Büyük Torbalı

Hayır birleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Torbalı İlçe Başkanlığı için yarışan İsmail Uygur ve Övünç Demir, kongre sürecinde yaşanan olaylar nedeniyle biraz gerginlik yaşamıştı. Kongre sonrası İsmail Uygur başkanlık koltuğuna oturmuş Övünç Demir de Uygur’u tebrik etmişti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hayır birleştirdi
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
113 Görüntüleme
31 Ocak 2017 - 8:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şimdi bazıları kabul etmeyecek ama partide bir gruplaşma oldu. Ancak Övünç Demir önceki gün sosyal medyadaki profil resmini değiştirip İsmail Uygur’un elini havaya kaldırdığı fotoğrafı koydu. ‘Demokrasinin olduğu yerde rekabet başarı getirir. Mevzu bahis vatansa rekabetin anlamı yoktur, her şey teferruattır.’ yorumunu yaparak iki grubun Hayır’da birleştiğini ima etti. Profil resmini patrikli partisiz herkes beğendi. İşte özlenen resim yorumları yapıldı. Cumhuriyet için Hayır temalı profil resmi CHP’deki gruplaşmanın sona erdiğini herkese gösterdi. Övünç Demir ve İsmail Uygur’un referandum öncesi Hayır çalışmalarında birlikte hareket edip etmeyeceği de önümüzdeki günlerde belli olur.

TÜKÜRÜKLÜ ELLE EKMEK SARMAK

Gıda sektöründe çalışanların biraz daha dikkatli olması lazım. Bu tür firmaların daha sık denetlenmesi gerekiyor. Gerçi denetimler de bir yere kadar. İşyeri sahibinin çalışanlarına bilgi vermesi lazım. Gıda firmalarında çalışanların dikkat etmemesinden kaynaklanan sağlıksız ortam birçok kişinin sağlığını tehdit ediyor. Buna örnek vermek gerekirse poşet açmak için parmağını yalayıp, yaladığı parmağı ile size ekmeği veren fırın çalışanı. Restoranda para alışveriş yapıp aynı eli ile size yiyecek içecek ikramında bulunan garson gibi. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Torbalı’da bunun gibi çok örnek var ama ben size Balçova’dan bir örnek vereyim. Akraba ziyaretimin gittiğimiz Balçova’da simit almak içim fırına gittim. Orada çalışanın simit sarmak için kullandığı kağıdı ayırtmak için parmağını yaladığını gördüm. Alacağım simitlere ve kapıda dokunmasına izin vermeden kendi simidimi kendim aldım. Ama geniş çaplı baktığımızda o adamın biz görmeden nelere nasıl dokunduğunu bilmiyoruz. Bir işyerinde özellikle de gıda ili yapıyorsanız dikkat etmemiz husus sattığınız ürünü kendiniz ve çocuklarınıza gönül rahatlığı ile yedirebiliyor musunuz? Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Torbalı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü sık sık denetimler yapıyor. Bu denetimlerin daha sık yapılması gerekli. Gıda sektöründe çalışanların tırnak, üst baş temizliği çok önemli. Bazı firmaların müşterinin göreceği bölümleri bal dök yala kıvamındayken imalathanelerinin durumu içler acısı oluyor. Bizim çocukluğumuzda bu tür firmaları deşifre eden Arena adında bir program vardı. Usta gazeteci Uğur Dündar bu pislikleri korkusuzca ortaya çıkartır ve yayınlardı. Denetim yapan yetkililere buradan sesleniyorum. Denetime çıktığınızda gazetecilere de haber verin ki yapılan kontrollerde sağlıksız ve pis ortamda üretim yapanları Torbalı kamuoyuna gösterelim ki insanlar da nereden alışveriş yaptıklarını görsünler. Bu tür haberler vatandaşın da hoşuna gidecektir. İlçemizde çok modern ve hijyenik ortamda hizmet veren çok sayıda firma var. Kötü şarlarda imalat yapanlar cezalandırılırken işini düzgün bir şekilde yapanlar da ödüllendirilsin. Böylelikle iyi-kötü ortaya çıkar.

PİYASA CANLANIYOR

Havaların uzun süreden beri aşırı derecede soğuk gitmesi, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum piyasanın alt üst olmasını sağladı. Kış mevsiminin artık sonlarına geliyoruz ve piyasalarda bir hareket başladı. Hava artık önümüzdeki günlerde biraz daha ısınacak. Evlenecek çiftler alışverişe çıkacak ve piyasa bir anda hareketlenecek. Ekonomik durumun yavaş yavaş kendine geldiğini ilçede yeni yeni açılan mekanlardan anlayabiliyoruz. İlçe merkezinde inşa edilen yeni binalar altlarına işyerleri açılıyor. Herkes 2017 yılından umutlu bu yılın ülkemiz için daha iyi geçmesini istiyoruz. İnşallah Nisan ayı ile birlikte doğanın can bulurken piyasalarda can bulur. Durma noktasına gelen inşaat sektörü de hareket kazanırsa tüm sektörler rahat bir nefes alacak.

TOKİ’DE ÇAĞ DIŞI GÖRÜNTÜ

Torbalı Yazıbaşı’da TOKİ tarafından inşa edilen Alışveriş Merkezi’nin durumu içler acısı. Alışveriş Merkezinde pis suların geçtiği boruların bulunduğu bölümden aşağı sızan tuvalet suları esnafı mağdur etti. Bir esnaf borunun akan kısmına denk gelecek şekilde bir şemsiye astı ve sorunu kısa süreliğine de olsa çözdü. Bu çağ dışı görüntünün bir an önce giderilmesi için de yetkililere seslendi. 2 aydır aynı işkenceyi çeken esnafın duruma yorumu şöyle ‘Torbalı TOKİ Konutları AVM girişindeki bu durum 2 aydır devam ediyor. Pis tuvalet suları aşağıya sızmakta. İlgililere duyurulur.’ TOKİ’nin yönetimini buradan göreve çağıralım. Esnafın mağdur edilmemesi için gerekli çalışmanın yapılması gerekiyor.

1 MİLYON 200 BİN TL’LİK FATURA MI OLUR

Türkiye gündeminde şu an Anayasa ve CHP’li milletvekilinin 1 aylık telefon faturası var. CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Elif Doğan Türkmen, 1 milyon 200 bin liralık görüşme yaptığı için ülke gündemine bomba gibi düştü. Devlet tarafından ödenen bu parada herkesin hakkı var. 1 aylık haberleşme ücreti 1 milyon 200 bin TL nasıl olur. Akıl ermiyor. Her gün Mars’ta yaşayan akraban ile saatlerce konuşsan bu kadar fatura gelmez. Asgari ücret ile çalışıp evine 2 ekmek götürmek için mücadele eden vatandaşın cebinden çıkan o para ile bu para ödenecek. O asgari ücretli işçinin hakkını kim ödeyecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web