan 15 yaşındaki Hüseyin Abay’da, geçtiğimiz Perşembe günü akşam saatlerinde elektrik akımına kapıldı. Akşam tezgahların toplandığı saatte elektrik çarpan Hüseyin Abay, genç yaşta yaşamını yitirdi.

Şimdi bu iki gencin ölümünde ihmal veya tedbirsizlik var mı? Bu konuda çok fazla dedikodu var. Yetkililer gerekli incelemeleri bir an önce yapmalı ve varsa suçlular cezasını almalı.

KARAKUYU KARA SİNEK AVLIYOR

Malum havalar çok sıcak. Adeta çöl sıcakları geldi. Haziran ayının son günlerinde Temmuz’un ilk günlerinde başlayan kavurucu sıcaklar resmen adamı bunaltır. Sıcaklar yüzünden dışarı çıkmak cesaret ister.  Termometreler belki 45 dereceyi gösteriyor ama hissedilen en az 50 derecedir.

Tabi sıcaklarla birlikte sinek ve sivrinseklerin de sayısında artış oluyor. Belediye ekipleri sinek ve sivrisinek konusunda yıllardır çok iyi mücadele örneği gösteriyor. Ancak bazı bölgelerde bu konuda şikayetler alıyorum.

Şikayet aldığım bölgelerden bir tanesi de Karakuyu Mahallesi. Daha önce Özbey Mahallesi’nde kara sinek konusunda çok fazla şikayet alıyordum. Geçtiğimiz günlerde de Karakuyu’daki birçok okuyucum kara sinekten dert yandı. Akşam dışarıda dahi oturamadıklarını, evlerinin kapı ve pencerelerini açamadıklarını söyleyen vatandaşlar, bu konuda acilen bir önlem alınmasını istiyor.

Torbalı Belediyesi yetkililerinin bu konuda hemen harekete geçeceğinden şüphem yok. Buradan yetkililere bu sorunu bildiriyorum.

İKİ SU FATURASI ARASINDAKİ 7 FARK NEDİR?

Bu mesleğe başladığım ilk günden bu yana savunduğum, gündeme taşıdığım, çözümü için uğraştığım birçok konu var. Başarılı olduğum da var, başarısız olduğum da. Ama doğru bildiğim yoldan şaşmamak için hep çaba sarf ettim.

Yıllardır Torbalı’da ve İzmir’de su fiyatlarının hep çok pahalı olduğunu söyleyip durmuşumdur. Bazıları bunu siyasi bir amaçla söylediğimi ileri sürse de, bildiğimden şaşmadım. Sosyal medyada dolaşan iki farklı su faturasını göstereceğim size. Bir tanesi İzmir bir tanesi de Konya’ya ait.

Her ikisinde de 9 tonluk su tüketimi mevcut. Birinde fatura 21 TL, diğerinde ise 60 TL. Yüksek meblağlı faturanın İzmir’e ait olduğunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Şimdi Konya’da su tüketim bedeli 1,53 TL iken İzmir’de 2,18 TL. Aradaki fark 65 kuruş. 9 litrelik su bedeli onlarda 13,77 TL, bizde ise 19.62 TL. Atık su birim fiyatı bizde 1,78 TL, onlarda 0,38 kuruş. Atık su bedeli Konya’da sadece 3,42 TL, İzmir’de ise tam 16,02 TL. Fark tam 12,6 TL. Her iki bölgenin de ÇTV bedeli 2,52 TL. Tabi bizde ilaveten 17,05 TL Katı Atık Toplama Bedeli, 0,46 kuruş katı atık bertaraf bedeli de var.

İşin özeti onlar tükettikleri 13,77 TL’lik su için toplamda 21 TL öderken, biz 19,62 TL’lik su için tam 60 lira ödüyoruz. Yani 3 katı. Artık varın gerisini siz hesap edin. Her ay cebimizden ne kadar çok boşa para çıkıyor.

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web