Büyük Torbalı

İSRAİL KRİZİ ÇÖZÜLÜR RUSYA’YA GEMİLER YOLA ÇIKARSA..!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İSRAİL KRİZİ ÇÖZÜLÜR RUSYA’YA GEMİLER YOLA ÇIKARSA..!
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
363 Görüntüleme
30 Haziran 2016 - 8:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Evet, sevgili okurlar yine bir hain saldırı ile karşı karşıyayız. Hala bu saldırıyı yapanları destekleyen bir zihniyetin olduğunu bilmek ne acı. Aslında bu kadar kolay olmamalı.Bu saldırıyı yapanların yakın ailesini katledeceksin ki ibreti âleme mesaj vereceksin. Cezaevinde beslemenin kime ne faydası var. İnceldiği yerden kopsun demek yanlış olur her bir şey kopmuş artık. Nasıl bir istihbarat demeyeceğim haince saldırının önüne geçmenin imkânı yok. Eğer bu terör illetinin bir önlemi olsaydı Amerika’da ikiz kuleler vurulmazdı. Aziz mübarek gün yaşadığımız acıya bak. Sadece Türkiye’de yaşanmıyor bu sıkıntılar dünyanın başına bela olmuş IŞİD her yerde kan akıtıyor. İşin enteresan tarafı kendilerini Müslüman olarak tanıtan zihniyete inanan, inanmak isteyen kişiler var. Bir Müslüman adam öldürmenin kan akıtmanın günah olduğunu bilmiyor mu? Biliyor ama Müslümanlığa bakış açısını değiştirmek istiyorlar gerisi hikaye. Düne kadar besleyip büyüttükleri PKK artık Avrupa’nın başkentlerinde eylem yapar, bomba patlatır oldu. Besle kargayı oysun gözünü dedikleri bu olsa gerek. Bir hafta içerisinde Türkiye’nin faydasına olacak bir takım gelişmeler oldu. İsrail ile aramızdaki krizin çözülmesi ve akabinde Rusya ile ilişkilerin düzelmesi için Erdoğan’ın açıklamasının ardından Rusya’ya giden gemiler. Avrupa Birliği ülkelerinin yaşamış olduğu kriz ve dağılma sürecine giren AB. Kısacası dünyanın gelişmiş ülkeleri sıkıntı yaşarken bizim büyüme sağlamamız olacak iş değil. Kötü giden turizm düzelecek diye beklerken havaalanı saldırısı noktayı koydu.

HURDACI VE KARPUZCULAR ORUÇ BOZDURACAK

Mübarek Ramazan ayının sonlarına geliyoruz aşırı sıcaklarda çok zorlandık, ama çok şükür sona yaklaştık. Şunun şurasında 4 gün kaldı. Bu sene gördüğüm kadarıyla birçok hayırsever zekatını verdi. Siyasetçilerden Övünç Demir kadar hareketli ve çalışan olmadı. Bir sabah facebook’a baktığımızda Çaybaşı Mahallesi’nde Roman bir aile ile iftar açtığının resmini gördük.Diğer gün ise inşaatın işçileri ile iftarda gördük. Bu sene sadece Fesih Dilmaç’ın iftar yemeğine gittim. Fesih Dilmaç bu güne kadar kendisi ile çalışan tüm işçilerini bir araya getirerek düzenlemiş olduğu iftar menüsü oldukça güzeldi. Tabi ki AK Parti’nin iftarı ve Belediyenin düzenlemiş olduğu iftar yemeğine katılamadık çünkü davetli değildik. Zor şartlar altında tutulan oruçları Allah kabul etsin. Bu sene Ramazan ayı boyunca bizleri uykusundan kaldıran davulcuların emeklerinin karşılığını vermek gerekir. Her ne kadar Roman havası ve 9/8 çalsalar da… Bu sene pek nağme duyamadık. Maykıl bu sene Ertuğrul da hiç görülmedi. Sahura kadar Ertuğrul Mahallesi’nde oldukça hareket var. Ancak bazı zamanlar oluyor ki iftar vaktinde vakit geçsin diye çarşıda turlarken hurdacı ve karpuzcuların megafon sesini ezan sesi zannediyoruz. Ne çabuk okundu ezan diye söylenirken hurdacı ve karpuzcu olduğuna tanık oluyoruz. Aman dikkat edin.Özellikle evde televizyonun sesini açıp mutfakta işlenen bayanlar saate bakın ve top sesini dikkate alın.

KURULTAY İPTAL OLDU TORBALI’DA TARTIŞMA NE OLACAK

MHP’nin son günlerde yaşamış olduğu parti içi muhalefetin zafere döndüğünü gördük 19 Haziran da. Gelenekçilerin azınlığını yenilikçilerin ise çoğunlukta olduğuna tanık olduk. Meral Akşener rüzgarı günden güne sürüp giderken Müsavat Dervişoğlu’nun zirve yaptığına tanık olduk. Mehmet Ağar gibi eski Demokrat Partili kişilerin desteğini alan Akşener’e engel Devlet Bahçeli’den geldi. 10 Temmuzda kongre yapmayı hedefleyen yenilikçi hareket YSK’ya verilen dilekçeye takıldı. Anlaşılan o ki Bahçeli gitmemekte çok ısrarlı. Demokrasinin en güzel örneği olan seçimlerin yapılmaması için girişimlerde bulunun Bahçeli partisini zor bir sürece götürüyor hiç haberi yok. Genel merkezde benzeri sıkıntılar yaşanırken Torbalı’da durum çok farklı değil. Yurdadoğ Mutlu ile Muhammet Oral’ın sataşmaları siyaseten yakışık olmadığı gibi parti tabanında da hoş karşılanmıyor. Bir siyasi partinin üst kademesinde tartışma yaşanıyorsa bu tartışma kanser gibi tüm organlara dağılır. Genel Merkezdeki siyasetçiler profesyonel olabilir.Ancak acemilerle dolu ilçe ve beldeler var. Nitekim Torbalı’da yaşıyoruz bakın Oral ile Mutlu sosyal medyada tartışıp duruyor. Bu tartışma zamanla delegelere sonrasında ise üyeler arasında yaşanacak. Bu tartışmalar yaşanırken 6 ay içerisinde bir genel seçim olursa MHP’nin barajı geçme imkanı yok. Gerçi memleketin bekası için mecliste iki partinin olacak olması oldukça hayırlı olacaktır diye düşünüyorum. İzleyip göreceğiz süreç bizi nereye götürecek.

PAPAĞANIN DEĞERİ

Bir adam bir gün bir petshop’a giriyor kendisine en yakın duran papağanı göstererek

-pardon bunun fiyatı nedir diyor

-10000$ efendim

-neden bu kadar pahalı peki

-efendim o 300 tane kelime biliyor

biraz uzaktaki papağanı işaret ederek

-peki bunun fiyatı nedir

-20000$ efendim

-peki bu neden pahalı

-o aynı kelimeleri hem İngilizce hem Türkçe söylüyor

onun yanındaki papağanı göstererek

-bunun fiyatı nedir

-30000$ efendim buda kelimeleri her dilde söylüyor

adam biraz daha bakındıktan sonra dükkanın yüksek bir yerinde asılı olan papağanı görüyor ve soruyor

-bunun fiyatı nedir

-100000$ efendim

-bunun özelliği nedir

-valla bu pek konuşmuyor ama oradaki 3 papağan buna “hocam” diyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web