REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okulun bayrak direğine çarptı

Çetineller ve Gazi İlk ve ortaokullarının ortak bir şekilde kullandıkları Çetineller İlkokulu binasının kapalı spor salonunun depo olarak kullanıldığına geçtiğimiz haftalarda gazetemizde yer vermiştik. Torbalı’da İlkokul olarak müstakil sapalı spor salonuna sahip tek okul Çetineller İlkokulu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okulun bayrak direğine çarptı
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
59 Görüntüleme
19 Kasım 2016 - 8:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ancak ne yazık ki kapalı spor salonu 5 yıldır öğrenciler tarafından kullanılamıyor. Okulda spor salonu olmasına rağmen öğrenciler dondurucu soğukta ya dışarıda spor yapmak zorunda kalıyor ya da sınıfta oturmak. Bunun nedenine gelince okulun kapalı spor salonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak dağıtılan kitaplar, okulların ihtiyacı olan deterjanların bu salonda depolanması. Spor salonu depo olarak kullanıldığı için de öğrenciler spor yapamıyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu malzemeleri koyacak Torbalı’da başka bir mekan bulamadı mı acaba? Okulun salonunun boş yere işgal edildiği yetmezmiş gibi okula bu malzemeleri indirmek veya yüklemek için gelen ağır tonajlı araçlar da öğrencilerin de hayatını tehlikeye atıyor. İndirme ve bindirme yapılırken yaşanan kazalar da okulun zarar görmesine neden oluyor. Kapalı spor salonunun girişindeki mermerler kırılıp dökülürken önceki hafta okula malzeme getiren bir kamyon okulun bayrak direğine çarpıp zarar görmesine neden oldu. Allah korusun okulun bahçesine giren bu araçlar öğrencilere zarar verebilir. Çarpılan bayrak direği kırılıp yere düşseydi o sırada oradan biri geçseydi bunun sorumluluğunu kim üstüne alacak. Milli Eğitim Müdürümüz Cafer Tosun çok anlayışlı ve ileri görüşlü birisi. İlçede eğitim öğretimin sorunlarını yakından takip edip çözülmesi için de gece gündüz çaba sarf ediyor. Bence Çetineller İlkokulu kapalı spor salonunun boşaltılması ve buranın yeninden öğrenciler tarafından kullanılması için en kısa süre içinde talimat verecektir. Öğrenciler ve veliler de spor salonlarına kavuşacağı günü iple çekiyor. Konu ile ilgili güzel haberleri bekliyoruz.

İZSU KAZIYOR, TORBALI BELEDİYESİ KAPATIYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU ekipleri ilçedeki su patlaklarından artık bıktı usandı. Şebekenin eski olmasından dolayı her gün yüzlerce patlak oluşuyor. Bu sorun önümüzdeki aylarda ilçe genelinde başlayacak çalışma ile sona erecek. İlçedeki tüm su şebekesi tamamen değişecek. Bundan sonra da kolay kolay patlak oluşacağını sanmıyorum. Ancak mevcut şebeke nedeniyle yaşanan patlaklar vatandaşı çileden çıkartıyor. Akan boşa suya mı yanalım, yolun kazılıp uzun süre beklediğine mi bilemiyoruz. Patlak nedeniyle kazılan yol uzun süre bekliyor. Hava yağmurlu ise çamurdan, rüzgarlı ise tozundan geçilmiyor. İZSU’nun kazıp bıraktığı yolları vatandaş mağdur olmasın diye Torbalı Belediyesi ekipleri yama yapıp düzeltiyor. Yollar patlak çalışmaları nedeniyle köstebek yuvasına dönmüş durumda. Hangi sokağa girerseniz girin mutlaka bir patlak var. Muratbey Mahallesi 3534 ve 3536 sokakta İZSU’nun kazdığı yolu Torbalı Belediyesi düzeltti. Kazılan yolun etrafını geniş bir şekilde iş makineleri ile kesen Torbalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yolun eski haline dönmesi için yoğun emek harcıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi kazı yapacak müteahhitlere bin bir dereden su getirtip, yolun yeniden eski haline gelmesi için yüksek miktarda ödeme alıyor. Kendi ekibinin yaptığı kazı çalışması sonrası yolu düzeltme işlemini ise gerçekleştirmiyor. Veya çok uzun süre sonra yama yapıyor. Bu arada vatandaşın mağduriyeti ise dikkate alınmıyor. Kazılan yollar çevrede oturan vatandaşlar kadar araç sahiplerini de etkiliyor. Yolun çökmesi nedeniyle buradan geçen araçların alt takımlarında büyük problemler oluşuyor. Her yapılan kazı araç sahiplerinin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Vatandaş ben vergimi veriyorum ama hizmet alamıyorum diye isyan ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi su faturalarından çevre temizlik vergisi, katı atık parası adı altında dünyanın parasını alıyor. Hizmete gelince ise aldığı vergi büyüklüğünde hizmet veremiyor.

TEOG STRESİ BAŞLADI

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri 23-24 Kasım tarihlerinde hayatlarının en önemli sınavlarından birisi olan TEOG’a girecekler. Önümüzdeki yıl okumak istedikleri liseleri belirlemek için sınava girecek olan öğrencileri stres aldı. Tabi kolay değil. Üniversiteyi kazanma hedefleri olan ortaokul son sınıf öğrencileri bu hedeflerine kavuşmak için de güzel bir lisede okumak istiyorlar. 23-24 Kasım tarihleri arasında yapılacak sınav için eğitim öğretim yılının başından beri ter döküyorlar. Sınav stresi nedeniyle bazı öğrenciler bildiklerini bile yapmakta zorlanacak. Bu konuda velilere çok büyük görev düşüyor. Çocuklarını rahatlatmalı. Bu sınavın önemli olduğunu ancak sağlığından daha önemli olmadığını belirtmek gerekiyor. Bazı çocuklar sınava stressiz bir şekilde girecek. Ancak stres yüzünden depresyona girme noktasına giren çocuklar da olacak. Burada velilerin çocuklarını bir psikologa yönlendirip rahatlatması gerekiyor. Sınav nedeniyle baskı yapan aileler sınav sonunda yaptıkları hatayı anlarlar ama iş işten geçmiş olur. Bu konuda zaman zaman yapılan konferanslar ile öğrencilerin üzerindeki stres alınıyor. Sınava çok kısa bir süre kaldı. Aileler çocukları ile birlikte sinemaya gidebilir, çocukların güzel vakit geçirmesi için elinden geleni yapmalı. Sınava kafası rahat bir şekilde girecek olan öğrenciler uzun süreden beri yaptıkları çalışmaların meyvesini alacaklardır. TEOG’a girecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar diliyorum.

SABRİ SÜRAL’A GEÇMİŞ OLSUN

Geçtiğimiz aylarda motosiklet kazası geçirip yoğun bakımda tedavi gören Yeniköy Mahallesi Muhtarı Sabri Süral ölümden dönmüştü. Uzun süre hastanede tedavi gören ve daha sonra evine dönen Sabri Süral önceki gün omzundan ameliyat oldu. Ameliyat için hastaneye yatan Süral başarılı bir ameliyat geçirdi. Muhtar Sabri Süral’in durumunun iyi olduğu ve kendisine geldiğini öğrendik. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web