Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

ON BİR SENE ÖNCE…

Bu günleri anımsatan aşağıdaki yazım yıllar önce yayınlanmıştı, inanmazsanız gazetemiz arşivinden bulun inceleyin. Süper devletlerin sebep olduğu bu çılgınlık bütün dünyayı tedirgin ediyor. Olay o kadar ciddi ki her nefesimizde korona tedirginliği var.

19 Mart 2020 - 12:01 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi. A+A-

ON BİR SENE ÖNCE…

Bu kez küresel ve daha zararlı bir oyunu vizyona soktular. Maşallah herkes uzman kesilmiş, asıl doktorlarımıza sıra gelmiyor. İşi fırsata çevirenlerde ayrı bir konu. Gündem bu şekilde olunca ben de şaşırdım hatta inanamadım, bu küresel savaşlar, geçmişte o kadar ilgimi çekmiş olacak ki duygu ve düşüncelerimi bu şekilde dile getirmişim. Gerçek şudur ki: Uzmanların deyimiyle, olay bu kez çok ciddi ama panik olmak daha tehlikelidir. Aşağıda on bir sene önceki yazımdan alıntıları sunuyorum.
“ DANA, KUŞ, KENE, DOMUZ, YA SENEYE ? “
Her yıl bu millete mutlak bir kaos yaşatılıyor. İnsanların seyahat ettikleri turizmin hareketli olduğu bu aylarda bazı ülkelerde panik başladı.Önce : “Deli dana hastalığı” sonrasında “kuş gribi”, geçen sene kenelerden bulaşan “kanamalı ateşli Kongo Hastalığı” şimdi de :”Domuz gribi…”
Bu gazetenin okurları hatırlarsa geçen sene kuş gribi virüsü gündem olduğunda :”Uçun kuşlar uçun İzmir’e doğru“ başlıklı bir yazı yazmıştım. Ülkemizin de kuş gribi görüldüğüne dair iddialar çıkmış insanlar büyük panik yaşamıştı. Binlerce kümes hayvanı canlı canlı kireç kuyularında öldürülmüştü. Vatandaşlar aylarca evlerine kanatlı hayvan ürünlerini sokmadılar. Kanatlı hayvan üretimi yapan firmaların çoğu kapandı. Peki sonuç? Koca üretim çiftlikleri iflas etti, insanlar tedirgin oldular bir kaos yaşatıldı esnaf zor günler geçirdi. Bu sene yine boş durmadılar yeni bir virüsü üretip bazı ülkelere saldılar. Dünya insanına hediye gönderdiler. Sonraki sene Domuz gribi salgını ve yaygarası başladı. Doğruysa, önce Meksika da ortaya çıkan bu virüs’ün 36 devlete yayılmış. Dünya sağlık teşkilatının açıklamalarına göre, bu virüs’ün neden olduğu 8000 olayda 150 ölüm olmuş. Ülkemizde ateşi yükselen her vatandaş eyvah diyor! Hastanelere koşuyor. İşte gerçek hedef budur…
Bu grip olayları duyulduğu dakikadan itibaren dış devletlerden ülkemize giriş yapan her insan belirli sağlık kontrolünden geçirildikten sonra içeriye kabul ediliyor.
Bazı ülkeler dünyada kaos yaratmak için hiç boş durmuyorlar. Laboratuarlarda virüs üretip insanların sağlığıyla uğraşanlar gün gelir bunun bedelini ödemek zorunda kalırlar.
Üretilip bilgisayarlara gönderilen virüsler de aynı amaçla kullanılmıyor mu? Deli dana, kuş gribi, kanamalı Kongo, domuz gribi vb. virüslerde sanal ortamda üretilip gönderilemez mi? Bu yazımı unutmayalım, gelecek yıllarda da yeni virüslerle salgın hastalık çığırtkanlığını yapmaya devam ederler. Sıra kedi ve köpeklerde çünkü başka hayvan kalmadı. Peki bu salgın hastalıklar yaban hayvanlarında neden yok? Bir çıkar sağlamaz da ondan …
Bilime ve hastalıklara inanmamak kişisel veya ülke olarak tedbir almamak cehalettir ancak: Bu şekil virüs salgınıyla geliştirilen ve yayılan hastalıklar bir türlü silahsız savaştır. Bu yıl yine biyolojik savaşlar başlatıldı, bu adeta bir dünya terörüdür.
Ne domuzlar ne de kuşlar suçludur, virüsün ve hastalığın kaynağı laboratuvarlardır ve dünya insanıdır. Bu yapay hastalıklar, virüsler nedeniyle bazı ülkelerde panik yaratılmış, insanların huzuru kaçırılmış ve turizm baltalanmıştır. Hayvanları öldürmeyelim, tedbirli olalım.
Bakalım gelecek yıl yeni virüs nasıl gelecek. Allah bütün canlıları zalimlerin zulmünden korusun.
“Sağlık ve sevgiyle kalın. 25.05.2009”
***
Süper devletler zengin petrol yataklarını ele geçirmek için,
Ortadoğu da kabileler halinde yaşayan Müslüman aşiretleri tarih boyunca kardeş kavgasına itmeyi başarmışlardır. Sözde, Ortadoğu ülkelerine bir” Arap Baharı” getireceklerdi, olmadı. Son yıllarda da birazcık devlet kokusu bulaşan: Irak, Libya, Mısır, Sudan ve Suriye’de halkı birbirlerine düşürdüler bu kaos ortamında petrol yatakları paylaşıldı. Bu sene olay çok daha ciddi planlanmış. Bilimsel olarak çok ciddi, küresel ve ekonomik bir savaş diye tanımlanan Koronavirüs salgını yapıldı. Hastalığın planlı olarak yayıldığı ülkelerde insanlar çok tedirgin olarak hastanelere koşuyor. Yaşadığımız teknoloji ve bilim çağında güçlü ülkeler dünyada kaos yaratmak için boş durmuyorlar. İşte gerçek budur.2018’de Güney Kore’de vizyona giren “ Secter dizisisi var, burada bir bölümde açık ve net olarak bu gün dünyayı tedirgin eden Koronavirüs olayı ileriye dönük işlenmiş, lütfen açın izleyin.
Bir tarafta halkın sıkıntıları, diğer tarafta birbirlerini öldüren zavallı insanlar. Bu sene Çin’de başlayan bu virüs olayı Çin ekonomisine darbe virüsü olmasın mı? Oldu bile…
Ülkemizde pek fazla görülmese de Koronavirüs korkusu çok yaygın. Ortada çok bilmişlerin önerileri ve yalan haberler dolaşıyor, lütfen resmi açıklamalara dikkat edelim kişisel önlemler alalım ve panik olmayalım. Devletimiz bu konuda çok yerinde önlemler aldı ve alıyor. Dileğim o ki, bu salgına neden olan ülkeler daha çok zarar görsün..Konu ülke sorunu olunca da millet olarak her zamanki gibi kenetlendik.Böyle bir devlet dünyada yoktur. Allah masum insanları bütün kötülüklerden korusun.
Ülkemize insanlarımıza geçmiş olsun.
Sağlıkla kalın…

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CORONA –  ÇERNOBİL- TORBALI CORONA – ÇERNOBİL- TORBALI

Yıl 1940. İzmir’in Gaziemir ilçesi sınırlarında 70 dönümlük arazi üzerine bir “kurşun döküm imalathanesi” kurulur. Giderek fabrikaya dö...

BU SESİ DUYUN BU SESİ DUYUN

Ahmetli ve Özbey köylerinin tarım arazilerinde, hayvancılıkla beraber on binlerce ton sebze ve meyve üretilip yurdun çeşitli bölgelerin...

2000 + 20 2000 + 20

68 ile 78 kuşağı arasında kalan biz 60 ve üzeri yaştaki vatandaşların orta öğrenim çağları, 2000’li yılların hayaliyle geçti. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Fidaner: “Tüm Torbalı halkını kongremize bekliyoruz” Fidaner: “Tüm Torba...

Gelecek Partisi Torbalı’da ilk kongresine gidiyor. Yarın saa...

Kaymakam Öter, denetimleri yakından takip etti Kaymakam Öter, denetimler...

Koronavirüs vaka sayısında tahminlerin üzerindeki artış nede...

Randevu aralığı 10 dakika oluyor Randevu aralığı 10 dakika...

Torbalı Devlet Hastanesi’nde hasta randevusu aralıkları 20 d...

1500 kitap gerli gelmedi 1500 kitap gerli gelmedi

Torbalı İlçe Halk Kütüphanesi’nin raflarında koronavirüs sal...

Üreticinin beklentisi 20 TL Üreticinin beklentisi 20 ...

Torbalı’da incir pazara, manav reyonlarına düşerken, yeni se...

Denetimler sonuç verdi Denetimler sonuç verdi

Kurban Bayramı’nda alınan tedbirler istenilen sonucu verdi. ...

Arı üreticisi yanlış ilaçlamadan dertli Arı üreticisi yanlış ilaç...

Torbalı’da arıcılık büyük tehlike içerisinde. Son dönemlerde...

Silajlık mısırda hasat doludizgin devam ediyor Silajlık mısırda hasat do...

Yaz-kış yoğun çalışmanın olduğu Torbalı Ovası’nda şu günlerd...

Mezarlıklarda çöp çilesi Mezarlıklarda çöp çilesi...

Torbalı 7 Eylül Mahallesi Mezarlığı’nda bazı kabirlerin üzer...

Bin 800 lira para cezası kesiliyor Bin 800 lira para cezası ...

Okul kayıtları için sahte adres değişlikleri mercek altına a...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım