REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SEÇMEN AFFETMEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SEÇMEN AFFETMEDİ
Sami Bingöl TURAN( sbturan@mynet.com )
301 Görüntüleme
03 Kasım 2015 - 7:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

7 Haziran’da halkın tercihi koalisyondan yana bir tablo oluşturmuştu. Bu ülkede ilk kez bir seçimden beş ay sonra yeni bir seçim yapıldı. Muhalefet partileri yeni bir hükümet kuracak çoğunluğa sahip olmalarına rağmen, kin kapris ve kişisel egoları doğrultusunda şov yapmaya başladılar. Bu kısa dönem içerisinde beliren kaos nedeniyle terörde artış oldu ve istikrarda, ekonomide belirginsizlik başladı. İşte bu ortamda, bir erken seçim ihtimaline karşı, AK Parti fırsatı çok iyi değerlendirerek siyasi rolünü oynadı ve başardı. Bu doğrultuda; Partilerine küsenlerin, kararsızların, gençlerin desteklerini alabilmek için bütün parti teşkilatlarıyla ciddi bir çalışma içine girdi.1 Kasım’da milli irade tecelli etti.

AK Parti yüzde 49 oy karşılığında 317 Milletvekili kazanarak tek başına iktidar olmayı başardı.

Demek ki:

Bu millet huzur istiyor.

Bu millet barış istiyor.

Bu millet istikrar istiyor.

Demek ki bu millet, alternatif bir tercih bulamıyor. Türkiye demokrasiye olan inancını yenilemiş tercihini yapmıştır.

Onun içindir ki, seçmen affetmedi.

Milli iradeye inanıyorsak sandıktan çıkan sonuca saygı duymak zorundayız. Şimdi seçim olayları bitmiştir. İster muhalefet ister iktidardan yana olsun, her vatandaşın kardeşçe el sıkışması ve milli birlik ve dayanışma içinde olması gerekir. İçeride ve dışarı da çok büyük sorunlarımız olduğu için, tek başına güçlü bir iktidarın çıkması daha da hayırlı olmuştur.

Yazılarımda ön yargılı olmadan bütün siyasi partileri eşit mesafede değerlendirmeye çalışırım. Diyeceğim o ki: 1 Kasım seçiminde vatandaşlar: Beceriksiz siyasetçilere ve teröre çok büyük bir ceza kesmiştir.

Mevcut iktidar partisi dahil bütün partiler seçim meydanlarında bol keseden vaatlerde bulunuyorlardı. Seçim anketlerini yapan firmalar ve siyasi partiler olası bir koalisyon beklentisi içinde senaryo yazıyorlardı, fanatik partililer dahil hiç birimizin seçim tahminleri tutmadı, hatta iktidar partisi bile bu kadar iyi bir sonuç beklemiyordu evet seçmen affetmedi. Şimdi ekonomide barışta siyasette yeni bir yol haritası gereklidir. Şimdi sıra seçim meydanlarında verilen sözlerde bekleyelim göreceğiz:”Asgari ücret 1300 TL, emekliye 250 TL’ye ev, evlenecek gençlere maddi yardım. Girişimcilere 30-100 Bin TL yardım, terörün kökü kazınacak, dış olaylar, daha neler neler”. İşte onun için AK Parti 5 ay gibi kısa dönemde 5 milyon oy daha kazandı. Şimdi muhalefet partileri şapkalarını masaya koysun ve “Biz nerede kalmıştık, “Biz ne yaptık” diye iyi değerlendirsinler. Çıkan sonuç ülkemize hayırlı olsun.

TORBALI MİLLETVEKİLİ

Her ne kadar 1 Kasım seçim sonuçlarına göre AK Parti çok başarılı bir sonuçla iktidar olmayı başardıysa da, seçimin galibi ilçemiz olmuştur. Partisine gönül veren Kaya, teşkilatın her kademesinde uzun yıllar hizmet ederek, çalışarak yükselmişti. Teşkilatın ön seçimlerinde il birincisi seçildiği halde, 7 Haziran seçiminde 8. sıradan aday gösterilmesine rağmen partisine küsmeden kırılmadan canla başla çalışmıştı, bu kez ikinci sıraya alındı. Rahmetli Sadık İleri’den sonra, Torbalı’dan Mahmut Atilla Kaya’nın TBMM’ne gönderilmesi ilçe halkını sevindirmiştir. Kaya’nın iktidar partisi mensubu olması ilçemiz için bir şanstır. Hayırlı olsun. Kendisini ailesini sevenlerini tebrik ediyor Torbalı’ya yakışır genel hizmetlerini bekliyoruz. Sağlık ve sevgiyle kalın.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web