REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osman Kıldan projelerle geliyor

2 hafta önce Torbalı Şoförler Odası Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Osman Kıldan farklı projeleri ile geliyor. Şoför esnafı tarafından sevilen sayılan isim olan Osman Kıldan’ın kendisine fazlasıyla güvendiğini gördüm. Bu bir aday için çok önemli bir durum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Osman Kıldan projelerle geliyor
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
118 Görüntüleme
28 Aralık 2017 - 10:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan adayının kendine olan güveni, seçmen üzerinde de etkisini gösteriyor. Bunu birçok kez gördük. Osman Kıldan’ın listesinde çok bomba isimler var. Başkan Kıldan, şoför camiasının her kesiminden oy alabilecek potansiyele sahip. Özellikle de garaj onun kalesi konumunda. Garajdan büyük bir oy alacağını düşünüyor. Kendisinin farklı projeleri de var. Örneğin köy dolmuşlarının yeni açılan Torbalı Devlet Hastanesi’nin önünden geçmesi için girişimlerde bulunacağını ifade ediyor. Torbalı Devlet Hastanesi’nin güzergahında bir değişikliğe gidilmesi gerekiyor. Her kesimle barı-şık bir profil çizen Kıldan’-ın seçimdeki şansı nasıl olacak göreceğiz.

TEŞKİLAT YAPILANIYOR

İyi Parti’nin yurt genelinde yapılanması devam ediyor. Torbalı’da İyi Parti’yi kurma görevi bildiğiniz üzere Hasan Akbıyık’a verilmişti. Hasan Akbıyık mazbatasını alarak İyi Parti’yi Torbalı’da kurmak için çalışmalara başladı. Torbalı siyasetinin önde gelen isimlerinden Musa Serbest’in İyi Parti İl Yönetimi’nde yer alması Torbalı’ya verilen önemin büyük olduğunu gösteriyor. Hasan Akbıyık yeni yönetim listesini hazırlarken Torbalı’da kilit isimlerin yer aldığı bilgisine ulaştık. Demokrat Parti ve MHP’de uzun yıllar siyaset yapmış isimlerin yanı sıra yeni isimlerde kulislerde dolaşıyor. MHP’de uzun yıllar siyaset yapmış Mustafa Terzioğlu, Ayrancılar’dan Yaşar Gençtürk, Yazıbaşı’dan İsmail Özden, Demokrat Parti İlçe Başkanlığı yapan Özgür Gün listede yer alan siyasetçilerden. Torbalı’da uzun yıllar İl Özel İdare Müdürlüğü görevini yapıp geçtiğimiz hafta emekliye ayrılan Süleyman Kaya’nın da ismi İyi Parti Torbalı İlçe Yönetiminde geçiyor. Ahmet Dalgıç’ın ismi de İyi Parti’nin Torbalı teşkilatında ilk sıralarda yer alıyor. Kendisinin parti binasının kiralanmasında özveride bulunduğunu öğrendim. Parti bina kiralanmasında destek vermiş. Yeni yıl ile birlikte İyi Parti’nin ilçe teşkilatı artık yavaş yavaş oturmaya başlar. Bakalım yeni sürpriz isimler görecek miyiz?

KIRMIZI IŞIĞI TAKAN YOK

Geçtiğimiz gün Bayındır Kavşağı’nın bulunduğu kavşakta telefon görüşmesi yapmak için yol kenarında durdum. İzmir’den Torbalı istikametine giderken sinyalizasyon sistemi nedeniyle araçlar kırmızı ışık yandığında durmak zorunda. Ancak ne yazık ki arada birçok araç kırmızı ışıkta durmayıp yoluna devam ediyor. Buraya kırmızı ışık yandığında devlet hastanesi yönünden gelen araçlara yeşil ışık yanıyor. Bazı sürücüler hızlı bir şekilde geldiği için ışık sarıdan kırmızıya geçerken yollarına devam ederken bazıları da kırmızı yandığı sırada geçiyor. Zaman zaman tehlikeler atlatılıyor ancak bu süreç sürekli devam ediyor. Hatta, Bayındır Kavşağı’nın tam ortasında MOBESE kameraları olmasına rağmen. Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerinin kavşaklarda konuşlanıp kırmızı ışıkta geçen araçları tespit edebilir. Bu kavşakta ışıkları takan olmadığı gibi iki şeritli yol 3 şeride çıkıyor. Yolun en sağında bir şerit daha oluşuyor. Araçlar yolun kenarındaki banta inip trafiği tehlikeye sokuyor. Daha sonra yanındaki aracın önüne kırıp hızlı bir şekilde ilerliyor. Buraya da bir çözüm bulunmalı.

ARAÇ MUAYENESİNDE YENİ DÖNEM

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik ile 1 Ocak 2018 itibarıyla egzoz gazı emisyon pulu ve ruhsatı kullanımı sona erecek, egzoz gazı emisyon ölçümlerinin takibi online sistem üzerinden yapılacak.

Egzoz gazı emisyon ölçümleri motorlu taşıt kaynaklı hava kirliliğinin kontrolünde önemli rol oynuyor. Taşıtlar, periyodik bakımlarının yaptırılmaması, emisyon kontrol ekipmanlarının tahrip olması, uygunsuz yakıt kullanılmasına bağlı olarak insanları zehirleyen araçlara dönüşebiliyor. Bu nedenle taşıt sahiplerinin, araçlarının bakım ve onarımlarını yaptırarak, egzoz emisyonlarının standartlara uygunluğunu belgelemek için gerekli ölçümleri yaptırma zorunluluğu bulunuyor. Bakanlık tarafından, trafikte seyreden motorlu taşıtlardan kaynaklanan egzoz gazlarının neden olduğu hava kirliliğinin etkilerinden canlıları ve çevreyi korumak, egzoz gazı kirleticilerinin azaltılmasını sağlamak, ölçümler yaparak kontrol etmek ve uygulamaya ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla Mart 2017’de yayınlanan, “Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği”, 1 Ocak 2018 itibarıyla yürürlüğe girecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web