Büyük Torbalı

Kazım Dirik’te çöpler yer altına

Torbalı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü gerçekten çok düzenli çalışıyor. Çöpler zamanında toplanıp ilçenin genelinde yapılan çalışma ile her yer temizleniyor. Geçtiğimiz gün belediyenin Kazım Dirik Caddesi’nde çöp koyteynırlarını yer altına alacağını öğrendim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kazım Dirik’te çöpler yer altına
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
112 Görüntüleme
17 Aralık 2016 - 9:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de. Birçok ilçede uygulanan sistem ile ilçe merkezindeki çöp tenekeleri ortadan kalkacak. Özellikle ilçe merkezinde böyle bir uygulamaya geçilmesi ilçenin en işlek caddesinin tertemiz görünmesine neden olacak. Özel olarak tasarlanmış konteynırlar bölgede yapılacak kazıların ardından yer altına alınacak. Çöpü olanlar deposu yer altında olan konteynırlara atacak. Özel araçlar ile bu konteynırlar boşaltılacak.  Modern bir görüntünün oluşması sağlanacak. Kazım Dirik Caddesi’nde projeye istenilen gibi işlerde diğer sokaklara da bu sistem uygulanabilir. Bakalım düşünülen proje ne zaman hayata geçirilecek. Geçtiğimiz yıl belediye sokaklarda bulunan konteynırların daha güzel bir görüntü oluşturması için etrafı plastik çim kaplı özel alanlar oluşturdular. Kapakları ayak ile basılarak açılan özel konteynırlar kısa sürede zarar verildiği için kullanılamaz hale geldi. Kapağı kopartıldı. Kırıp döküldü. İnşallah yeni sistem da vatandaşlar tarafından zarar görmez.

MHP SİYASİ GELİŞMELERİ GÖRÜŞECEK

Milliyetçi Hareket Partisi Torbalı İlçe Başkanlığı pazar günü İzmir’de düzenlenecek olan ‘siyasi gelişmeler ile ilgili bilgilendirme toplantılarına katılacak. Toplantıya yoğun bir katılım ile gidecek olan MHP Torbalı İlçe Teşkilatı gündemi değerlendirecek. Toplantılar Ödemiş, Halkapınar ve Aliağa’da yapılacak. Üç ayrı noktada yapılacak olan toplantıya genel başkan yardımcıları katılacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son dönemde birçok konuda hükümeti desteklemesinden dolayı parti içinde bile birçok söylenti yayılıyor. Genel Başkan yardımcıları yapacakları toplantıda bu konuda partilileri bilgilendirecek. MHP Torbalı İlçe Başkanı Muhammet Oral ile yaptığımız görüşmede toplantıya Torbalı’dan yoğun katılım sağlayacaklarını belirtti.

EVCİL HAYVANDA TEK DEĞİL

Önceki gün Torbalı’da bir veteriner kliniği daha hizmete girdi. Tuğçe Daşdelen isimli genç veteriner hekim ilçeye gelerek pet hayvan üzerine tam teşekküllü bir klinik açtı. Asklepion ismi ile Muzaffer Kebapçıgil Koruluğu’nun hemen yanında açılan kliniği haber yapmak üzere gittim. Gerçekten çok modern bir klinik olmuş. Torbalı’da sadece pet hayvan üzerine kurulan başka bir tesisin olmadığını da haberleştirdim. Ancak haberde Asklepion’un Torbalı’da evcil hayvanlara bakan tek klinik olarak yazmışım. Haberde sadece pet hayvan bakan tek klinik yazmak istemiştim ancak ‘Pet’ kısmını atlamışım. Bu nedenle ilçede faaliyet gösteren diğer veteriner hekimler kendilerinin de evcil hayvanlara baktığını belirterek tepki gösterdiler. Torbalı’da veteriner odası sorumlusu Tuncer Öğüt beni arayıp durumu çok güzel bir şekilde izah etti. İlçedeki diğer veteriner hekimlerin büyükbaş hayvanlara da baktığını göz önünde bulundurmuştum. Bu nedenle de yanlış anlaşılmaya neden olmuş olabilirim. ‘Pet’ kelimesini unuttuğum ve yanlış anlaşılmalara neden olduğum için özür diliyorum.

HALEP’TE KATLİAM VAR

Savaşlardan en çok çocuklar zarar görüyor. Halep’te yaşanan katliamlarda da çok sayıda çocuk hayatını kaybetmeye devam ediyor. Anneler, babalar ve çocuklar ölüm kalım savaşı veriyor. Yaşanan saldırılarda yüzlerce kişi hayatını kaybederken bir o kadar kişi de yaralanıyor. Önceki gün bir televizyon kanalında Halep’te yaşanan olaylar gündeme getirildi. Yapılan saldırı sonucunda başından yaralanan bir çocuk ameliyata alındı. Anestezi olmadığı için de çocuk bayıltılmadan başından ameliyat edildi. O acıyı hissetmemek için Kur’an-ı kerim’den ayetler okuyan minik çocuğun bu durumu programı sunucularını gözyaşlarına boğdu. Gerçekten de dayanılır gibi bir görüntü değildi. Halep’te yaşanan katliama sessiz kalmamak gerekiyor. Torbalı’da çok sayıda sivil toplum kuruluşu Halep’e yardım kampanyaları düzenliyor. Bu vahşete sessiz kalmamak ve oradaki insanlara yardım elimizi uzatmak için bir şeyler yapmalıyız.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Üyeleri önceki gün bir kampanya başlattılar. Özellikle köylerde okula giden ve soğuktan donan çocukların üşümesini engellemek için CHP’li kadınlar kazak, atkı, bere örmeye başladı. Önceki gün parti binasında bir araya gelen kadınlar ellerine şişlerini ve iplerini alıp örgü örmeye başladı. Zaman zaman ihtiyaç sahiplerine yardım kampanyaları düzenleniyor. Durumu çok iyi olmayan aileler bu tür yardım kampanyalarına katılamıyor. CHP’li bayanlar herkesin katılabileceği bir yardım kampanyasına imza attı. Şiş ve ip çok büyük paralar ile alınmıyor. Herkes alıp evinde ihtiyaç sahibi çocuklara bir şeyler örüp onlara hediye edebilir. CHP Kadın Kolları Başkanlığı hem kendi elleri ile örecekleri giyim malzemelerini hem de dışarıdan alacakları kıyafetleri yardıma muhtaç çocuklara ulaştıracak. Bunun için mahalle temsilcileri ile istişare edilip çocuklar tespit edilecek. Soğuktan okula donarak gitmek zorunda kalan çocuklar artık donmayacak. Bu kampanyayı başlayan Kadın Kolları Başkanı Fetiye Şengüzel başta olmak üzere tüm kadınlara teşekkür ediyorum. Bu tür yardımlarla birbirimize sahip çıkmalıyız. Bu kampanyaya Torbalılı tüm bayanların da katılmasını bekliyorum. Daha fazla çocuğa ulaşmak için destek vermek gerekiyor. Çocuklar üşümesin. Bu soğuk kış günlerinde herkes sıcak evlerinde otururken çadırlarda yaşam mücadelesi veren insanlar var.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web